• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

Ja už som to mal ako "Engine stalled" - motor zdochol :), ale len na parkovisku, keď som blbo zaradil / resp vypol motor po zaparkovaní v kombinácii s i-stopom. Ale za jazdy ?????
 
Som novým majiteľom CX5 2,5i a tak isto sa mi stalo že som brzdový pedál zatlačil trochu silnejšie a zastavil sa motor vplyvom istop .To to som si nevšimol a preradil som páku do P a tiež mi napísalo engine stalled .Dúfam že sa takto nemohlo niečo poškodiť.
 
Ahoj, zatím nemám majdu, ale zvažuji do budoucna CX-5, byl jsem se s ní včera projet, ale bohužel měli jen kombinaci 2,2 d + automat, což je kombinace, kterou nezvažuji. Navíc jsem jel pouze pár km. Ale mám jiný dotaz , poté jsem jel asi 120 km novou Kia Sportage 1,7 d, motor si myslím, že je velmi dobrý, ale co mě překvapilo , když jsem najel na dálnici a byly tam vyjeté koleje, tak mě hnusně kopala do volantu. Navíc potom jsem jel cca 50 km trasu, kterou jezdím často se svojí Primerou a nevím, že by tam byly koleje , a Kia najednou začala kopat zase, když jsem se pořádně podíval, tak tam trochu koleje byly.Velmi nepříjemný pocit. To má Kia Sportage tak mizerný podvozek, nebo to je snad běžná vlastnost SUV ?
 
Ahoj, zatím nemám majdu, ale zvažuji do budoucna CX-5, byl jsem se s ní včera projet, ale bohužel měli jen kombinaci 2,2 d + automat, což je kombinace, kterou nezvažuji. Navíc jsem jel pouze pár km. Ale mám jiný dotaz , poté jsem jel asi 120 km novou Kia Sportage 1,7 d, motor si myslím, že je velmi dobrý, ale co mě překvapilo , když jsem najel na dálnici a byly tam vyjeté koleje, tak mě hnusně kopala do volantu. Navíc potom jsem jel cca 50 km trasu, kterou jezdím často se svojí Primerou a nevím, že by tam byly koleje , a Kia najednou začala kopat zase, když jsem se pořádně podíval, tak tam trochu koleje byly.Velmi nepříjemný pocit. To má Kia Sportage tak mizerný podvozek, nebo to je snad běžná vlastnost SUV ?

to se asi budeš muset jít zeptat na KIA forum :D Mazdy nic takového nedělají .......
 
Ale mám jiný dotaz , poté jsem jel asi 120 km novou Kia Sportage 1,7 d, motor si myslím, že je velmi dobrý, ale co mě překvapilo , když jsem najel na dálnici a byly tam vyjeté koleje, tak mě hnusně kopala do volantu.
Třeba jde o zvyk, nevím jaké měla ta KIA pneu (jako předváděčka mohla mít třeba ty SUV nesmyslné 245/45/19 místo běžných 225/60/17), ale na nissanu počítám asi takovou šířku neobouváš. Vyjeté koleje prostě široké pneumatiky pěkně povodí, navzdory elektrickému posilovači.
 
Dobry den, chel by som sa spýtať či tu niekto nema CX5ku 2012-2016 alebo nema s nou dlhoročne skusenosti aby mi napisal tu na forum alebo na email lollipop000@azet.sk.Je to jedno. V podstate ma len zajimaju dojmy za tie roky vyhody nevyhody problemy ake boli a či je pravda ze karoseria ma velmi slabu antikoroznu ochranu a ci mal uz tym niekto dočinenia .
 
Poslední úprava:
@Tomas123 fórum/klub/klan je to od toho že sdílíme informace do éteru = pro všechny, aby si to mohli přečíst, čili psaní mailem úplně není ten správný způsob komunikace. Ale majitelů CX5 je tu docela dost a když budeš číst, jistě najdeš víc informací než sám čekáš :) Minimálně v tomto vlákně je celá hromada informací. Vítej u nás ,-)
 
@Tomas123 fórum/klub/klan je to od toho že sdílíme informace do éteru = pro všechny, aby si to mohli přečíst, čili psaní mailem úplně není ten správný způsob komunikace. Ale majitelů CX5 je tu docela dost a když budeš číst, jistě najdeš víc informací než sám čekáš :) Minimálně v tomto vlákně je celá hromada informací. Vítej u nás ,-)
Samozrejme je ejdno dke mi daný človek napíše či tu alebo na email ale dakujem za pomoc.Určite skusim aj koemntare poprezerat noc chel som sa skusiť spytat aj takymto štylom :)
 
U ostatných Mázd, to je jasné :D:D:D (viem, že myslíš na ostatné značky ;) Dacia, Tata, VAZ ....)
 
Pánové můžu Vás uklidnit, že u ostatních je to podobné.
Dovolim si oponovat, mame doma este aj eurojaponca.
Pouceny z mazda aut, kazdy rok minimalne 2x prezriem odspodu po strechu a ....... uz druhý rok som NIČ nenašiel :eek: , nemam co riesit.
Pritom denne dostava zabrat, najmae mesto.
.
Na fotke CX5 vidim, ze skorodovany sroub je v mieste, kde sa odvadza, zbiera naporova dazdova a ina voda spredu.
Kedze kapota motora sa na mazde casto nemusi otvarat, nemala kedy vlhkost vyschnut, mohla tam ostat soľanka este od zimy, ktora urobila paseku.
Kolko inych majitelov aat by bolo stastnych, keby ich auto malo len takyto problem ....
 
Pánové, tak mám k porovnání cca 100 aut od stáčí 2 roky a starší. Takže oponovat můžete jak chcete, ale jak koncern, frantíci či italové také reznou a taky na zajímavých místech.
 
Chlapi mám takú otázku
Mám CX5 2,5i cca 4000 km a keď pustím brzdu a mám zaradené D tak auto ide pomaly dopredu.Samozrejme iba ak je na rovine.Zmenila sa Vám táto vlastnosť ako už máte nabehané cca 150 000 km a viac ?
 
Chlapi ďakujem za odpovede.Chcel by som sa ešte opýtať ohľadom kúrenia.Ak je vonku 2°C a ja si v aute nastavím 22°C tak po stlačení AUTO na klíme mi zapne aj klimatizáciu A/C ECCO.Osobne si myslím že ak je zima klímu nemusí zapínať.Robí aj Vám to isté ?
 
Je to standardní jev. Klimatizace je zapnutá právě po při stlačení AUTO. V ECO režimu je "jen" rozdíl ve spínání kompresoru.
 
Back
Top