• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Měření tlaku v pneumatikách - nový systém - BDEL-37-140

Zdravím. Tak další kolo. Úmyslně jsem čekal po servisním pokusu s přehráním SW (snad na zobrazovací jednotce :-(). Nic se nemění, jen tvar hlášky se změnil z poruchy systému na "Závadu TPMS". Na 12800 km odmazána chyba TPMS, Na 13200 km přehrán SW, na 13800 km je tam hláška zpět (tedy po 1000 km od vymazání). Tak jsem zvědav, co se po svátcích bude dít.
 
Taky mi to dělá pořád, čekám na leden říkali že nejsem sám ale zatím si neví rady jak to řešit.tak jsem zvědav jak dopadnou.
 
Tak já se též přidám. Tento problém již řeším druhým měsícem. Byl jsem již v servisu kde chybu odmazali, ale po cca 3 týdnech svítí znova - chyba se rozbliká ihned po zapnutí zapalování nemusí se ani startovat. Tlak v pneumatikách ale systém ukazuje správně. Disky jsem si kupoval sám ale měli by být přesně pro BP viz. odkaz https://www.pneuok.cz/plechove-disky/mazda-3/6.5jx16-5x114.3-et45-67-kod-7063/# . Jsou to plecháče a pochybuju že by tam něco mělo vadit. Ventilky originál.80864183_1449821818507749_632475067237793792_n.jpg 81265130_1405752879576174_4527138165571452928_n.jpg
 
Stejný problém! Disky Dezent TZ R16, Mazda CX-30, Ostrava. Trápí mě to od půlky listopadu až doteď (únor). Reklamováno už 3x, nejdříve přehráli software, potom dělali rekalibraci a před týdnem jsem jel na svolávačku, tak to zase řešili přehráním softwaru. Chyba zmizí a objeví se po cca 200 km :). TPMS senzory existují ve verzích BB01-37-140, BB02-37-140, BB03-37-140 a BB03-37-140A. Když jsem v listopadu dokupoval ty senzory na zimní disky, prodali mi BB02-37-140. Nedokázali mi říct, jaké jsou na origo letních 18" kolech, kde to fungovalo. Prý je to jedno, všechny jsou prý zaměnitelné. Nevím, někde jsem zjistil, že BB03-37-140 jsou pro CX-5 KF, 6 GL, 3 BP a CX-30 DM. Nyní řešíme tak, že přezuju zpět na letní (kdybych věděl jaká bude zima, nekupoval bych zimní obutí :)) a pokud chyba zmizí, objednají mi BB03-37-140A. Dám pak vědět. Car Star Praha v tom má jasno: BB02-37-140 nabízí pro CX-5 a 6 a BB03-37-140 pro CX-30 a 3 https://pneu.carstarpraha.cz/

Ostrava a mám to na originálních šiškách.
Jaké ti dali TPMS senzory? BB02-37-140 nebo BB03-37-140?

Dva týdny jezdím G122. Mám najeto 1.300 km, disky Dezent R16" (vrtáním sedí), ventylky originál Mazda a se signalizací není problém. Uvidím jak dál, ale pochybuji, že bude chyba u disků. To by snad dělalo každému druhému ...
Můžeš mi prosím zjistit, jestli máš TPMS senzory BB02-37-140 nebo BB03-37-140? Dík
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj taky mě to zajímá, během pár týdnů si jdu pro 17" kola na M3 a potřebuji ventilky a rád bych ty správné. Na M6 s tím nemám žádné problémy.
 
Ahoj, mám CMS C22 v rozměru 6,5x16" 5x114,3 ET45 a senzory BB03-37-140 a vše v pohodě.
 
Díval jsem se na stránky mazdashop.cz, kde prodávají na 3 BP senzory BBO3-37-140, tak s tím co píšete by to mělo sedět. Já můžu jenom doufat, že mi v Mazdě dali ty správné, ale na diskách Dezent přes 5.000km a pořád OK. TPMS.png
 
Tak definitivně vyřešeno.
Mazdy CX-5 KF, 6 GL 2018, 3 BP a CX-30 potřebují BB03-37-140 nebo novější. Je jedno jestli máte značkové nebo neznačkové disky nebo plecháče. Se starším typem TPMS senzorů BB02-37-140 si neporadí, fungují jen chvíli a pak se objeví známá chyba. Loni v listopadu jsem kupoval zimní obutí včetně disků a TPMS senzorů a prodali mi BB02-37-140! Trápilo mě to až do konce února! Reklamováno 3x, beznaděj, hlava v dlaních a pak jsem si řekl, že co si neudělám sám, to nemám. Vygooglil jsem si informaci na německém serveru a poradil jsem servisu, jak mají závadu řešit !!! Trval jsem na BB03-37-140. Vyměnili mi to a už to funguje!
 
Teď jsem je měl venku a jsou tam BHB6-37140A Continental PA66 GF30
 
Je docela legrační, že v autorizovaném servisu neví, jaké použít ventilky :)
To zase bylo poučné čtení...
 
Tady se musím servisu zastat. Ukazovali mi, že mají v systému informaci, že BB02 a BB03 jsou vzájemně kompatibilní, takže pokud nemají BB03 skladem, mají dávat BB02. Jenže pravda je to tak napůl. BB02 můžeš nahradit BB03, ale opačně už ne.
 
Dnes jsem měnil zimní kola. Neoriginální disky - podle výrobce kompatibilní s TMPS, originál ventilky Mazda - BB0337140, po ujetí zhruba 5km se objevilo: "porucha systému monitorování tlaku v pneumatikách", netušíte co s tím?
 
Dnes jsem měnil zimní kola. Neoriginální disky - podle výrobce kompatibilní s TMPS, originál ventilky Mazda - BB0337140, po ujetí zhruba 5km se objevilo: "porucha systému monitorování tlaku v pneumatikách", netušíte co s tím?
viz výše jaký máš model?
 
Dnes jsem měnil zimní kola. Neoriginální disky - podle výrobce kompatibilní s TMPS, originál ventilky Mazda - BB0337140, po ujetí zhruba 5km se objevilo: "porucha systému monitorování tlaku v pneumatikách", netušíte co s tím?
A postupoval jsi podle návodu k obsluze "Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS)"? Tzn. po montáži min. 19 minut počkat a poté jet rychlostí 25 km/h nebo vyšší min. po 3 minuty?
 
viz výše jaký máš model?
Aha

BP, benzin 2,0 - 90Kw

A postupoval jsi podle návodu k obsluze "Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS)"? Tzn. po montáži min. 19 minut počkat a poté jet rychlostí 25 km/h nebo vyšší min. po 3 minuty?
Aha, nepostupoval, moje blbost, manuál jsem nečetl, co teď?

Vlastně, když nad tím přemýšlím, tak jsem podle návodu postupovat, přesto, že ho neznám. Auto v servisu určitě 30 minut stálo a potom jsem jel 15 km. Prvních, asi 5km v pohodě, tlak se načítal a potom ta chyba. Ještě mě napadlo, jestli nebyla řídící jednotka zmatena tím, že jsem měl v kufru letní kola se snímači.
 
Možné je všechno. Pokud jsou snímače originál a jsou určené pro dané auto, není důvod, aby nefungovaly. Jestli je disk originální, neoriginální, litý, nebo plechový, nemá na funkci vliv. Vysílá to skrz pneumatiku.
 
Mazdar chlapi!
Rád bych se k tomuto tématu ještě zeptal, zda je nutné originální ventilky programovat, nebo už je systém natolik chytrý, že je stačí osadit na kola a senzory už se chytnou "samy"?
Díky.
 
Mazdar chlapi!
Rád bych se k tomuto tématu ještě zeptal, zda je nutné originální ventilky programovat, nebo už je systém natolik chytrý, že je stačí osadit na kola a senzory už se chytnou "samy"?
Díky.
Já jsem originální ventily jenom nechal dát na disky a o víc se nestaral.Žádnou kalibraci jsem nedělal.Přehazuju dvě sady kol a nikdy žádný problém.
 
Back
Top