• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

Jednotku mám pod horním výdechem klimy. Vlastně stačí vyndat přihrádku spolujezdce, potom lištu nad ní i s výdechy klimy, rámeček s tlačítkem start a pak povolit 10 šroub pod diplayem. Pak sundat boční kryt středového panelu pod přihrádkou spolujezdce a pak povolit dva šroubky a vyndat ten jeden cvoček z bohu středového panelu. Protáhnout kabely, připáskovat, zapojit a uhladit. Celkem cca 1 hodina práce.
 
LCD monitory se prodavaji uz docela dlouho oproti displejum v autech. Clovek by rekl, ze uz na to budou lidi zvykli :D.

Telefony a tablety se take prodavaji uz dlouho a uhlopricka tam sedi vcelku presne. Rekl bych, ze displej infotaimentu ma parametrove se svym rozlisenim a velikosti daleko blize k tabletu nez k LCD monitoru.
 
Upřímně? Co nevidět mne budeš mít na krku. :p
Já si na to netroufam.
Jo v pohodě, tak za hodinu bych si měl jet do servisu pro auto, mám nachystanou flashku s tweakama, tak ti ji pak klidně půjčím, když to neposeru sobě ;)
 
Pokud by jsi měl potom chvilku, tak bych dal otočku k tobě pokud ty budeš mít čas. ;)
Říkal jsi Brno, že jo?
Takový minisraz. ;)
 
Takže moje čerstvá zkušenost z CarPlay po cestě ze servisu.

Bylo to první auto, do kterého v AutoPalace Brno CarPlay instalovali. Cena 5 tis. a něco s DPH včetně 15% slevy po známosti.

Jak auto trochu nabootuje, systém je fakt svižný. Úplně ze začátku jsem měl problém ovládat CarPlay za jízdy kolečkem, proto jsem to pak radši zkoušel na parkovišti, protože v autě zásadně jen řídím a dávám pozor, nepiju, nekouřím a nečumím do mobilu. Škoda, že není mnohem víc lidí, jako já :D

Po úplně prvním připojení mi z repráků v autě hrálo FM rádio a po spuštění Spotify na displeji CarPlay (v autě) mně písničky hrály z repráku iPhonu :eek: Trošku jsem se zděsil, ale snad už se to nebude opakovat.

Pak už to fungovalo, jak jsem očekával:
- Z CarPlay se dá dostat rychle na FM rádio tlačítkem "Oblíbené" na HMI a pak rychle zpět na CarPlay dlouhým stiskem Home
- Když hraje FM rádio a pustím hudbu přes CarPlay (Spotify/Podcasty/Apple Music), rádio se vypne.
- Asi není potřeba přepínat ručně vstup na "USB1-Carplay" (tohle mi prosím někdo potvrďte, nebo vyvraťte), třeba když máte jako vstup FM rádio, i přesto se dlouhým stlačením Home dostanete na CarPlay
- Při FM rádio funguje navigace z CarPlay (zatím jen Apple Maps), funguje to úplně stejně jako v MZD Connect, tzn. při hlasovém pokynu z navigace se ztlumí hudba z levého repráku (nebo možná repráků) ve dveřích
- Zprávy jsou úplně nepoužitelné, když vám Siri čte zprávu (českou) nemáte ani ponětí, cože to říkala
- Stejně tak vytáčení kontaktů hlasem funguje jen u jednoduchý jmen s notnou dávkou amerikanismu
- iPhone (SE) se dost výrazně zahřívá (ale v zimě, když si hodím rozpálené mobil do kapsy se to bude hodit :cool:) Doufám, že si řídí nabíjecí proud přímo čip v iPhonu a nerve to tam plných 2,1 A, jinak bude za chvíli po baterce
- Zítra nebo možná později dnes zkusím aktivovat dotykové ovládání během jízdy, bude to určitě mnohem pohodlnější než přemýšlet na jakou stranu pohnout nebo otočit (toto ale jen pro emergency případy)
- Kolečko/Joyistick/tlačítka jsou ale integrované důmyslně a myslím, že za chvíli se na to dá zvyknout
- Hlasové povely v Apple Maps jsou naprosto otřesné a jen těžko hledat těžší syntézu

V příloze posílám výstřižek faktury a naskenoval jsem vám český CP/AA návod. Je ale úplně k ničemu.

Jestli chcete něco vědět, ptejte se. Hrát si s tím budu až později.
 

Přílohy

  • IMG_2951.JPG
    IMG_2951.JPG
    624,8 KB · Zobrazení: 179
  • carplay_montaz.jpg
    carplay_montaz.jpg
    197,8 KB · Zobrazení: 183
  • Carplay_AA_navod_cz.pdf
    4,4 MB · Zobrazení: 131
GinBook, Mana: kluci to není problém, ano jsem z Brna, takže se klidně zastavte ;)
 
Tak jsem zjistil, ze mi ten jejich elektrikar poskrabal ten horni dekl u spolujezce :mad: Tak se o to auto prehnane staram a pak toto :oops: No libit si to nenecham. Jsem zvedavy jak se k tomu servis postavi. Dejte si na to bacha. Mne to tam vubec nenapadlo zkontrolovat.
 

Přílohy

  • E46EE596-7A44-49C8-85AD-9C42712BA837.jpeg
    E46EE596-7A44-49C8-85AD-9C42712BA837.jpeg
    1,1 MB · Zobrazení: 176
Tak jsem zjistil, ze mi ten jejich elektrikar poskrabal ten horni dekl u spolujezce :mad: Tak se o to auto prehnane staram a pak toto :oops: No libit si to nenecham. Jsem zvedavy jak se k tomu servis postavi. Dejte si na to bacha. Mne to tam vubec nenapadlo zkontrolovat.
Ale asi to je od toho jak mi spravovali zpetne zrcatko (ktere stejne nespravili). S Carplay to asi nema co delat.
 
Takže to vypadá, že po odečtení položek, které se toho netýkají jsem prozatím bezkonurenčně nejdražší já:))
 

Přílohy

  • Scan 30 Aug 2018 at 18.53.pdf
    1,4 MB · Zobrazení: 62
Takže malý update mých poznatků:
- Pokud hraje FM rádio a dlouhým stiskem Home se dostanete do prostředí CarPlay, tlačítko Hudba na HMI vás vrátí na rádio (do MZD Connect), ne na hudbu v CarPlay, což je perfektně logické, předpokládám, že stejné to bude i s interní navigací (nezkoušel jsem)
- S tím přehříváním iPhonu to asi není nakonec tak žhavé, telefon jsem restartoval a pak už to bylo snesitelné, asi to hřeje víc při zapnuté navigaci (Apple Maps)
- Jo a na M3 BM jsou ty barvy CarPlay ikon takové málo syté, obecně ten displej je slabý, ale třeba to na novějších autech už máte lepší

Ale ta nejlepší zpráva je, že se mi podařilo do CarPlay nainstalovat AIO tweaky a FUNGUJE dotyková obrazovka i za jízdy!

Plus jsem si změnil pořadí zdrojů audia, vypnul otravnou bezpečnostní hlášku při nastartování auta a při couvání se mi dole nezobrazuje nápis, který mi tam akorát zavazel :D Takže paráda. Teď už mě štve jen tak poškrábaná palubka :rolleyes:
 
Jj..s tím zahříváním je to tak jak píšeš - tel.zahřívá primárně připojení k mob.datům - navigace, hudba z cloudu...jinak je to v pohodě..(a není to jen u SE, ale i u jiných).
Ty AIO tweaky tak jdou jen když byl před updatem instalován ten plugin, že?:(
 
Jj..s tím zahříváním je to tak jak píšeš - tel.zahřívá primárně připojení k mob.datům - navigace, hudba z cloudu...jinak je to v pohodě..(a není to jen u SE, ale i u jiných).
Ty AIO tweaky tak jdou jen když byl před updatem instalován ten plugin, že?:(
Ano, vyžaduje to instalaci toho ID7_scriptu před upgradem na tuším 59.00.502+ a vyšším. Ale pokud se tam nainstaluje, tak to funguje.
 
Ano, vyžaduje to instalaci toho ID7_scriptu před upgradem na tuším 59.00.502+ a vyšším. Ale pokud se tam nainstaluje, tak to funguje.

Jo..to už tu bylo řešeno - to jsem opomenul..no co už...fajn zpráva pro ty co to udělali:)
 
Děkuji @jirin_ za krátké setkání teď večer a instalaci AIO, v podstatě tu samou konfiguraci jako má on. V principu není nic víc potřeba.
Díky.

Teď je to ovládání CP/AA ještě veselejší a konečně dává smysl.
 
Back
Top