• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

2m kábel z Aliexpresu za 4,44 dolárov mi fungoval v pohode od roku 2018 až do 2021.

1705653633303.png

V polke roku 2021 som ho nahradil káblom z Alzy, ktorý funguje do dnes. Auto parkujem vonku, takže v lete je tam +70 v zime -20..

1705653934099.png
 
Poslední úprava:
Je to nějaký konkrétní model ? Vím, že u některých Baseus kabelů lidé uváděli, že AA nepodporují. Třeba už kvůli tomu zahnutému konektoru koupím na test.
Díky
 
Svoj príspevok som upravil, našiel som, že som 05/2021 v Alze kupoval ešte jeden, ktorý mám v aute do dnes.
Ani v jednom prípade to nebol nejaký špeciálny typ, chcel som len aby bol zahnutý (mobil mi tak pekne vojde naprieč a kábel netrčí) a zároveň aby bol taký ten textilný, nie gumový.
Ten červený tuším funguje stále, len už nebol tak spoľahlivý a občas som ho musel zapojiť viackrát aby sa chytil.
 
Pozor na tie čínske káble zástrčky alebo adaptéry a neviem ešte čo. Také aplacke ajfouny majú s tým problém a odmietnu nabíjať z hláškou "nekontabilné príslušenstvo" Stalo sa mi to v tú najnevhodnejšiu chvíľu v Portugalsku keď som zostal bez navigácie.
 
Poslední úprava:
Tak děkuji za dobrý tip. Kabel Vention v délce 0,5m už je v autě a funguje skvěle tak snad mu to i nadále vydrží. Jako bonus mě potěšilo, že skutečně zapadá do interiéru barevným provedením jako by byl integrovaný. Originál nepraktický Samsung nechám pro všechny případy jako zálohu.
 
Dneska mě zklamalo ovládání hovoru ať už v infotaimentu nebo přes AA. Jednak se mi nedaří hlasovým povelem vyvolat kontakt nebo to dělám blbě. Daří se mi pouze vyvolat hlasove navigovani domů nebo do práce.
A dále ze zvyku na Sportage stačí, když na volantu za jízdy stisknu sluchátko. To vyvolá poslední volana čísla. Přes šipky na volantu mohu listovat a na kontaktu když znovu stisknu sluchátko tak to volá. Absolutně jednoduché.
Jenže v Mazdě to takhle nefunguje. Posouvat po kontaktech i volání musím vyvolat jog dialem. Sluchátka na volantu zřejmě umí jen přijmout či ukončit hovor nebo se mýlím?
Díky za cenné rady.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Přes AA?
Já pro aktivaci řeknu "ok Google", objeví se hlasové ovládání, vyslovím call a příslušné jméno z kontaktů a nic. Vyslovuji, tak jak mám napsáno v kontaktech. Tak co dělám blbě?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
V infotainmentu zmacknes volani a objevi se ti posledni volane cisla. Tak to mam na BM a pochybuju ze BN bude jine. Ale jo musis pak joystickem natocit to co chces a zmaknutim potvrdit. Furt mi to ale prijde v pohodw. Kouknes kolik radku a pak cucis na cestu a pres ten joystick s odezvou kazdeho zubu si krasne spocitas radky. Lepsi nez cucet na to furt. AA nevim
 
Přes AA?
Já pro aktivaci řeknu "ok Google", objeví se hlasové ovládání, vyslovím call a příslušné jméno z kontaktů a nic. Vyslovuji, tak jak mám napsáno v kontaktech. Tak co dělám blbě?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Když jsem v AA, tak zmačknu tlačítko na volantu a přes call XY to funguje poměrně korektně
 
Fungují vám hlasové pokyny pro Google mapy v poslední verzi AA? Doteď stačilo říct ok Google a následně třeba navigate to home a pustilo se navigovani. Teď ok Google pouze přepne na mapu ale dále nereaguje na žádný povel v Aj. Tak jestli to máte stejně a je nějaká chyba ve verzi?
 
Fungují vám hlasové pokyny pro Google mapy v poslední verzi AA? Doteď stačilo říct ok Google a následně třeba navigate to home a pustilo se navigovani. Teď ok Google pouze přepne na mapu ale dále nereaguje na žádný povel v Aj. Tak jestli to máte stejně a je nějaká chyba ve verzi?
Naposledy jsem navigoval v pátek a v pohodě. (Ok Google, navigate me to work)
 
Hmm zvláštní. Používám stejně jako ty a nic nikde v nastavení neměnil. Ale ok Google mi v mapách teď nedělá nic.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top