• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

@xvinca Podporuje tvoj telefon rychlo nabijanie? Ak ano, original nabijacka ho nabije rychlejsie. Pripadne si vies kupit aj nabijacku do autozapalovaca, ktora podporuje rychle nabijanie. V Mazde nove USB podporuje vyssi prud ako standardnych 500 mA, ale stale to nie je rychlonabijanie (napr. Quick Charge).
Mám iPhone X, mělo by to podporovat. Sice rychlonabijecku nemám, ani asi nepotrebuju, stačilo by mi, aby to nabijelo aspoň tak rychle jako ta pomalá nabíječka origo od Applu dodávána k telefonu. Jinak ty údaje s amperem jsem zkoušel na jiném android telefonu, že jsem to změřil doma na nabijecce a pak s tím stejným kabelem v autě a překvapilo mě to.

Pokud tvůj mobil může nabíjet proudem > 500 mA (snad každý nový smartphone) tak se zrychlením nabíjení počítat můžeš. Ale r Bez AA jsou USB porty v mazdě schopny dodávat max 500 mA, po upgrade na AA/Car Play je port zesílený na 2 A.

Ale jak píše @Milos , tak to pořád nemusí dosahovat rychlosti originální nabíječky.
Díky, tím pádem by to bylo pro mé potřeby ok.
 
Poslední úprava moderátorem:
Mám iPhone X, mělo by to podporovat. Sice rychlonabijecku nemám, ani asi nepotrebuju, stačilo by mi, aby to nabijelo aspoň tak rychle jako ta pomalá nabíječka origo od Applu dodávána k telefonu. Jinak ty údaje s amperem jsem zkoušel na jiném android telefonu, že jsem to změřil doma na nabijecce a pak s tím stejným kabelem v autě a překvapilo mě to.
Nedava Apple standardne rychlonabijacku k novym telefonom, ktore to podporuju?
Inak, ak merias prud pomocou nejakeho USB gadgetu, pravdepodobne telefon nedetekuje rychlonabijacku a nabija sa standardne. Neviem ako funguje rychlonabijanie Applu, ale moze pouzivat vyssie napatie ako standardnych 5V, a teda aj pri rovnakom prude to moze byt niekolkonasobne rychlejsie.
 
Nedava Apple standardne rychlonabijacku k novym telefonom, ktore to podporuju?
Inak, ak merias prud pomocou nejakeho USB gadgetu, pravdepodobne telefon nedetekuje rychlonabijacku a nabija sa standardne. Neviem ako funguje rychlonabijanie Applu, ale moze pouzivat vyssie napatie ako standardnych 5V, a teda aj pri rovnakom prude to moze byt niekolkonasobne rychlejsie.
Já zkoušel jen orientačně, zda to ukáže min, protože se mi zdálo že se telefon nechany připojený kabelem při cestě v autě prakticky vůbec nedobil a opravdu tam rozdíl byl v té aplikaci.
K novým iPhonum už možná rychlonabijecku dávají, já měl ještě k tomuto svému určitě tu standardní pomalou tuším 5V, 2A a rychlonabijecka byla "nadstandard" k dokoupení
 
Nedava Apple standardne rychlonabijacku k novym telefonom, ktore to podporuju?
Poprvé dal rychlonabíječku k iPhone 11 Pro (18W), základní iPhone 11 má stále původní 5W nabíječku... Rychlonabíjení tuším umí od iPhone 8/X (2 roky).
 
Nevím kam to dát, tak zkusím sem. Neexistuje náhodou nějaký test repro v MZD? Že by třeba postupně repro šumělo, nebo něco podobného?
 
Nevím kam to dát, tak zkusím sem. Neexistuje náhodou nějaký test repro v MZD? Že by třeba postupně repro šumělo, nebo něco podobného?
K cemu to potrebujes? Ja mel problem s reproduktorama,ze to obcas drncelo. Zaviselo to na hudbe. Nahral jsem si frequency generator do mobilu,nasel ten zvuk,ktery to zpusoboval a pak odizoloval.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
@Péta OV - na otestování zda-li hrajou jednotlivé reproduktory ti stačí jít do nastavení MZD - Zvuk a tam si nastavit ať hraje jen zadek a pak případně jen levá strana nebo pravá strana...
 
Můžu někoho poprosit,kdo by mě poradil s rozchozením android auta?Přivezl jsem si Mazdu 6 z Německa 12/18 a mělo by to mít.Když připojím telefon kabelem,tak proběhne nějaká hláška s potvrzením souhlasu,ale cca na 2s a nestihnu to ani přečíst.V menu infotaimentu je jak applecar i android auto,ale neaktivní.Jak rychle zjistit,jestli to auto opravdu má?
 
A nemáš na telefonu blokované popup okna? U manželky se nejdřív na Xiaomi nechtěl Aa rozchodit, protože app která není z app Storu neměla privilegia na popup hlášky, run in background apod.

Jestli má auto AA poznas jestli má symbol telefonu u prvního USB slotu. Jestli se nepletu, AA je z výroby až od datumu výroby cca 4/2019 (objednávky na tenhle model tedy už někdy z konce 2018, začátku 2019), do té doby se musel přikupovat.
 
No slot usb se znakem telefonu tam mám.Jakou aplikaci používáte?Já jsem si stáhnul Car dashdroid.
 
Myslím že AA podpora znamená vždy jen Android Auto aplikace přímo od Google. Nevím, že existovaly alternativy, které by taky šly zrcadlit.
 
Tak základ se mě podařil.Teď se zeptám třeba blbě,ale jak tam dostat plochu telefonu?Abych mohl pustit youtubko a další?

IMG_20191002_182342.jpg
 
Podle meho nazoru tam dostanes pouze aplikace, ktere mas nainstalovane v telefonu a ktere maji podporu prave Android Auto. Tipicky tedy Google mapy nebo treba Waze. You Tube tam podle mne nedostanes, protoze s nim Google v aute nepocita ;) Ale nejsem expert na AA, jezdim s nim v CX-5ce teprve od konce leta a nejak extra jsem se v tom jeste nerypal.
 
To nejde. I z bezpecnostnich duvodu. Ani plocha telefonu, ani libovolna aplikace, natoz Youtube.
 
Tak díky za rady.Vše už jsem pochopil.Já viděl na youtubku,jak nějací Rusáci tam maj spoustu aplikací i youtubko,dvd přehrávač a další.Ale to prý měli asi i hacknutý auto a systém,takže to mě zmátlo.Takže mě už vše funguje jak má.
 
@lagys Android Auto je jen to, co vidíš. V Google storu máš přímo i kategorii aplikací pro Android Auto. Podporované je ještě například Spotify, Waze. Youtube podle mne určitě ne.

Je potřeba rozlišovat Android Auto a pak funkci, kterou mají některé značky - Mirror Link, tedy zrcadlení. Android Auto je jen aplikace, která umožňuje spouštět určité aplikace na obrazovce palubního systému. Zrcadlení nepodporuje.
 
Jojo,jak píšu.Vše už jsem pochopil,jak a co je vlastně Android auto.Měl jsem trochu mylné představy.
 
zkradlit telefon sa da aj cez android auto, ale musis mat rootnuty telefon a nainstalovanu aplikaciu, ktora to cez AA zariadi
 
Back
Top