• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunguje USB

Bucky_z_Kentucky

nový člen
8
Zdravím všechny,

jsem čerstvým vlastníkem Mazdy 6 GL WGN z roku 2018, upgradoval jsem naše předchozí GH-čko.

S autem se zatím seznamuji, vše je prakticky v pořádku, zkoušel jsem připojit telefon s OS Android, jestli bude fungovat Android Auto, ale systém ten telefon vůbec neviděl.
Takže jsem začal zkoumat tady na fóru vlákno týkajícího se MZD Connect a pochopil jsem, že Android Auto nebyl v roce 2018 ve standardu, takže pokud předchozí majitel neprovedl dokoupení HW a update SW, tak to ani fungovat nemůže.

Ale mohl by tam být ještě jeden důvod, proč systém ten telefon nevidí, protože jsem do USB portů v loketní opěrce zkoušel vložit USB flashku s MP3 muzikou a také neúspěšně -
v menu Zábava jsou obě pozice USB1, USB2 (dokonce i AUX) zašedlé a při pohybu v menu je kurzor přeskakuje.

Flashka má kapacitu 4GB a formátovaná je ve FAT32, takže tam by problém s kompatibilitou být neměl.

Verze FW MZD Connect je EU 70.00.335

Nevíte, dá se nějak jednoduše zkontrolovat fyzické propojení USB portů s MZD Connect systémem - nějakou diagnostikou?

Co o autě vím, tak bylo opravované po nehodě na levý A sloupek, když jsem ho viděl poprvé, tak byla palubka celá venku a zírala tam na mě jen změť kabelových svazků - je možné, že se při zpětné montáži ten kabelový svazek od USB konektorů špatně připojil...?
 
Obsadená a funkčná pozícia USB nie je zašednutá. Správne pripojenie káblov po oprave si skús skontrolovať podľa tohto videa (ja som si podľa neho AA/CP montoval do svojho auta):


Prípadne ešte skúsiť iné USB.
 
Mezitím mě napadlo udělat tu nejjednodušší zkoušku.
Znovu jsem do USB připojil telefon a čekal, jestli se objeví ikonka, že se nabíjí - a nic.
Takže na 99% to bude někde nepřipojené - tak se budu muset pustit do rozborky, abych zjistil kde.
No nadšený z toho nejsem...:-(
 
Pokud u jednoho z těch USB není ikonka telefonu tak tam není namontovaná verze infotainmentu s podporou Android Auto a Apple Car play. Takže jestli ti teď blbne USB a ikona tam není, ale AA chceš, tak do toho vůbec nemusíš hrabat a rovnou to odvez do servisu kde ti jednotku vymění a rovnou ti i fixnou zapojení kabelů.
 
Ikonka telefonu u jednoho USB je, tak si říkám, že by tam ten upgrade na AA mohl být, ale tím jak nic v loketní opěrce nefunguje, tak to dokážu ověřit jen tou rozborkou a fyzickou kontrolou zapojeni
 
Pokud tam ten upgrade je tak ho uvidíte i v infotainmentu. Když v základní nabídce navolíte to úplně levé kolečko (myslím že "aplikace" ), tak poslední dvě zobrazené položky budou android auto a apple car play. Dokud nemáte připojený telefon tak jsou zašedlé a nejde je zvolit.
 
Back
Top