• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkcni centralni zamykani

KlikPet

rodinný člen KLANu
360
Ahoj vsem, tak mam tu dalsi delikatesu. Dnes jsme prisel k autu, zmacknu na klicku odemknout a auto jen zablika, pipne ale neodemkne se. Sel ale otevrit kufr (jak tlacitkem, tak normalne spinacem na vyku). Nenapadlo me otevrit klickem z ovladacr, tak jsme vlezl do auta kufrem, povolil mechanicke "zapadky" u vnitrnich klik, auto nastartoval a odjel. Bohuzel ale po prijezdu mi auto nejde dalkovym ovladacem zamknout. Auto jen pipne, blikne ale nezamkne se! Prijde mi, jako by prestala fungovat mechanika centralniho zamykani. Nesetkal jste se nekdo s necim podobnym? Napada vas neco? V cem by mohl byt problem? Zkousel jsem uz i druhy ovladac, chova se to s nim stejne. Koukal jsem do pojistkove skrine, je tam pojistka s oznacenim D. LOCK, bohuzel se mi nedari ji vyndat. Mimochodem, bylo by na zastrcene pojistce poznat, kdyby byla spalena? Diky za jakoukoliv radu...
 
To je dost blbe. Auto by som nechal prenocovat na bezpecnom mieste a zajtra rano hned do servisu. Ved je v zaruke. Snad sa ti to aspon stalo doma a nie niekde v chorvatsku na dovolenke :) Ked mas 2. kluc tak asi doma... Ked sem aj nikto nenapise ze to uz riesil, tak ty urcite napis co to nakoniec bolo.
 
Auto jde nastesti zamknout klickem zastrcenym v ovladaci, ale samozrejme ne centrlane. Takze reseni je zamknout vsechny tri dvere zevnitr, pak dvere u ridice zavrit a zvenku "manualne" timto klicem. Nastesti se takto zavre i kufr, takze je auto opravdu zavrene. Ufff... Kdyz stojim s ovladacem u kufru a zmacknu spinac na viku, tak se kufr normalne otevre. Takze signal z ovladace jde. Nevim... Jsem s autem doma, jeste k tomu v garazi, takze v pohode. Hned rano zajedu do servisu. Dam pak vedet...
 
Takze asi dalsi z "japonskych zahad" :confused:. Rano prijdu do garaze k autu, zmacknu na ovladaci tlacitko pro zamknuti a co myslite...? Ha? Auto se poslusne zamkne. Pak zkusim auto odemknout.... A auto se poslusne odemkne. Udelal jsem cvicnou jizdu (smerem k servisu), ale vse funguje tak, jak ma. Funguje uz i automaticke zamykani po rozjezdu auta (vcera take nefungovalo). Az do servisu jsem tedy nejel, co bych jim tam asi tak rekl... :( Ach jo, asi uz jsem na tyhle vtipky stary, mozna ztracim smysl pro humor... Pokud se ale nekdo s podobnym vrtochem setkal, urcite dejte vedet.
 
Poslední úprava:
:):):):)
Takze asi dalsi z "japonskych zahad" :confused:. Rano prijdu do garaze k autu, zmacknu na ovladaci tlacitko pro zamknuti a co myslite...? Ha? Auto se poslusne zamkne. Pak zkusim auto odemknout.... A auto se poslusne odemkne. Udelal jsem cvicnou jizdu (smerem k servisu), ale vse funguje tak, jak ma. Funguje uz i automaticke zamykani po rozjezdu auta (vcera take nefungovalo). Az do servisu jsem tedy nejel, co bych jim tam asi tak rekl... :( Ach jo, asi uz jsem na tyhle vtipky stary, mozna ztracim smysl pro humor... Pokud se ale nekdo s podobnym vrtochem setkal, urcite dejte vedet.
Potreboval si odpočinúť ..:):):):)
 
Ja by som isiel aj tak. Aspon nech skusia nacitat zaznam chyb z RJ ci sa tam nieco nezapisalo.
 
O tom jsem take premyslel, ze by to mohlo nechat nejaky ten zaznam v logu. Ted se mi to ale moc nehodi casove, takze to pro tentokrat necham byt a pojedu tam pripadne hned, pokud se to stane znova.
 
Tak hlasim opakovani situace. Tentokrat tedy obracene, auto pro zmenu neslo zamknout. Tlacitko na ovladaci i na klice dveri fungovalo, po zmacnuti se ozvalo pipnuti, zablikani blinkru ale mechanismus zamku nezafungoval. Nefungovalo ani centralni zamykani zevnitr vozu spinacem u kliky ridice, vzdy se zamkli jen prislusne dvere. Tentokrat se nic nezmenilo ani druhy den rano, takze jsem rano odpojil a zapojil baterii, pak nastartoval, zevnitr auto zavrel a otevrel a vse zase zaclo fungovat. Zitra s tim jedu do servisu, snad nekde vyctou nehakou chybu. Podle vseho jsem ale jedinej, to je zvlastni... :worried:
 
Zkus otevřít dveře řidiče, pohnout oběma směry tím otočným bazmekem s oranžovou nálepkou na zamykání všech dveří zevnitř (u vnitřní kliky). Jestli cvaknou zámky už při jemném pohybu z klidové polohy, tak by to možná mohlo mít souvislost. Mě právě zámky cvakaly při jemném dotyku toho otočného zamykacího bazmeku (s oranžovou nálepkou). A právě v té době, než jsem to kuchnul jsem asi dvakrát nemohl dálkovým ovládáním zámky ovládat. Když jsem to ale zamknul/odemknul klíčem v zámku, tak se zamykání přes DO rozchodilo. Víc jsem tomu nevěnoval pozornost, přičetl jsem to té zvýšené citlivosti na dotek toho zamykacího bazmeku.
 
Zkus otevřít dveře řidiče, pohnout oběma směry tím otočným bazmekem s oranžovou nálepkou na zamykání všech dveří zevnitř (u vnitřní kliky). Jestli cvaknou zámky už při jemném pohybu z klidové polohy, tak by to možná mohlo mít souvislost. Mě právě zámky cvakaly při jemném dotyku toho otočného zamykacího bazmeku (s oranžovou nálepkou). A právě v té době, než jsem to kuchnul jsem asi dvakrát nemohl dálkovým ovládáním zámky ovládat. Když jsem to ale zamknul/odemknul klíčem v zámku, tak se zamykání přes DO rozchodilo. Víc jsem tomu nevěnoval pozornost, přičetl jsem to té zvýšené citlivosti na dotek toho zamykacího bazmeku.
Díky za tip, ale tím to nebude. Nemyslím si, že by ten "bazmek" :cool: byl nějak extra citlivý. A samozřejmě jsem ním hýbal, minimálně jsem se tím snažil aktivovat centrál zevnitř auta. A ani uzamčení klíčkem nepomohlo. Auto jsem musel zamknout zevnitř samostatně každé dveře zvlášť a nakonec dveře řidiče z venku mechanicky klíčem vytaženým z ovladače. Ani opětovné odemčení klíčem však nic nezpravilo. Pomohlo až to odpojení a znovu zapojení baterie a nastartování a uzamčení auta zevnitř - v tom se to chytlo. Ale poprvé tohle nepomohlo a "jakoby samo se to pak přes noc vzpamatovalo". O to víc mě to štve, protože nemám 100%ní postup, jak to příště "zpravit". No uvidím zítra v servisu...
 
Tak dnešní příhoda ze servisu. Chyba se jim "na dílně" samozřejmě neprojevila, což se nedivím, mě se to za poslední dva měsíce stalo dvakrát, a to vždy bez zjevných příčin, resp. bez jakýchkoliv obdobných okolností, neočekával bych tedy, že se to stane zrovna, když je auto v servisu. Servisní technik se omlouvá, že pokud se chyba neprojeví u nich, nemohou nic dělat, protože nemají jistotu, že případnou opravou/výměnou "na slepo" odstraní zrovna ten daný problém. Na jednu stranu mě to štve, na druhou stranu tomu rozumím. Domlouváme se tedy na tom, že až se to příště stane, že hned zavolám a ihned pojedu s autem do servisu (v obou případech se mi to stalo +/- v dojezdové vzdálenosti od servisu, který mám kousek od domu). OK, nedá se holt nic dělat, říkám si. Po podepsání všech těch papírů technik odchází pro auto, načež se dlouho nevrací. Začínám být lehce nervózní, to jako to auto nemůže najít???!!! Po cca deseti minutách přichází ze stejných dveří, do kterých odešel a říká "Tak si představte, že mi nejde odemknout vaše auto!" :grinning: Tak tomu by jeden neuvěřil... :eek: Nakonec jsme se tedy dohodli na výměně zámku (v rámci záruky samozřejmě), proběhne to tento pátek a to na počkání. Tak jen doufejme, že to opravdu zafunguje a že už budu mít pokoj. Ale že se to celé znova stane zrovna v servisu, tak to je gól... :p Na druhou stranu to ale ukazuje, že to asi nebude jen nějaká banalita, jen nějaký rozmar elektroniky. No uvidíme...
 
Štěstí, že se to projevilo technikovi. Stát se to o půl hodiny později by asi bylo na mrtvici :)
 
Tak jeste pridam zaver celeho pribehu, minuly patek dle domluvy v servisu na zaruku vymenen zamek v levych dverich a zatim vse funguje tak, jak ma. Tak doufam, ze to tak uz vydrzi...
 
Tak moc dlouho to nevydrželo :confused:. Minulou sobotu jednu, zastavím a už nezamknu. Opět ten stejný problém. Ba co víc, to že nefunguje centrál, to už jsem zažil, ale nyní mi nešly dveře řidiče zamknout ani mechanicky klíčkem z ovladačem :tired_face:. Jinými slovy, auto zkrátka nebylo možné zamknout!!! Zamknout i dveře řidiče západkou zevnitř, zabouchnout a zkusit vlézt kufrem, to jsem raději neriskoval ?. Pecka. V pondělí ráno jsem hned zajel do CarStaru a tam zjistili, že se opět odporoučel zámek u řidiče. Ba co víc, tentokrát jim to prý hodilo i chybu na diagnostice. Hned objednali zámek nový, dnes proběhla výměna, zatím tedy opět zamykám a odemykám, na jak dlouho, to už si neodvážím tipovat... :worried: Ach jo... Zase se mi chce něco napsat sem, ale nemá to cenu... Bohužel to nebyla jediná dnešní příhoda... :confounded:
 
(Ne)konečný příběh. Po nějakých cca třech týdnech jsem jednoho dne přijel domů a hádejte co? Jasně, auto opět nezamklo. Volám hned do CarStaru, že mi nový zámek příliš dlouho nevydržel a hned po víkendu mě objednali na další záruční servis s tím, že si auto nechají delší dobu a budou opět zkoumat, diagnostikovat a analyzovat. Jenže během víkendu auto opět začalo zamykat a odemykat. Přesto jsem auto po víkendu odvezl do servisu a auto tam nechal. Využil jsem toho a nechal na autě rovnou udělat roční servis s tím, že technici zároveň znovu prozkoumají zámek. Auto tam bylo skoro týden a nic. Teda nic, proběhl dohodnutý roční servis, ale auto se vrátilo s tím, že se zámkem nic není. Tak jsem zase začal jezdit a ani ne po týdnu buch, opět jsem nezamknul. Opět následoval přesun do CarStaru, kde pak během jednoho dne konečně přišli na to, v čem byl problém. Tak vážení, údajně byl špatný kontakt u nějaké řídící jednotky centrálního zamykání (která je umístěna, jestli jsem to dobře pochopil, někde vzadu v kufru u zadního podběhu). Stačilo prý kontakt pořádně upevnit a centrál se rozjel. Proč na toto nikdo ve stejném servisu nepřišel dříve, proč jednou celá ta anabáze skončila zcela nefunkčním zámkem (zamknout nešlo ani mechanicky klíčem), proč po výměně zámku centrál vždy nějakou (různě dlouhou) dobu šel, na to mi nikdo nedokázal odpovědět... Bez ohledu na to všechno už opravdu doufám, že toto bylo onou skutečnou příčinou a že už od této dosti nepříjemné věci budu mít jednou pro vždy pokoj. Stále mě to několik nepříjemných telefonátů, několik nedobrovolných návštěv servisu, mraky času, několik půjčených aut (alespoň to v dané situace potěšilo, totiž že v CarStaru pro mne měli vždy připravený zdarma náhradní vůz, často dohodnutý - díky povaze a nastávání daného problému - de facto ze dne na den). Budiž to alespoň tip nebo vodítko pro vás ostatní, kterým by se stalo/stávalo něco obdobného.
 
(Ne)konečný příběh. Po nějakých cca třech týdnech jsem jednoho dne přijel domů a hádejte co? Jasně, auto opět nezamklo. Volám hned do CarStaru, že mi nový zámek příliš dlouho nevydržel a hned po víkendu mě objednali na další záruční servis s tím, že si auto nechají delší dobu a budou opět zkoumat, diagnostikovat a analyzovat. Jenže během víkendu auto opět začalo zamykat a odemykat. Přesto jsem auto po víkendu odvezl do servisu a auto tam nechal. Využil jsem toho a nechal na autě rovnou udělat roční servis s tím, že technici zároveň znovu prozkoumají zámek. Auto tam bylo skoro týden a nic. Teda nic, proběhl dohodnutý roční servis, ale auto se vrátilo s tím, že se zámkem nic není. Tak jsem zase začal jezdit a ani ne po týdnu buch, opět jsem nezamknul. Opět následoval přesun do CarStaru, kde pak během jednoho dne konečně přišli na to, v čem byl problém. Tak vážení, údajně byl špatný kontakt u nějaké řídící jednotky centrálního zamykání (která je umístěna, jestli jsem to dobře pochopil, někde vzadu v kufru u zadního podběhu). Stačilo prý kontakt pořádně upevnit a centrál se rozjel. Proč na toto nikdo ve stejném servisu nepřišel dříve, proč jednou celá ta anabáze skončila zcela nefunkčním zámkem (zamknout nešlo ani mechanicky klíčem), proč po výměně zámku centrál vždy nějakou (různě dlouhou) dobu šel, na to mi nikdo nedokázal odpovědět... Bez ohledu na to všechno už opravdu doufám, že toto bylo onou skutečnou příčinou a že už od této dosti nepříjemné věci budu mít jednou pro vždy pokoj. Stále mě to několik nepříjemných telefonátů, několik nedobrovolných návštěv servisu, mraky času, několik půjčených aut (alespoň to v dané situace potěšilo, totiž že v CarStaru pro mne měli vždy připravený zdarma náhradní vůz, často dohodnutý - díky povaze a nastávání daného problému - de facto ze dne na den). Budiž to alespoň tip nebo vodítko pro vás ostatní, kterým by se stalo/stávalo něco obdobného.
Moc díky za TIP! Dnes jsem odtud přijel. Přes měsíc mi blbne centrál. Jednou se neodklopí zrcátka a po zatažení například na kliku se odklopí, nebo se samy odklopí například po 30 sec. .... 14 dní nic, pak mi po otevření auta například 4x zacvaká na dveřích manuální ovládání centrálu u kliky ... týden zase nic... :( 2 servisy: diagnostika nic nezaznamenala ;).
 
Zdarec. Pár krát sa mi stalo, že zamknuté auto odomknem a ešte následne samo odomyká asi 15x naprázdno. Zistil som, že pokiaľ pohnem s tým bazmekom nad kľukou otvárania dverí o 1mm, tak to prestane. Všimol som si aj, že s neho akoby trčí nejaká pružinka. Vyskočila? Ako sa tá vec rozoberá? Dá sa to vôbec? Diky
 
Něco podobného mi to dělalo také. Zjistil jsem že stačí při otevřených dveřích trošku pohnout (pohladit) ten otočný element na zamykání uvnitř u řidiče a zámek cvaká jak šílený. Skončilo to tím, že jsem sundal čalounění dveří, vykuchal celý zámek ze dveří a zjistil, že bez poškození je nerozebiratelný (aspoň si to myslím). Ale pohýbal jsem s čím šlo, zkontroloval ta lanka, zda nedrhnou apod. Naskládal jsem to do dveří a zatím ok. Ale je pravda, že stačí ten zamykací čudl silněji pohladit a už to cvakne. Zatím to nechávám vyhnít. Samo od sebe to už nezlobí. Myslím si, že je uvnitř nějaký mikrospínač, který by potřeboval mechanicky lépe nastavit polohu vůči vačce/páce co jej ovládá. Holt uvnitř... Tuším, že jsem se ptal v servisu a ten mechanizmus el. zámku stojí kolem 4t.
 
Back
Top