• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční nastavování venkovních zpětných zrcátek

Richie

výkonný člen KLANu
374
Prosim o radu. Prestalo mi fungovat nastavovani u obou zpetnych zrcatek Ani jedno se ani nehne. Sklápění funguje. Nemuze na to byt nejaka samostana pojistka ? Nevim jestli jsem to neudelal ja, kdyz jsem drhnul zrcatko a trochu to zakrupalo...jako kdyz preskakuji zoubky. Diky
 
Zkusil bych rozebrat to ovládání, uvnitř je deska tištěných spojů, pod jednotlivými tlačítky jsou na desce kontakty, které můžou být zoxidované. Já to tak měl, jen mi teda zlobilo stahování okénka. Žilo si to vlastním životem.
Tak jestli to není podobný problém. Ale že by zoxidovaly všechny 4 kontakty pod ovládáním zrcátka je asi nepravděpodobné..
 
Když zatlačíš více na "kolébku" pravá/levá strana a nastavuješ u toho zrcátka, tak také nefunguje?
 
Zkusil bych rozebrat to ovládání, uvnitř je deska tištěných spojů, pod jednotlivými tlačítky jsou na desce kontakty, které můžou být zoxidované. Já to tak měl, jen mi teda zlobilo stahování okénka. Žilo si to vlastním životem.
Tak jestli to není podobný problém. Ale že by zoxidovaly všechny 4 kontakty pod ovládáním zrcátka je asi nepravděpodobné..
Asi budu muset. Diky. Zkusím
 
Když zatlačíš více na "kolébku" pravá/levá strana a nastavuješ u toho zrcátka, tak také nefunguje?
BINGO...kdyz na to zatlacim, tak to funguje....a ted co s tim ? staci vycistit a pripadne opravit a nebo musim sehnat novou ? diky
 
Maji to tak snad vsechny GH. Novy panel byl dostupny od vicero vyrobcu, original stoji nekrestanskych 9000kc

Nahrady napriklad :
MeatDoria 26374 MD
NTY EWS-MZ-001
Vemo V32-73-0013

Me osobne to taky funguje po stlaceni, ale mam zlomeny jeden cudlik na okna,takze jsem vahal,vahal,vahal kvuli cene az se staly ty dily nedostupne (nebo nektere byly, ale zdrazily i o 1000kc) a musel jsem to kupovat ze zahranici

Co se me tyce,nic nekupuj. Je to proste vlastnost a zrcatka nastavujes jak casto? Pokud po stlaceni vse funguje a funguje i sklapeni, tak to ber tak,ze je vse OK,jako na kazde jine GH
 
Maji to tak snad vsechny GH. Novy panel byl dostupny od vicero vyrobcu, original stoji nekrestanskych 9000kc

Nahrady napriklad :
MeatDoria 26374 MD
NTY EWS-MZ-001
Vemo V32-73-0013

Me osobne to taky funguje po stlaceni, ale mam zlomeny jeden cudlik na okna,takze jsem vahal,vahal,vahal kvuli cene az se staly ty dily nedostupne (nebo nektere byly, ale zdrazily i o 1000kc) a musel jsem to kupovat ze zahranici

Co se me tyce,nic nekupuj. Je to proste vlastnost a zrcatka nastavujes jak casto? Pokud po stlaceni vse funguje a funguje i sklapeni, tak to ber tak,ze je vse OK,jako na kazde jine GH
Jasny. Me to takle bude stacit :) Ja to nastavoval jen proto, ze jsem pri myti zrcatek s tim hnul :) Diky
Jinak co se tyce zlomeneho cudliku na stahovani. To nejde jen vymenit ten cudlik ? U Alfy jsem mel jeden nahradni panel a jak se to ulomilo, tak jsem jen vymenil cudlik a hotovo...mel jsem pak jeste 3 nahradni :)
 
Maji to tak snad vsechny GH. Novy panel byl dostupny od vicero vyrobcu, original stoji nekrestanskych 9000kc

Nahrady napriklad :
MeatDoria 26374 MD
NTY EWS-MZ-001
Vemo V32-73-0013

Me osobne to taky funguje po stlaceni, ale mam zlomeny jeden cudlik na okna,takze jsem vahal,vahal,vahal kvuli cene az se staly ty dily nedostupne (nebo nektere byly, ale zdrazily i o 1000kc) a musel jsem to kupovat ze zahranici

Co se me tyce,nic nekupuj. Je to proste vlastnost a zrcatka nastavujes jak casto? Pokud po stlaceni vse funguje a funguje i sklapeni, tak to ber tak,ze je vse OK,jako na kazde jine GH
jinakjsem u polaku nasel tohle : https://allegro.pl/oferta/gs1e-66-350a-przelacznik-szyb-elektrycznych-11220752172
Pisou ze je to novy...bylo by to za 900,- ale nevim nevim :)
 
1) asi by sel ten cudlik i opravit, ale na kraviny s nejistym vysledkem nemam cas.
2) Co nepotrebujes, to nekupuj preci, ne ?

Nech si to potvrdit od kde koho dalsiho. Jiste se najde nekdo, komu to funguje korektne, ale mam kolem sebe vcetne sveho auta 3x GH a ani jednomu z nas to nefunguje jak konstrukter zamyslel :D Vsichni "přimačkáváme" pri nastavovani zrcatek.

A nemusis asi citovat predesly prispevek. A asi ne cely a asi ne dvakrat po sobe :D
 
Takovym bych opravoval auta radeji,nez tem, co mi v utery volaji,ze od patku sice na aute nejde radit dvojka,ctverka,zpatecka, ale odjezdili s tim jeste 3dny rozvoz....

A aby to bylo do zitra hotovy ?
 
BINGO...kdyz na to zatlacim, tak to funguje....a ted co s tim ? staci vycistit a pripadne opravit a nebo musim sehnat novou ? diky
Brát to jako "bezpečnostní prvek" a neřešit :D Popřípadě koupit nový nebo zkusit vyčistit.

Návod na opravu tlačítek a demontáž popřípadě tady:
 
U předfaceliftu to tak je, já koupil okolo 1000 od Poláka, má akorát jednu nevýhodu, jednou za čas se rozkalibruje okno řidiče a po zavření zase sjede dolů a je potřeba ho znovu nakalibrovat
 
Back
Top