• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Nehoda

Luděk76

člen KLANu
32
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat na zkušenosti s opravou auta po nehodě. Nemáte někdo prosím podobné zkušenosti, co s tím, nebo nějaký tip na servis, případně představu o ceně? Děkuji Luděk

IMG_20201207_125652.jpg IMG_20201207_125642.jpg IMG_20201207_125634.jpg IMG_20201207_125351.jpg IMG_20201207_125708.jpg IMG_20201207_125717.jpg IMG_20201207_125424.jpg IMG_20201207_125212.jpg IMG_20201207_130038.jpg
 
:oops: Neříkej, že jsi to taky půjčil manželce.
Já mám zatím skóre ze dvou půjčení jedno odření předního nárazníku, jeden ťukaneček na předku a pravděpodobně malinko hnuté uchycení zadního plastu na nárazníku, je jakoby podseklý (ovšem žádná odřenina, tak nevím, třeba to už bylo před koupí). Takže u mě žena boduje 100%. Může se jen stát, že si to skóre vylepší, ale už nemám tu důvěru, že by bylo do třetice dosaženo lepšího výsledku - jako že by autu nic dalšího neudělala.
 
:oops: Neříkej, že jsi to taky půjčil manželce.
Já mám zatím skóre ze dvou půjčení jedno odření předního nárazníku, jeden ťukaneček na předku a pravděpodobně malinko hnuté uchycení zadního plastu na nárazníku, je jakoby podseklý (ovšem žádná odřenina, tak nevím, třeba to už bylo před koupí). Takže u mě žena boduje 100%. Může se jen stát, že si to skóre vylepší, ale už nemám tu důvěru, že by bylo do třetice dosaženo lepšího výsledku - jako že by autu nic dalšího neudělala.
Ahoj,
Jela s tím manželka se synem, naštěstí se nikomu nic nestalo. Ani v VW Transportéru, kde údajně sedělo 7 zedníků mířících na stavbu.
 
@Luděk76 tak asi nejlepší je odvést to do servisu a tam ti budou schopni říct přibližnou kalkulaci opravy.. vzhledem k tomu jak zvláštně se ptáš, tak předpokládám, že chyba byla na straně tvé paní a auto není havarijně pojištěno? protože v opačném případě by už auto v servise dávno bylo a tam by ti řekli co a jak..
 
Ano, máš pravdu. Auto bohužel nemá havarijní pojištění a chyba byla na naší straně. Spíše by mě zajímalo, zda někdo neví, nebo nemá zkušenosti se servisem, který by tohle dokázal za rozumnou cenu opravit. Ideálně Středočeský kraj, okres Kladno. Děkuji
 
Dle mého názoru se cena bude hodně odvíjet od toho B-sloupku co s ním je a kam všude se ten náraz ještě přenesl. Jestli je to jen drobnost, jestli se bude vyměňovat jen jeho vnější část nebo i výztuhy, nebo se musí celej vyříznou... Pokud to šlo i do podlahy, tak bych to auto raději prodal na díly. Samotný dveře plus vybavení taková darda nebude když se to bude shánět "po všech čertech". Taky záleží co pro tebe znamená "rozumná cena"
Ale raději bych si na to všechno (pytle, dveře, vybavení, DROBNÁ oprava B-sloupku,...) připravil hodně hrubým odhadem 80000-100000Kč když se to bude dělat kvalitně ale "bokem" mimo autorizák
 
Poslední úprava:
...coz je asi na hranici toho, aby se to vyplatilo podnikat?

Prodej toho, co z auta zbylo (individualne, pokud by na to byl cas a trpelivost a nekdo, kdo rozebere) by mohl dat zcela lajckym okem 100 (motor a jeho prislusenstvi, pristrojovka, sedadla na druhy strane, zrcatka, kapota, zadni viko, kola/brzdy/brzdice/dily podvozku), a pokud by realna cena opravy byla 100, dava to 200 tisic, coz uz skoro staci na koupi nove, nebourane... kdyz se divam na inzerci, 2015/2016 se daji sehnat asi s trochou stesti mezi 7000 - 9000 eur, nebo v CR do 250 tis Kc. Nebo misto toho uplne novy Hyundai i20, nejakou predvadecku za 250...

Ale nevim, varim z vody, urcite se najde nekdo, kdo to dokaze posoudit lip.
 
Nebo jí prodej překupníkům (stačí dát na inzerát a oni se ozvou sami). Ty si tohle ani ne za 50000Kč opravný a auto bude půjde zase na bazar nebo do ciziny.
 
Bohužel auto musí na rovnací stolici. Od nárazu se prohnul "B" sloupek i s vnitřníma výztuhami, který prolomil nahoře postranici a samozřejmě hnul i podlahou. Předpokládám, že bude prohnutá i horní vnitřní výztuha postranice. Prvně se bude muset vytáhnout dozérem "B" sloupek a s ním vytáhnout do původní pozice postranici a podlahu. Šikovný karosář potom dokáže rozříznout plechy a vyrovnat je navařit zpět. Dveře, airbagy, předpokládám předpínač min. řidičova pásu, a obnovení řídících jednotek airbagů se dá vše pořešit v Polsku. Ideální je najít někoho, kdo to udělá takzvaně na klíč. V této cenové kategorii bych se určitě neobracel na autorizovaný servis. Je otázkou, jestli je ve Vašich možnostech ufinancovat opravu, nebo zda není lepší auto prodat... Teď jsem se díval znovu na fotky a je toho opravdu mnoho na výměnu i v interiéru :-(
 
Dle meho nazoru tohle se neda opravit tak, abych byl ja osobne ochotnej s tim autem znovu jezdit. Jakkoli to udelas, cokoli vymenis/vyriznes/narovnas, ta kastle jiz nebude mit takovou tuhost, jako nova. Druhej naraz do stejneho mista (ale i nekam jinam) by mohl byt pro posadku osudnej.

Takze bud prodat na dily, nebo prodat jako celek nekomu kdo si s tim udela co chce. Jenze nikdo soudnej si to nebude kupovat pro sebe (z vyse uvedeneho duvodu), takze je tady riziko ze to veme nakej prekupnik, nejak to narovna, zakytuje a prebarvi, a proda nakemu kolouskovi kterej nebude mit ani tuseni co kupuje. Videl sem nekolik tak zbastardenejch vozu v bazaru (ktere byly nabizene jako nebourane) a hrozim se toho ze by s tim nekdo znovu mel nehodu...
 
Back
Top