• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Nerovnoměrna výška vozu

Tatsu

nový člen
22
Zdravím mám takový problém moje mazda 3 sedan mi nějak kleči a dělá to asi něco přes centimetr na pravé straně v předu 69cm v levo v předu 68 cm v zadu v pravo 72,5 cm a v levo v zadu 71cm měřeno od podlahy k blatníku.
Už jsem vyměnil jak pružiny tak tlumiče, neví někdo čím by to ještě mohlo být??
Když auto zvednu heverem u zadního levého kola tak že je ve vzduchu a pak položim zpět na zem tak se auto srovná v předu 69 a v zadu 73 na obou stranách, když povolim ruční brzdu tak si to zase přiklekne.
 
Vyzerá to tak že auto nemáš v rovine.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Ahoj, určitě bych auto neměřil od podlahy (pokud tím myslíš podlahu třeba garáže), ale od středu náboje kola.
Pokud je ale auto přeci jen nakřivo (měří se bez řidiče, s plnou nádrží i ostatníma kapalinama a samozřejmě bez nákladu), tak bych se zaměřil na pružiny a jejich dosedací plochy - ty gumy do kterých se pružiny zasadí.
Případně jestli máš stavitelný tyčky stabilizátoru, tak je zkusit přenastavit.
Nebo jestli jsi měl auto bouraný a opravna použila neorigo plechy (hlavně se to týká předních blatníků) tak se tím netrap.
 
Jj rovne není ale jak to spravit co bych měl vyměnit
Vymeň auto .......

Nie je tá tvoja mazda3 náhodou Made in Mexico ?
Moja Mazda3 z Japan po 9 rokoch, bez rozdielov.

S podobným problémom som sa stretol u KIA.
Made in Korea bez problémov, Made in Slovakia rozdielne cm-re nad každým kolesom...
 
Vymeň auto .......

Nie je tá tvoja mazda3 náhodou Made in Mexico ?
Moja Mazda3 z Japan po 9 rokoch, bez rozdielov.

S podobným problémom som sa stretol u KIA.
Made in Korea bez problémov, Made in Slovakia rozdielne cm-re nad každým kolesom...
Jo tak to je pravda, tomu bych se taky už nedivil :grinning:
 
Nie je tá tvoja mazda3 náhodou Made in Mexico ?
Moja Mazda3 z Japan po 9 rokoch, bez rozdielov.
Mo je je z Mexika a zatím jsem to neměřil, ani mě to nikdy nenapadlo, ale jak píše Max6, je blbost to měřit od podlahy, protože může být křivá. Co třeba pneumatiky, těma to být nemůže?
Jinak moje z mexika má zadní sedačky jak nový, bez koroze, kámoš má Japan a hádejte:))))
 
Tak moje je z japonska a díval jsem se tyčky stabylizatoru nejsou nastavitelný a dejme tomu že v předu jsou neoriginální blatniky ale co ten zadek to nevysvětluje na pravé straně dám pěst a ještě tam nám vůli, ale na levé straně tam ji skoro nedám. Když do garáže zaparkuju jiné auto tak je rovné. Ale vším sem si že v předu mám stabilizator na levé straně blíž k ramenu než na práve straně tam je víš měřil jsem to u tyčky stabylizatoru
 
Tak teda dejme tomu, že tvoja mazda bola búraná a dejme tomu, preto má neoriginálne blatníky, dejme tomu, že celý skelet karosérie je skrivený.
Aký problém nerovnomernosti výšky vozu tu ešte chceš riešiť ?????

Tak moje je z japonska a díval jsem se tyčky stabylizatoru nejsou nastavitelný a dejme tomu že v předu jsou neoriginální blatniky ale co ten zadek to nevysvětluje na pravé straně dám pěst a ještě tam nám vůli, ale na levé straně tam ji skoro nedám. Když do garáže zaparkuju jiné auto tak je rovné. Ale vším sem si že v předu mám stabilizator na levé straně blíž k ramenu než na práve straně tam je víš měřil jsem to u tyčky stabylizatoru
 
Tak teda dejme tomu, že tvoja mazda bola búraná a dejme tomu, preto má neoriginálne blatníky, dejme tomu, že celý skelet karosérie je skrivený.
Aký problém nerovnomernosti výšky vozu tu ešte chceš riešiť ???

Taky bych to tak viděl.
 
Tak problém vyřešeny auto už stojí rovně hurá a chtěl bych poděkovat Maxovi6 že mě přivedl na správnou stopu díky moc
 
Ahoj, chcem sa opytat, menil si sam? Alebo v servise? Co to cele stalo? Myslim, ze u mojej BM 88kw sedan mam ten isty problem. Ked parkujem v podzemnych garazach,kde predpokladam bude rovna podlaha, tak je ta nevyvazenost ocividna.
 
Back
Top