• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Nezávislé vytápění Webasto - obecně

Zdravím, spouští vám Webasto alarm v autě? Při koupi Mazdy 6 mě od Webasta dealer odrazoval, že vozy s alarmem pak trpí na jeho spouštění právě Webastem (odběr na baterce, pohybová čidla, ...). Tak jsem do něho nakonec nešel. Ale pořád mi to trochu leží v hlavě, zda ho nepořídit.

Na jednu stranu i deaktivace alarmu asi není až takový problém, stejně bych si asi ani neuvědomil, že zrovna řve moje auto a většina lidí to ignoruje, max. si zanadává, než že by to mělo auto vyloženě ochránit.
 
Zdravím, spouští vám Webasto alarm v autě? Při koupi Mazdy 6 mě od Webasta dealer odrazoval, že vozy s alarmem pak trpí na jeho spouštění právě Webastem (odběr na baterce, pohybová čidla, ...). Tak jsem do něho nakonec nešel. Ale pořád mi to trochu leží v hlavě, zda ho nepořídit.

Na jednu stranu i deaktivace alarmu asi není až takový problém, stejně bych si asi ani neuvědomil, že zrovna řve moje auto a většina lidí to ignoruje, max. si zanadává, než že by to mělo auto vyloženě ochránit.
Já na trojce žádný alarm nemám, takže žádný problém. Webasto co mám, tak ukazuje polohu auta a jde nastavit že při opuštění nastavené zóny to oznámí na mobil. Používám ho teď každé ráno 30 minut před odjezdem do práce, paráda.
 
Zdravím, spouští vám Webasto alarm v autě? Při koupi Mazdy 6 mě od Webasta dealer odrazoval, že vozy s alarmem pak trpí na jeho spouštění právě Webastem (odběr na baterce, pohybová čidla, ...). Tak jsem do něho nakonec nešel. Ale pořád mi to trochu leží v hlavě, zda ho nepořídit.

Na jednu stranu i deaktivace alarmu asi není až takový problém, stejně bych si asi ani neuvědomil, že zrovna řve moje auto a většina lidí to ignoruje, max. si zanadává, než že by to mělo auto vyloženě ochránit.
Rozhodně nikdy nespouští. Používám každý den.
 
Mám Webasto Thermo Top Evo pro benzín včetně přepínače zimní/letní provoz + dálkové ovládání Telestart T91 s teoretickým dosahem až 1km. Samozřejmě v zástavbě takový dosah nikdy nebude.

V zimním režimu Webasto spaluje benzín (napojeno na palivový okruh vozu) pro výrobu tepla, pro pohon čerpadel a ventilátorů používá baterii vozu. Zde vidím nevýhodu v případě, že se budou jezdit kratší trasy, protože se nemusí dobít baterie. Ale několik kratších jízd po sobě není problém, jak mám ověřeno o zimních dovolených, kdy se přesunujeme z místa ubytování pod sjezdovky.
Webasto nejdříve ohřívá motor, po předehřátí motoru předehřeje kabinu vozidla. Dobu provozu Webasta lze nastavit na dálkovém ovládání od tuším 5 do 30 minut v krocích po 5 minutách. Mám ověřeno, že při délce ohřevu 20 minut opravdu nastupuješ do vyhřátého vozu. Případná námraza na oknech jde dolů velmi snadno, většinou jsem měl okno už jen mokré. To samozřejmě záleží na síle námrazy a aktuální teplotě.
Startování předehřátého motoru i ve velmi silných mrazech je snadné, naskakuje okamžitě, jak se dá očekávat.

V letním režimu Webasto jen zapíná ventilátory a vyvětrá kabinu vozu. Člověk pak nenastupuje do takové sauny jako bez Webasta. Nicméně volant i palubka sálají, pokud auto stojí na slunci.

Dálkové ovládání T91 indikuje provoz Webasta a letní/zimní režim.

Z mého hlediska mi zimní využití přináší mnohem více než letní větrání.
Ahoj, měl bych dotazy - spouští se Ti v zimě i jako přídavné topení (bez ručního spuštění), jakože v zimě nastartuješ studený motor a ono to zapne a pomáhá rychleji ohřát motor, tak jako to mají GG/GH v dieselu? Vím, jak webasto funguje, i si ho zrepasoval na dieselu, ale co nevím, od čeho se vlastně spouští příhřev, co to zapne.
Máš to z výroby, nebo dodatečně?
Kde ho máš pod kapotou nainstalovaný?
Zvažuju instalaci do GL, jsem z GGčka rozmazlený a díky přímovstřiku se motor ohřívá fakt dlouho.
Díky
 
Automaticky se mi Webasto nespouští, musím ručně na dálkači, ale je to 10 let a dnes to má možná jiné vlastnosti. Webasto bylo instalované z výroby a je umístěné u předního pravého světla.
 
Ahojte,
Mám novou M6 kombi rv. 2023 2.5 benzín G194 a v autorizovaném webasto servise mi řekli, že na toto auto není celosvětově udělaná zástavba (návod na montáž), takže mám smůlu. Přemýšlím jak jinak tedy v zimě vytopit vůz + ohřát motor a v létě vyvětrat/vychladit. Nějaké tipy prosím? Díky moc!
 
Ahojte,
Mám novou M6 kombi rv. 2023 2.5 benzín G194 a v autorizovaném webasto servise mi řekli, že na toto auto není celosvětově udělaná zástavba (návod na montáž), takže mám smůlu. Přemýšlím jak jinak tedy v zimě vytopit vůz + ohřát motor a v létě vyvětrat/vychladit. Nějaké tipy prosím? Díky moc!
To se mi nějak nezdá. Když to mám já na předfaceliftový GL, proč by to nemohlo být na nové GL... Takový rozdíl to snad není...
 
A nejde to přes autorizák? V konfigurátoru stále montážní sada topení figuruje (cca 16.5K + topení atd.). A když jsem poptával a kupoval auto v roce 2021, tak mi nebylo řečeno, že to nelze, ale byl jsem od toho odrazován kvůli alarmu apod. (až později jsem zjistil, že na 99% zbytečně a nekoupě jsem litoval, ač doposud jsem to tedy neřešil). Pokud vím, tak mezi 2023 a 2021 není snad rozdíl. Sám to stále zvažuji dohnat, jak bude čas, tak uvidím, co mi na to řeknou, až se někde zeptám.
 
To se mi nějak nezdá. Když to mám já na předfaceliftový GL, proč by to nemohlo být na nové GL... Takový rozdíl to snad není...
nevím nevím.. řeklo mi to více webasto servisu kam jsem volal.. :/ dost mě to štve..
vidím, že máš GL 2.5 benzín, tak to by fakt nemusel byt takový rozdil..

A nejde to přes autorizák? V konfigurátoru stále montážní sada topení figuruje (cca 16.5K + topení atd.). A když jsem poptával a kupoval auto v roce 2021, tak mi nebylo řečeno, že to nelze, ale byl jsem od toho odrazován kvůli alarmu apod. (až později jsem zjistil, že na 99% zbytečně a nekoupě jsem litoval, ač doposud jsem to tedy neřešil). Pokud vím, tak mezi 2023 a 2021 není snad rozdíl. Sám to stále zvažuji dohnat, jak bude čas, tak uvidím, co mi na to řeknou, až se někde zeptám.
Zkoušel jsem to právě přes autorizák. Tam mi řekli, že ta částka 16,5k je jen částečná ( to je mi jasné ), ale že to moc neumí dělat, tak že by to stejně dělali ve spolupráci s nějakým webasto profi servisem. A pak mi pan volal, že ikdyž je to v konfigurátoru, že to prostě nejde , protože webasto na moje auto nemá ten montážní návod. Chtěl jsem mu říct, že at to tedy udělají podle návodu toho staršího GL nebo předFL GL, ale nakonec jsem mu to neřekl a zklamaně položil hovor :(
 
V létě to žádný smysl nemá, funkce odvětrávání je celkem k ničemu, v autě je horko stejně. Ale v zimě ten komfort, kdy vůbec nepoužívám škrabku na okna a v autě je teplo, hned topí a motor se netrápí za studena...
 
No, třeba to fakt nejde (neumí) a než to přiznat, tak mě od toho raději nenápadně odradili :D Tak to jsem sám zvědav, co zjistím :)
 
No, třeba to fakt nejde (neumí) a než to přiznat, tak mě od toho raději nenápadně odradili :D Tak to jsem sám zvědav, co zjistím :)
každopádně dej prosím vědět, díky

Zároveň přemýšlím i nad tou pandorou - dálkovým startem.. ale nevím nevím.. pár lidí mě od toho odrazovalo, že není dobré nechávat vůz nastartovaný třeba 15 min než se odmrazí a vytopí/vychladí. Ale ta cena je třetinová oproti webastu..
Dále mám trochu strach jak při garančních prohlídkách.. že by jim to mohlo vadit.
 
Osobně bych Pandoru na vyhřívání auta nechtěl, xy minut zahřívání studeného auta na místě volno-během není podle mě zrovna ideální.
 
Tak bez Pandory nechávam auto naštartované XY minút kým ho oškrabem (aby bolo vnútri teplejšie ako mrazivo a aby sa aspoň trošku rozpustilo zadné okno samo), tam až taký rozdiel nevidím. Tiež z miesta odchádzam s nie studeným motorom.
 
Tak bez Pandory nechávam auto naštartované XY minút kým ho oškrabem (aby bolo vnútri teplejšie ako mrazivo a aby sa aspoň trošku rozpustilo zadné okno samo), tam až taký rozdiel nevidím. Tiež z miesta odchádzam s nie studeným motorom.
Ja to robím presne naopak, najprv oškrabem, potom naštartujem a hneď idem. Motor sa asi viac natrápi v zime, keď sa necháva na voľnobehu zahriať. Ale je to každého vec...
 
Já mám instalované Webasto Thermo Top Evo 4, ale na naftu. K tomu dálkové ovládání Telestart T91.
Webasto mi nejdřív předehřeje motor (tím lehčí start auta) a hned následně vnitřek. Zmáčknu doma tlačítko ovladače pro vytápění a za cca 15-20 minut nastoupím do lehce vyhřátého auta - bohatě stačí. Mám sice auto v garáži, ne venku, ale ten rozdíl oproti nevyhřátému autu je opravdu hodně znát. Pokud je slabá baterie, tak mi webasto nezapne, nebo mi dřív vypne. Je to automatika, aby se dalo v pohodě nastartovat. Webasto sice sežere něco nafty, ale zase tím méně žere motor, protože člověk vyjíždí s nahřátým motorem. A navíc i ten motor zahřátím šetří. Zvlášť, když jsou mrazy. Za mě je webasto velká výhoda, i když vím, že pořízení je dost drahá věc. Záleží asi i na tom, jestli s autem budu jezdit několik let nebo přemýšlím o případném prodeji v blízké budoucnosti.
 
Edit:
Napsal jsem snad všem webastum v ČR. Drtivá většina mi napsala, že pro můj vůz to nejde (není zpracován celosvětově návod a zastavbova sada). Ovšem 2 webasto servisy mi napsaly, že by to šlo. Ale, že můj vůz má malý okruh topení, takže by se vytopil jen interiér, ale nepředehřál se motor. Takže:
1. Nechápu jaktože to někde jde a někde ne když je to autorizovaný webasto servis všechno
2. Má to cenu? Nebo jít do dálkového startu.
 
Edit:
Napsal jsem snad všem webastum v ČR. Drtivá většina mi napsala, že pro můj vůz to nejde (není zpracován celosvětově návod a zastavbova sada). Ovšem 2 webasto servisy mi napsaly, že by to šlo. Ale, že můj vůz má malý okruh topení, takže by se vytopil jen interiér, ale nepředehřál se motor. Takže:
1. Nechápu jaktože to někde jde a někde ne když je to autorizovaný webasto servis všechno
2. Má to cenu? Nebo jít do dálkového startu.
To je nějaká blbost, mně se motor normálně předehřeje. Přece to není takový rozdíl mezi předFL a po FL.
 
Back
Top