• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Nezávislé vytápění Webasto - obecně

Také mi to přijde přinejmenším divné. Hlavne to, ze 90% webasto servisu mi napsalo,ze to nejde a dva, ze ano.
Ale jak jsem koupil, tak prodávám.
Odpověď byla:
Na poptávaném vozidle je topení integrováno pouze do malého okruhu, čili ohřívá pouze interiér, proto doporučení topení 4 kW a ne 5 kW.
Velky okruh zde nelze aplikovat.

A dalsi:
Ano, motor by se neohral . Okna by se odmrazila. Po nastartování by se nezávislé topení připojilo do okruhu motoru a pomohlo by motoru.
 
Také mi to přijde přinejmenším divné. Hlavne to, ze 90% webasto servisu mi napsalo,ze to nejde a dva, ze ano.
Ale jak jsem koupil, tak prodávám.
Odpověď byla:
Na poptávaném vozidle je topení integrováno pouze do malého okruhu, čili ohřívá pouze interiér, proto doporučení topení 4 kW a ne 5 kW.
Velky okruh zde nelze aplikovat.

A dalsi:
Ano, motor by se neohral . Okna by se odmrazila. Po nastartování by se nezávislé topení připojilo do okruhu motoru a pomohlo by motoru.
Mně auto nastartuje při běžícím webastu nebo po intervalu 20 min., které mám na webastu nastaveny, bez zvýšených otáček/sytiče.
 
Také mi to přijde přinejmenším divné. Hlavne to, ze 90% webasto servisu mi napsalo,ze to nejde a dva, ze ano.
Ale jak jsem koupil, tak prodávám.
Odpověď byla:
Na poptávaném vozidle je topení integrováno pouze do malého okruhu, čili ohřívá pouze interiér, proto doporučení topení 4 kW a ne 5 kW.
Velky okruh zde nelze aplikovat.

A dalsi:
Ano, motor by se neohral . Okna by se odmrazila. Po nastartování by se nezávislé topení připojilo do okruhu motoru a pomohlo by motoru.

Ahoj injohny, řeším podobné dilema. Instalační manuál na zástavbu existuje přímo na stránkách Mazdy, dá se tam i stáhnout. Podle toho manuálu lze u modelů od roku 2018 instalovat pouze výhřev kabiny. Takže ty dva výše uvedené servisy měly pravdu a s těma bych asi šel do případné zástavby, protože aspoň ví, o čem mluví a s trochou štěstí už jim nějaká Mazda 6 i prošla rukama a nedělal bych pokusného králíka. Můžeš prosím prozradit, které to byly?
Akorát by mě zajímalo, proč nejde i ten motor? Napadla mě leda zase nějaká eko kravina, kterou museli dát do motoru kvůli rychlejšímu ohřevu a tím nižším emisím nebo něco podobného. A to pak brání volné cirkulaci chladící kapaliny.
A řešil jsi to nějak dál nebo jsi to vzdal?

1695321593570.png
 
Ahoj injohny, řeším podobné dilema. Instalační manuál na zástavbu existuje přímo na stránkách Mazdy, dá se tam i stáhnout. Podle toho manuálu lze u modelů od roku 2018 instalovat pouze výhřev kabiny. Takže ty dva výše uvedené servisy měly pravdu a s těma bych asi šel do případné zástavby, protože aspoň ví, o čem mluví a s trochou štěstí už jim nějaká Mazda 6 i prošla rukama a nedělal bych pokusného králíka. Můžeš prosím prozradit, které to byly?
Akorát by mě zajímalo, proč nejde i ten motor? Napadla mě leda zase nějaká eko kravina, kterou museli dát do motoru kvůli rychlejšímu ohřevu a tím nižším emisím nebo něco podobného. A to pak brání volné cirkulaci chladící kapaliny.
A řešil jsi to nějak dál nebo jsi to vzdal?

Zobrazit přílohu 47890
ahoj, zatím jsem to nijak neřešil. Ale od konce srpna prej už to zvládnou všechny webasto servisy. Ale jak říkáš, jen výhřev kabiny a ne motoru :/ přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Zatím jsem sehnal vyhřívanou garáž minutu od baráku, tak o to víc si říkám, že se na to vykašlu.
Obepsal jsem všechny webasto servisy.. cena byla všude jiná, ale nikde nebyla pod 50 tisíci. Takže se mi to uplně dávat nechce. Spíš se na to vykašlu a nebo ještě uvažuju o dálkovém startu, hlavně na léto a vychlazení. Vím, že to není ideální varianta pro motor, ale sem tam když to zapnu, tak se nic nestane a stojí to něco přes 20 tisíc.
 
Zrovna řeším to samé. Mám již objednáno na montáž tak po zimě budu moct napsat více.
 
Já to asi taky risknu. Zbavím se škrábání a jak se po startu promísí malý a velký okruh, tak to i s tím motorem nebude taková hrůza.
 
Ahoj. Nebudeš tomu věřit ale teprve dnes jsem přijel s vozem domů z montáže Webasta. Všechno se to protáhlo kvůli montážní sady, která je specifická pro rok 2019 a pro ostatní ročníky. Tak se čekalo až pošlou správnou pro můj vůz. Takže už to asi letos neodzkousim. Ale má se ještě ochladit tak to chci aspoň párkrát zapnout. Montáž jsem už viděl a je to k nepoznání od originální instalace v prostoru motoru.
 
No, s pocasim uz to letos moc nevypada, ale tak treba nas prekvapi snih v dubnu :D
A kde sis to prosim te nechal delat? Ocenil bych u nich zkusenost s montazi.
 
Jo no jak na potvoru to letos nevyšlo. Hlavně byl problém s terminama. Měl dlouho dopředu rezervace.
Nechával jsem to dělat u Mach Electric
 
Back
Top