• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nivelace xenonů

V sobotu jsem zalezl pod auto a závadu našel u předního kola...

Zobrazit přílohu 19159

Nejdřív jsem měl radost, že je jen prasklý ten úchyt, ale nakonec se ještě ukázalo že kloub na té tyčce má rozpadlou prachovku a samozřejmě perfektně zareznul...

Opravu jsem prozatím provedl pomocí drátu a kleští. jen jsem netrefil přesně délku tak jsem ještě po testovací jízdě musel doladit světla, svítily už zbytečně vysoko a asi bych oslňoval.

Máte někdo info kde sehnat tyčku a ten úchyt?
A kolik stojí?

Tak u mna to iste. Podarilo sa ti to vtedy zohnat? Alebo si ostal pri drote? Mne mechanik povedal, ze ten drziak pojde zvarit, ale klb sa aj po nastriekani nepohol. Takze treba asi novu tycku. Da sa to vobec kupit niekde? Nenasiel som ani cislo dielu na japancars.ru, len cislo cidla za 300€+, ktore by malo byt ok. Na zadnej naprave ta tycka vraj tiez trocha zatuhla, tak neviem, ci netreba vymenit aj ju...
 
Něco se mi na netu povedlo najít, mohlo by to být? GH GS1F5122YB, GS1F5122YC (ruské stranky našly pod označením páku)
Aliexpres pod kodem GS1F-51-22YC najde pouze sensor bez paky.
GS1F-51-22YC New Rear Suspension Height Control Level Sensor For Mazda 6
0%BE%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%20%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0-800x600.jpg
 
Tak u mna to iste. Podarilo sa ti to vtedy zohnat? Alebo si ostal pri drote? Mne mechanik povedal, ze ten drziak pojde zvarit, ale klb sa aj po nastriekani nepohol. Takze treba asi novu tycku. Da sa to vobec kupit niekde? Nenasiel som ani cislo dielu na japancars.ru, len cislo cidla za 300€+, ktore by malo byt ok. Na zadnej naprave ta tycka vraj tiez trocha zatuhla, tak neviem, ci netreba vymenit aj ju...

Já jsem stejný problém vyřešil demontáží, rozhýbání zatuhlých kloubů a jejich namazání. Pak jsem ten zlom svařil a vše funguje jak má. je to práce na půl hodiny.
 
Len tie klby su zatuhnute tak, ze ani nejaky wurth prípravok nepomohol mechanikovi to rozhybat ani po dvoch dnoch. Tak uvidime.
 
Zdravím, prosím vás poradíte kde zohnať tiahlo k senzoru výšky svetiel na prednej náprave? Ide o diel s názvom THK F6BLV . Katalogové číslo EH665121Y (čislo asi z katalógu CX7). Zháňam aj ten plech, ktorým je to pripevnené na prednú nápravu. Keď som to hodil do google, vyhodilo tisíc odkazov na ruské stránky, ale ani jeden na nejakú CZ/SK. Díky
1549522076501_bulletin.jpg 2020-12-08-10-08-27.jpg
 
Kde sehnat ten držák by mě taky zajímalo, povedlo se sehnat? u mě táhlo drží ale ten držák se zlomil, což mi hlava nebere :D
 
Na eshopu Krátký a syn kup úhlový kloub velikost M6 plus ochranou gumovou prachovkou,kterou nabízí jako příslušenství. Než prachovku nasadís, nacpi kloub grafitovou vazelínou. Spojovací táhlo jsem vyrobil z nerez závitové tyče. Zlomený držák jsem si nechal svařit na dílně.
 
Zdravím, já si to vyrobil ze starých pístů z pátých dveří(kufru). Taky mají kloubek. Myslím že to byla 1. Fabie. Už to tam mám asi 2 roky a stále to funguje.
 
Zdravím, tak jsem dnes objevil nepříjemnou věc. Auto vlastním 4 roky a jsem si jist, že z počátku mi nivelace fungovala. Po nastartování se zvedly a klesly světla. Od jisté doby to přestalo fungovat. Zkontroloval jsem mechanismus na zadní nápravě a chodí jak má a šel hledat ten na přední straně. K mému zděšení jsem zjistil, že mi tam celý ten mechanismus i s potenciometrem, či co to je chybí. Nechápu nerozumím tomu je možné, že jsem ho tam od koupi neměl a fungovalo to? nebo to nikdy nefungovalo dobře já už nevím. Každopádně, jak se mi to mohlo z auta ztratit...na druhé fotce je vidět bílá asi dutá hadička, která je jakoby uřízlá mám za to, že to mělo spojitost s tou nivelací, ale prostě celé je to pryč :-( a i kdyby se mi celé podařilo někde sehnat. vůbec nevím zda to půjde napojit. Setkali jste se s tím někdo?

3.jpg 2.jpg 1.jpg
 
Zřejmě se to nekomu pokazilo a jeho mechanik to hodil pryč, ta hadička je jen nějakej přepad, tuším od torpéda nebo tak
 
Ahoj ahoj! Tak mi něco říká že je na čase tu oživit vlákno a to z důvodu, že jsem také pořídil 6ku GHčko a při cestě domů jsem si povšiml že světla svítí nízk oa do stran ... následně jsem prováděl kompletní údržbu a servis auta, což majitel předemnou podobu 4 let nedělal vůbec a narazil jsem na pár problémů včetně urvaných obou nivelačních senzorů, jak zadek, tak předek. Momentálně mi je kamarád demontoval a u zadního při povolání urval závit, na kterém byl nasazený plech, který senzor drží. Aktuálně promýšlím kde seženu nové a nebo náhrady za mé polámané, jelikož se domnívám že i samotné senzory již budou KO a poté jakým způsobem nainstaluji ten zadní (nejspíše navařit.

Budu rád za typy, jak jste to vyřešili a odkud jste objednávali díly, protože není úplně snadné tento díl koupit a hlavně přední je jiný než zadní, takže mám stále problém se orientovat v číslech dílů.
 
Zdravím páni, neviem či to patrí práve sem ale potreboval by som poradiť ohľadom systému aut. nastavovania bixenonov na mojej M6 GH 2008. Dnes som mal auto na zdvíhaku a keď som prezrel tie tiahla čo sú napojené na senzory a dal ich dole tak som zistil že sa to v kĺboch absolútne nehýbe je to skorodované a predpokladám že aj kvôli tomu som doteraz nezaznamenal nejaké nastavovanie svetiel. Nevedel som to nikde v rozpiske nájsť ako náhradný diel, za pomoc vopred ďakujem
 
Svetlá zbytočne nebehaju hore dole, treba skúsiť proti stene zaťažiť kufor(ja si doň čupnem) a sledujem či sa nastavia a funguje to. Kĺby sa riešia univerzalnymi nahradami aj keď som náhodou teraz našiel za dobrú cenu čo asi pasujú priamo GS1F-51-22YB

Tiež mi to prstami nejde moc hýbať, trocha som to namazal a kym funguje nebudem riešiť. Odporúčam najprv vyskúšať to s tym kufrom, ale po štarte sa mi svetlá pohnú tak raz za mesiac asi ked som len ťažšie niečo vyložil
 
Ok, tak ďakujem za ozaj bleskovú odpoveď ;) to s kufrom vyskúšam keďže je to najrýchlejšia možná kontrola. Každopádne aj v zadu aj vpredu sú tie tiahla minimálne podľa mňa KO ale vyskúšam a dám vedieť. Zatiaľ ďakujem
 
Ok, tak ďakujem za ozaj bleskovú odpoveď ;) to s kufrom vyskúšam keďže je to najrýchlejšia možná kontrola. Každopádne aj v zadu aj vpredu sú tie tiahla minimálne podľa mňa KO ale vyskúšam a dám vedieť. Zatiaľ ďakujem
Ja pohyb počujem občas pred štartom, keď stojím jednou stranou nižsie mimo cesty. Ale pri jazde už nie, tak dúfam že sa to nastaví aj vtedy:laughing:.
Inak moja zadná tyčka bola na dva kusy - mechanik nahradil a zatiaľ funguje
 
Back
Top