• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Nosnost alu disků

VegasBaby

rodinný člen KLANu
446
Ahoj, koupil jsem GJ s 2.5 192. Originál 7.5Jx19 et45. Kola ve strašným stavu (od obrubníku) a zvažuji koupit novou sadu. Vybral jsem od značky DOTZ se stejným rozměrem a mají nosnost 615kg. Je to vhodná nosnost pro (podle TP) “Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu:”
1075/1075; 1025/1025

Děkuji za info
 
Kolik má náprava kol?
Dvě.
2x615=1230.
Je to více než zmiňovaná max nosnost na nápravu?
Je.
Co tam máš dal...?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Takže bez problému. Dál bych poprosil info o středové díře. Střed mám 67, tudíž bych potřeboval 67.1 střed na disku. Vybraný kola mají 71.6. Je též bez problému použití vymezovací kroužky na změnu středové díry? Jak na vliv při jízdě nebo u případnýho pojistného plnění.
 
Použití vymezovacích kroužků je bez problému. Středová díra v podstatě nosná není. A dá se říct že není ani středící. Jen usnadňuje nasazení disku. Samotný disk je vystředěn a držen kuželovými otvory a do nich dosedajícími maticemi proti stěně na náboji/kotouči.
Nechci tím ovšem říct, že schvaluji jízdu bez vymezovacích kroužků.
 
Výborný, tyto informace jsem potřeboval vědět, tudíž kupuji i vymezovací kroužky s klidem na duši.
Děkuji
 
Pokud budeš kupovat nové kola, tak součástí už bývají i kroužky a matice, pokud nemáš tenhle rozměr v TP, tak si vyžádej typový list pro kola, ať můžeš rozměr dát dopsat do TP.
 
Ano, na e-pneumatiky mají za poplatek jak matice, tak kroužky k diskům. Každopádně disky sem vybral se stejným rozměrem, jaký už mám z výroby zapsány v TP. Jen ta středová díra je jiná.
 
Zkus jiný shop, já to dostal ke kolům v ceně ,pokud je díra v alu větší, bývá to v sadě.
 
Zkusím to obvolat.. horší je, že mnou vybraný disky mají asi jen tři eshopy..
A je to 25 Kč na jedno kolo.. to už se nezblázním
 

Podobná vlákna

Back
Top