• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Druha sada disku na zimu

nebula

nový člen
7
Zdravim majitele CX30.
Mam dotaz ohledne druhe sady alu disku. Chci si koupit disky Brock RC32 7x18 5x114,3 ET45 CB67,1 ( coz by mela byt presna specifikace z TP ).
Problem je, ze kdyz toto zadam do konfiguratoru e-shopu tak mi to napise , ze neni vhodny pro me vozidlo. Rozhovor s call-centrem e-shopu nikam nevedl.
Mohl bych je koupit i jinde, ale nerad bych je pak mel jen na ozdobu. Muzete poradit v cem muze byt problem ? Pripadne doporucit jine disky. A jak je to pripadne s jinou sirkou disku - misto 7 palcu vzit 7,5.
Diky za pripadnou radu.
 
Zdravim. Ohledne homologace - je k tomu papir od nemecke TuV. Netusim zda u nas plati . Nakonec objednano ( interni vyr. cislo BROCKu - 336515 ), pokud to nebude pasovat, tak se tu vyplacu. Jinak jeste k sirce rafku - jezdite nekdo na 7.5 palcich ? Dik
 
Já na CX 30 objednal přesně podle VT, protože dnes se množí problémy při nehodě či kontrole na STK, kdy i takovéto nepřesnosti resp. odchylka od dat VT je důvodem neplnění pojišťovny či problému na STK. Takže za moji maličkost rozhodně 7,5 ne!
 
Taky jsem radeji vybiral rozmer presne pode TP kvuli pripadnemu problemu s pojistovnou. Na STK budu jezdit na originalech, protoze zakoupeno v lete.
 
Chtel jsem vas zeptat, koupit na zimu na CX-30 disky 18" nebo staci 16" ?? Jsem na vazkach co vybrat. Nejcasteji jezdim dalnice Cena je poměrně male kriterium, spis si to nejak nedokazu predstavit vzhledove. Diky za nazor.
 
No super, nevypada to tak zle. Moc dekuji za inspiraci. Hodne podobny design na zimni kola jsem si taky vyhledl (od Dezent), akorat ne ty matne. Tak mozna taky pujdu do tech 16".
 
Matné nebo dvoubarevné jsem vzal po zkušenostech z Leona, kdy mám 6 sezonu dvoubarevné a na zimu kdy se špiní, jen spokojenost. Stříbrné na zimu už nechci. Jedině černé nebo matné.:cool:
 
Chtel jsem vas zeptat, koupit na zimu na CX-30 disky 18" nebo staci 16" ? Jsem na vazkach co vybrat. Nejcasteji jezdim dalnice Cena je poměrně male kriterium, spis si to nejak nedokazu predstavit vzhledove. Diky za nazor.

Na partnerčinu CX30 jsem dal originál Mazda 16" kola, a pokud bych neměl letňáky na 18" kolech a musel je kupovat, šel bych do 16" kol. Vzhled je subjektivní, ale objektivně jde říci, že menší ráfky a více gumy poznáš pozitivně na komfortu a nižší hmotnost oproti 18" kolům zase na spotřebě. A navíc ušetříš i na pneumatikách...
 
Diky vsem za nazor. Uz jsem rozhodnuty koupit na zimu 16" I kdyz jsem rikal ze cena je male kriterium, tak kdyz musim koupit nove kola + gumy + cidla tlaku, kazda usetrena koruna se bude hodit ?.
 
Tak nakonec jsem zkusil ukecat prodejce Mazda a dostal jsem nabídku origo 16" tmave + čidla tlaku za 18.000,-
 
Tak nakonec jsem zkusil ukecat prodejce Mazda a dostal jsem nabídku origo 16" tmave + čidla tlaku za 18.000,-
Tak to je docela bída. Podle origo ceníku Mazdy stojí tmavé 16" 15 600 Kč a čidla 4 800 Kč a dávají teď slevu 15%, tak by to bez další slevy mělo být 17 340 Kč. Taky budu shánět tmavé 16" a čidla, tak koukám kde to vyjde nejlevněji. Třeba přes mazdashop.cz to vyjde na 18 800 Kč.

Edit: koukám že máš CX30, moje ceny jsou pro trojku.
Edit 2: tak pro CX30 jsou stejné disky.
 
Poslední úprava:
_vyr_1998_12673.jpg
Tohle jsou ty stříbrné, ale připadají ji tmavší? Jsou jen na obrázku nebo i v reálu?
 
Osobně jsem v reálu stříbrné neviděl, ale ani jsem je nechtěl. Ty tmavé mi přijdou na zimu lepší. Slevu na příslušenství jsem dostat nemohl, ptze jsem nekupoval nové auto. No asi bez komentáře ? Nabídka za 18.000,- je za disky a čidla. Středové pokličky jsou součást disku.
 
Tak dneska v podstatě za 5 minut 12, když začal tady na Českolipsku padat sníh, mám splněno :) . Po peripetiích s prodejcem Mazda, kdy mi po objednání disků zapomněl dát vědět, že už jsou na prodejně, je mám přezuté a na autě. Nakonec ty origo 16" nejsou tak špatné. A kdyby se chtěl někdo zeptat - mám tam nové Bridgestone Blizzak LM005 215/65R16 98H.

Disk+guma.jpg IMG_20211129_104326.jpg
 
Tak dneska v podstatě za 5 minut 12, když začal tady na Českolipsku padat sníh, mám splněno :) . Po peripetiích s prodejcem Mazda, kdy mi po objednání disků zapomněl dát vědět, že už jsou na prodejně, je mám přezuté a na autě. Nakonec ty origo 16" nejsou tak špatné. A kdyby se chtěl někdo zeptat - mám tam nové Bridgestone Blizzak LM005 215/65R16 98H.

Zobrazit přílohu 37987 Zobrazit přílohu 37988
Ty origo vypadají dost podobně jako moje neorigo Borbety

IMG20211029142211.jpg
 
Back
Top