• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nová autobaterie aftermarket (ne originál)

Pak jen nechápu že to většina nahrazuje druhovyrobou.. Baterie je dostupná a za podobnou cenu co nějaká Varta. Třeba mi to nikdo vysvětlí

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Najdeš ji skladem pod označením YBX7005.
Nejraději bych koupil do zásoby ale to je blbost.
Te mé je 6 let a točí skvělé. 2x ročně dobijim.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nemá ta Varta (nebo i jiná) lepší parametry? Konkrétně startovací proud za studena?
 
Osobně bych byl stejně raději pro origo Yuasa a nebo Exide premium, kterou mám už pátým rokem. Za to Varty vyměnil známý za tu dobu už dvě. 😂
 
v Mazde mi tvrdili, že origo má dvojnásobnú životnosť, mne varta odišla po dvoch rokoch, začali mi vyskakovať hlášky o deaktivácii niektorých bezpečnostných systémov a adaptívneho tempomatu, pri meraniach baterky sa zdalo byť všetko ok, pri diagnostike kapacita 20percent, po výmene všetko ok.
 
Z odkazu a v popisku maju že tá tebou vybratá je 60 Ah aj keď na titulku je 65 Ah. Over si to.

Ja som dal tú zatracovanú Vartu :) Sedí presne a je aj odporúčaná výrobcom na moju M3 BM. Pôvodná mi vydržala bez mála 10 rokov. Keby som ju ešte pravidelne dobíjal tak by ešte leto určite dala.

Varta - Autobatéria Blue Dynamic EFB 12V 65Ah 650A P+

Dik za info.
Nakoniec asi vezmem toho Bannera však ho tu viacerí odporúčali.
 
Osobně mi též Varta nesmí do auta. Měnil jsem v životě dvě a obě dali sotva 2 roky.
Ty originální vydrží při dobré péči i 10 let takže za mě druhovyroba jen v krajní situaci pokud nepůjde Yausa sehnat.
Yausa YBX7005 sem skladem na pár místech našel.
Má smysl takovou baterii koupit a nechat doma třeba 3 roky na průběžném 1x ročním dobíjení než odejde ta v autě?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
....
Má smysl takovou baterii koupit a nechat doma třeba 3 roky na průběžném 1x ročním dobíjení než odejde ta v autě?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Nemá to smysl. Vždy je lepší, aby baterie (ať už jakákoliv do čehokoliv) byla vždy výrobním datumem co nejnovější před jejím použití.
I z toho důvodu, když kupuju baterku do auta, tak koukám na to kdy byla vyrobená, protože nikdo neví jak se k ní na skladě potom i prodejce choval a jak jí skladoval atd... a může se v klidu stát, že si v dobrý víře koupíš novou baterku staršího data výroby a už u ní proběhla třeba stratifikace a ta baterka je v háji.
Tím chci i říct, že držet olověnou baterii plně nabitou je dobrá věc, ale při takhle dlouhý odstávce (byť doma v teple atd...) by jsi s ní měl ideálně jednou za měsíc třeba zatřást aby se tý stratifikaci co nejvíc zabránilo, ale i tak ta baterie bude degradovat. Pokud už máš vyhlídnutý přesný typ, tak je to tvoje volba, ale taky se může stát, že ten samý výrobce (v tvém výběru Yuasa) udělá za ty tři roky nový typ baterie, který bude mít stejnou nádobu (bude přesně pasovat do tvýho auta), ale ta bude mít zase o něco lepší parametry.

EDIT:
Ještě dávám takový pěkný videjko jak zjistit výrobní datum pro Bosch/Varta baterie v Evropě (na netu najdete info i pro ostatní výrobce):
 
Poslední úprava:
Takže podla tabulky mám december 2023. Držím sa zásady že kupovať u predajcov kde sa sa to točí a nie u trochárov.
 
Vypada to že dnes mě pomalu ale jistě opouští baterka u našeho mazlíka...no výdrž slabé 4 troky není uplně nějak moc, obzvlášt když se s autem v podstatě denně jezdí...každopádně při pátrání po netu jsem narazil na tuhle od exidu a protože jsem ji měl i v minulém mazlíkovi tak bych šel do stejné značky...jen je teda otázka v téhle verzi je o 3 cm delší než originál..teda jestli jse dobře koukal originál píší délku 235 mm a tahle má 270 mm..bude tam na ní místo? nemá někdo zkušenost nebo to změřil? Já se ted nedostanu k autu abych to přeměřil :)

 
Mazdar.
Na mojej BNke mam este origo bateriu, ktora startuje v pohode, aj i-stop ju registruje ako "zdravu", avsak okolo tych ciernych stuplikov uz mam taky bielo-zlty prasok (zrejme korozia).
Nemam aktualne foto, ale myslite ze to uz vymenit, alebo staci tu koroziu odstranit?
Vdaka.
 
Mazdar.
Na mojej BNke mam este origo bateriu, ktora startuje v pohode, aj i-stop ju registruje ako "zdravu", avsak okolo tych ciernych stuplikov uz mam taky bielo-zlty prasok (zrejme korozia).
Nemam aktualne foto, ale myslite ze to uz vymenit, alebo staci tu koroziu odstranit?
Vdaka.
Ahoj, umyl bych to destilovanou vodou a neřešil. Případně ty větrací otvory můžeš vyšroubovat a na těch šroubkách/špuntech je gumový těsnění, tak to taky otřít ať to dobře těsní.
Zároveň zkontroluj hladinu elektrolytu jestli je v pořádku.
Pokud baterka funguje bez problémů, tak kvůli tomuhle bych jí neměnil.
 
Pred čistením interiéru vozidla si môžete zapnúť "funkcia úspory energie":
Ak zapnete funkciu úspory energie na štartovacej karte, vypne sa funkcia inteligentného diaľkového ovládania a funkcia štartovania motora bez vybratia štartovacej karty z vrecka alebo peňaženky/kabelky a zároveň sa zníži spotreba energie z batérie štartovacej karty.
Funkcia diaľkového ovládania stlačením tlačidla na štartovacej karte bude zachovaná aj pri zapnutí funkcie úspory energie. Indikačná kontrolka diaľkového ovládania však nebude svietiť ani blikať.

Dva postupy pre "Zapnutie funkcie úspory energie"
postup číslo 1.
Zatlačte na tlačidlo na zamknutie na štartovacej karte 4-krát v priebehu 3 sekúnd. Indikačná kontrolka sa rozsvieti.
postup číslo 2. Podržte stlačené tlačidlo na zamknutie aspoň 2 sekundy, pokým indikačná kontrolka svieti. Výstražné svetlá bliknú raz a zaznie 1 zvukový signál, funkcia spory energie je zapnutá.

Dva postupy pre "Vypnutie funkcie úspory energie"
postup číslo 1.
Zatlačte na tlačidlo na zamknutie na štartovacej karte 4-krát v priebehu 3 sekúnd. Indikačná kontrolka sa rozsvieti.
postup číslo 2. Podržte stlačené tlačidlo na zamknutie aspoň 2 sekundy, pokým indikačná kontrolka svieti. Výstražné svetlá bliknú raz a zaznie 1 zvukový signál, funkcia úspory energie sa vypne.

Potom by nemal byť problém s autobatériou a môžete mať otvorené dvere pri čistení interiéru vozidla.
 
Aké máte skúsenosti ak je zapnutá alebo vypnutá "funkcia úspory energie" ?
Pomohla Vám "funkcia úspory energie" ?
 
Kto by sa s tým takto jebkal. Otravný postup, efekt z môjho pohľadu nulový. Vypnem stropné svetlo a môžem vysávať do hovada. Neverím že by to ublížilo batérie alebo inak.
 
Kto by sa s tým takto jebkal. Otravný postup, efekt z môjho pohľadu nulový. Vypnem stropné svetlo a môžem vysávať do hovada. Neverím že by to ublížilo batérie alebo inak.
Súhlasím s vypnutím svetla. Ak máš pri sebe diaľkový ovladač, tak spotreba bude vyššia z dôvodu "aktívneho stavu" pre čakanie na kedykoľvek stlačenia tlačidla ŠTART. Mazda má štandardne aktivovanú funkciu inteligentného systému diaľkového ovládania.
Aktívna funkcia inteligentného systému diaľkového ovládania je funkčná, iba pokiaľ je vodič vo vozidle alebo v operačnom dosahu a má pri sebe štartovaciu kartu.
 
Zdravím přátelé, potřeboval bych se poradit se zkušenějšími... Mazda CX-5, rv 2013, 121kW, benzín.
Původní baterie byla nahrazena 7.1.2022 v servise novou odpovídající BOSCH 12V 65Ah 650A.
Minulý týden jsem si zjistil, že baterka po těch dvou letech je na kapacitě 11,5 - 12V, což je docela málo.
Nevím zda-li ještě půjde baterka nějakým způsobem dobít nebo je na cestě do křemíkového nebe.
Ale chtěl bych se zeptat, pokud by byla možnost ji dobít, jakou vhodnou nabíječku by jste mi mohli doporučit?
Případně jestli je skutečně baterka KO, jakou novou pořídit? Original od Mazdy nebo jiný výrobce, atd.?
Děkuji předem za odpověď a jakoukoliv radu či pomoc.

Příznávám, že jsem do dnešního dne a než jsem začal číst toto forum, o "inteligentím" dobíjení za jízdy neměl ani potuchy.
A tak se asi tak trochu zanedbala pravidelná údržba baterie...
 
Back
Top