• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

OEM kódy náhradních dílů

Ahoj, tuší někdo OEM na nádržku na ostřikovače? Mam auto s xenony a servisak mi rekl že to nemůže najít.
ViN: 3MZBM64762M157986

Díky
 
Ahoj prosím tě jsi si tím OEM jistý? Nechával jsem si to spravit / vyměnit u soukromníka a on to objednal z polyka. Bohužel je to ale něco co sedělo (dle dnešní kontroly v Mazdě) na starší model... Což znamená, že mi to šmikl, u konektoru aby to tam vůbec dostal. Bohužel mi to řekl pozdě, takže teď to musím řešit jinak asi osobně z vrakáče. Jen chci vědět jestli to skutečně je ono co hledám.
 
Ahoj prosím tě jsi si tím OEM jistý? Nechával jsem si to spravit / vyměnit u soukromníka a on to objednal z polyka. Bohužel je to ale něco co sedělo (dle dnešní kontroly v Mazdě) na starší model... Což znamená, že mi to šmikl, u konektoru aby to tam vůbec dostal. Bohužel mi to řekl pozdě, takže teď to musím řešit jinak asi osobně z vrakáče. Jen chci vědět jestli to skutečně je ono co hledám.

Hledal jsem to dle tveho VINU.

mazda3.jpg
 
Ahoj mohu poprosit o výpis dílů pro kotouče a destičky dopředu dozadu, a nejlépe rovnou ekvivalent od ATE?
Případně doporučení jiné značky?
Pak ještě jedna otázka, zvládnu sám vyměnit zadek, nebo mám sehnat někoho raději?

M3BM VIN: 3MZBM64661M121684
 
@P3Ci VIN: 3MZBM64661M121684
Přední kotouče BJT2-33-251A
Přední destičky BHY1-33-28ZA
Zadní kotouče BJS7-26-251B
Zadní destičky B4Y0-26-48ZB
Kódy stačí zadat do obchodu s dílama a vyběhnou nabídky. ATE jsou všechny k dispozici (ověřeno teď 25.8.2021)

Ještě nemáš elektronickou ruční brzdu,takže se nic speciálního neřeší (servisní mód EPB).
 
Na náhradu 2 Ohm BOSE vychází nejlíp https://www.carmedia.cz/reproduktory-audison-ap-6-5-2-ohm/ a různé 3děrové podložky https://www.carmedia.cz/mdf-podlozky-citroen-peugeot-predni-d-mdf-citroen01/ některé modely je potřeba změřit, uchycení se liší.
Zpětně doplním info - repro AP 6.5 (a sada APK 165) má sice slušný zvuk ale nemá basy, je vhodný v kombinaci se subwooferem. Od Audisonu má smysl sada APK 165 P - kde je středobasový reproduktor jiný, má větší výchylku. Jako nové jsou bez basů - tvrdý gumový závěs, ale po cca 10hodinách už je docela rozehrátý a basuje slušně, takže se ze začátku nelekat, nebýt zklamaný a vydržet, bohužel se dělá jen ve 4ohm verzi a středobas se neprodává samostatně, nicméně bych doporučil místo středobasu vyměnit celou sadu tj výška + středobas ;)
 
Nebyl by kód předních parkovacích senzorů? Konkrétně těch, které jsou v grilu? Jsou stejný jako ty ostatní, tj. i ty vzadu?
 
Nebyl by kód předních parkovacích senzorů? Konkrétně těch, které jsou v grilu? Jsou stejný jako ty ostatní, tj. i ty vzadu?
Pokud je budeš kupovat přímo v Mazdě tak čidla v mřížce mají svůj vlastní kód kvůli barvě (Mazda čidla dodává přímo v barvě). Takže byť jsou grillový čidla zaměnitelný s bočníma, tak mají jiný kód protože jsou v černý barvě.

Když dáš VIN, tak ti zítra až budu u PC pošlu kód.
 
Objednal jsem novej gril a tam nejsou úchytky pro senzory. Proto jsem chtěl jeden senzor a doma si ty úchyty podle toho dodělat. Nezáleží mi teda na barvě. Ideálně, kdybys mohl prosím zjistit kódy všech senzorů, pokud se liší jen barvou. Mohl bych podle toho hledat na allegru. Moje vin je JMZBM547621132017.
 
Přední boční senzory: KD47-67-UC1 62 (ta 62 je pro kód s barvou SoulRed,takže jestli ti jde o bezbarvý,tak kód dej bez tý 62)
Přední úchytový kroužek: KD47-67-UC5A 62

Grill senzory: BHR1-67-UC1
Grill úchytový kroužek: BHR1-67-UC5

Zadní senzory: KD47-67-UC1 62
Zadní úchytový kroužek boční: KD47-67-UC5A 62
Zadní úchytový kroužek středový: KD45-67-UC5A 62

Díry se řežou podle těch úchytových kroužků.

Teď mě vlastně napadlo,že bych mohl mít nějaký vyřazený senzor i s kroužkem hozenej v krabici na dílně pokud by jsi chtěl.
 
Poslední úprava:
Skvělý, díky. Bude mi stačit ten kroužek. Dívám se na allegro a tam ten kousíček plastu mají mají za 1200 :D Netušíš, jaká je zhruba cena v autorizáku?

Přední boční senzory: KD47-67-UC1 62 (ta 62 je pro kód s barvou SoulRed,takže jestli ti jde o bezbarvý,tak kód dej bez tý 62)
Přední úchytový kroužek: KD47-67-UC5A 62

Grill senzory: BHR1-67-UC1
Grill úchytový kroužek: BHR1-67-UC5

Zadní senzory: KD47-67-UC1 62
Zadní úchytový kroužek boční: KD47-67-UC5A 62
Zadní úchytový kroužek středový: KD45-67-UC5A 62

Díry se řežou podle těch úchytových kroužků.

Teď mě vlastně napadlo,že bych mohl mít nějaký vyřazený senzor i s kroužkem hozenej v krabici na dílně pokud by jsi chtěl.
 
Grill senzor 1422Kč bez zákaznický slevy.
Grill úchytový kroužek 350Kč bez slevy
 
Ahoj, začalo mi plavat auto na cestě, zatím jen občasně nevím přesně za jakých podmínek, nicméně jsem se chtěl zeptat jestli někdo neví co vše a případně čísla komponent na opravu silentbloků předních ramen. Mám cenovku od servisu a rád bych si ověřil zda není přepálená.
VIN: 3MZBM64762M157986
 
Na předních ramenech silentbloky opravit nejdou ne? Bylo mi řečeno na šestce, že jen komplet výměna i s ramenem.
Kolik máš najeto?
 
Na předních ramenech silentbloky opravit nejdou ne? Bylo mi řečeno na šestce, že jen komplet výměna i s ramenem.
Kolik máš najeto?
138t, ani @Max6 se to nezdálo. Má to menší historii za sebou jak se k tomu došlo a tak.... Budu prosit známého z Mazdy aby na to koukl i on bo až do návštěvy servisu, kde jsem chtěl aby mi potvrdili, které ložisko hučí, s tím nic nebylo. Během toho servisu přišli s tím, že to není ložisko vzadu, ale silentbloky na ramenech vepředu, následně mi to ukázal když přes páčidlo pohýbal s ramenem a dva týdny později cítím že to auto "vlaje" v určitých situacích.
Nevím jestli mi to úmyslně pokazili či ne (dříve jsem fakt žádný náznak nezaznamenal), ale nerad bych riskoval bezpečnost rodinky.
 
138t, ani @Max6 se to nezdálo. Má to menší historii za sebou jak se k tomu došlo a tak.... Budu prosit známého z Mazdy aby na to koukl i on bo až do návštěvy servisu, kde jsem chtěl aby mi potvrdili, které ložisko hučí, s tím nic nebylo. Během toho servisu přišli s tím, že to není ložisko vzadu, ale silentbloky na ramenech vepředu, následně mi to ukázal když přes páčidlo pohýbal s ramenem a dva týdny později cítím že to auto "vlaje" v určitých situacích.
Nevím jestli mi to úmyslně pokazili či ne (dříve jsem fakt žádný náznak nezaznamenal), ale nerad bych riskoval bezpečnost rodinky.
Můžeš na tomhle dílu znázornit na jaký místo toho ramene strčil to páčidlo ? Jak jsme si psali v X zprávách, tak kdyby dokázal hýbat ramenem v silentblokách jak jsi popisoval, tak ty silentbloky musí být namaděru a tím pádem by to auto plavalo jako blázen (minimálně by jen plavalo). Nehýbal jen s čepem v rameni že by byl nějak poškozený ?
Screenshot_20211019-004606~2.png
Pokud by byl poškozený čep, tak bohužel u Mazdy u origo ramene je to nemenitelný díl (lisovatelný čepy má někdy až druhovýroba - na tohle Mazda ještě nepřišla jako třeba VW a další) a musí se vyměnit celý rameno. Pokud by jsi chtěl vyměnit oba silentbloky na rameni, tak pokud nemáš tzv. "práci zadarmo" tak se ti to dle mého názoru nevyplatí protože nový celý rameno stojí cca 2200Kč + práce za vyndání/nandání. Za to ty dva silentbloky stojí dohromady cca 1500Kč + práce za vyndání + 2x práce za přelisování + práce za nandání a pořád budeš mít rameno s 5 let starým kulovým čepem, který jestli se nepletu prošel havárií ?
 
Poslední úprava:
Ahojte, díky za echo, trvalo mi dostat se k PC a nezapomenout že jsem chtěl odpovědět :D
páčil zde - já stál uprostřed auta abych to viděl, takže on páčil zepředku auta tu vyznačenou hranu. Kde přesně na ní ale nevím, až tak jsem to tehda nesledoval. Včera jsem si už všiml při plném raidu i lupnutí a v kolejích to tahá doleva (na tu stranu kde mi to ukazoval). Bavím se s bratránkem z autorizáku že bychom na to spolu mrkli - začínám být paranoidní asi a vzhledem k rychlému průběhu nevylučuju možnost sabotáže ze strany servisu. No snad jsem jen paranoidní :D

A jo dostalo to šupu od zasněžené příkopy :/
1634795001286.png
 
Back
Top