• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Olej do 1.6 MZR (Z6, 77kW)

Oncek_68

nový člen
5
Ahoj všem,
pořídil jsem benzínovou M3 s MZR 1.6 (77kW) Z6. Má najeto okolo 86k. Podle předchozího majitele by tam teď měl být olej Liqui Moly Special Tec 5W-30 (ACEA A5/B5) Projížděl jsem různá zahraniční i místní fóra a bohužel se mi na základě rozdílných názorů nepodařilo najít jasnou variantu oleje. Někdo doporučuje Valvoline oleje a někdo zase úplně něco jiného. Poradíte jestli tam lít něco jiného, nebo se držet toho co je tam teď? Předem díky za jakoukoliv radu. :)
 
Ahoj

1) do auta patri to,co tam vyzaduje vyrobce - toto konkretni auto je jeste z doby,kdy ty mazaci plany nebyly uplny nesmysl.

2) i uzivatelska prirucka by mela obsahovat patricne info. Tam bude i rozpeti pouzitelnych viskozit napriklad

3) zadej si do googlu napriklad : "Mazaci plan Valvoline" (Mobil...Ravenol...).a vyjede ti odkaz, vyplnis v tabulce sve auto a dostanes vysledek

Uplne super obecne by se dalo rict - dodrzet normu, nalit 5w30/5w40 a neni co zkazit
 
Jasné to jsem udělal a hledal jsem. Jen mě trochu zarazily ty rozdílné názory. Někdo doporučuje olej 5W-30 ve specifikaci ACEA A5 a někdo zase 5W-40 v ACEA A3. Je to opravdu takový rozdíl? Díky za odpověď.
 
Do starého MZRka určite A3!
Takže doporučuješ přejít z toho Liqui moly co tam teď je na třeba Valvoline Synpower 5W-30 (ACEA A3/B3)? Tu výměnu bys provedl pro jistotu hned, nebo bys počkal na další interval výměny? Díky za radu.
 
Valvoline Synpower 5w-30 A3, Ravenol HPS, Liqui Moly Special Tec LL 5w30 A3, Yacco Galaxie 5w30 alebo hoci aj Dynamax Premium 5w30 A3.. Dôležitejšie ako značka bude dodržať špecifikáciu a vymeniť po max 10k km alebo po roku. Potom si bude ten motor priasť.
Neviem koľko máš km od poslednej výmeny, ak to je pár km, tak kašľať na to, vymeň pri ďalšom servise. Ak plánuješ jazdiť v červených otáčkach, tak vymeň ASAP. Ak už máš nabehané na tom A5 oleji viac, tak vymeň tiež.
 
Valvoline Synpower 5w-30 A3, Ravenol HPS, Liqui Moly Special Tec LL 5w30 A3, Yacco Galaxie 5w30 alebo hoci aj Dynamax Premium 5w30 A3.. Dôležitejšie ako značka bude dodržať špecifikáciu a vymeniť po max 10k km alebo po roku. Potom si bude ten motor priasť.
Neviem koľko máš km od poslednej výmeny, ak to je pár km, tak kašľať na to, vymeň pri ďalšom servise. Ak plánuješ jazdiť v červených otáčkach, tak vymeň ASAP. Ak už máš nabehané na tom A5 oleji viac, tak vymeň tiež.
Od poslední výměny je to cca 2k. Děkuju moc za pomoc. ??
 

Podobná vlákna

Back
Top