• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Oleje, intervaly výměn atd.

Lakilaki ty máš nějaký mindrák o Vánocích, nebo co? :D
Za prve jsem se předem omlouval jestli se někomu zdá, že jde o blbou otázku nemusel jsi odpovídat. Schválně jsem psal na Mazdaklan a ne na Mazdaklub, kde bych takové odpovědi čekal spíš.
Za druhé pokud chceš dělat chytrého zjisti si informace, nechtěl jsem psát do podrobna ale mám ve svém motoru olej Petronas Syntium 5000 AV, tento olej používají i v autorizovaných servisech BMW. To je podle mě nejvyšší kvalita od Petronas. Určitě to ale není ten nejlepší olej, ale já mám svoje důvody proč používám zrovna od Petronas.
A za třetí naftu v oleji nebo Spálený olej snad ještě poznám :D
 
Lakilaki ty máš nějaký mindrák o Vánocích, nebo co? :D
Za prve jsem se předem omlouval jestli se někomu zdá, že jde o blbou otázku nemusel jsi odpovídat. Schválně jsem psal na Mazdaklan a ne na Mazdaklub, kde bych takové odpovědi čekal spíš.
Za druhé pokud chceš dělat chytrého zjisti si informace, nechtěl jsem psát do podrobna ale mám ve svém motoru olej Petronas Syntium 5000 AV, tento olej používají i v autorizovaných servisech BMW. To je podle mě nejvyšší kvalita od Petronas. Určitě to ale není ten nejlepší olej, ale já mám svoje důvody proč používám zrovna od Petronas.
A za třetí naftu v oleji nebo Spálený olej snad ještě poznám :D
Na tvoju prvu otazku som napisal toto:
=====
Spravas sa , ako spravny ČechoSlovak. Najprv olej nalejes do motora a potom sa pytas, ci si spravil dobre.
Citaj v tejto teme, strana 11, odpoved od @shr3k z 20.5.2017
======
Sviatocne mindraky nemam.
Reagoval som na tvoj prispevok, lebo sam mam M3 s motorom R2.

Ostatne odpovede su reakciou na prispevky od @sedvo a @MildaMPS

Olej Petronas Syntium 5000 AV je v triede C3 a podla mojich poznatkov je nevhodny do motora R2.
https://www.selenia-petronas.cz/det...ne-/28-petronas-syntium-5000-av-1-litr-5w-30/
To co je dobre v BMW neznamena, ze bude dobre aj v mazde.
Urcite mas na to svoje dovody, preco tam davas prave taky olej ako si napisal. Je to tvoje auto, bude to neskor uz len a len tvoj problem.
Byt na tvojom mieste, mindraky by som určite začal mať.
V oleji Ti může vonět chladiaca kvapalina prechadzajuca cez poskodene tesnenia + ine prejavy.
 
Ikdyž tam mám možná špatný olej (ono to s tou C3 stejně nebude tak fatální) a navíc mi ho tam lil autorizovaný servis Mazdy v Jihlavě, tak by řekli ať tam dám správný olej - měli by kšeft. Ale to už je opravdu můj problém. Stejně jsem se totiž ptal na úplně něco jiného.
A to:
Dražší kvalitní olej, je nějak cítit? (Taky znám např. Castrol EDGE, mně například ty oleje voní)
Levný olej je bez zápachu? (nikdy jsem levný olej z hypermarketu nekoupil)
 
Ahoj Mazdari, predem se omlouvam za opakovani, jiste je to nekde zde zmineno, ale nemam bohuzel cas to cele prochazet. Vcera jsem koupil Mazdu 6 2.2 136kW GTA GH po Shrekovi a p. Volkovi a potrebuji vymenit co nejdrive olej. Jde mi o to jaky mam nejlepe hledat, pripadne pokud je zde nejaky prodejce rad koupim od nej i s filtrem (u toho jsem taky zmateny, nasel jsem od jednoho vyrobce treba 3 rozmery filtru do meho auta, coz uplne nechapu). Dekuji moc za rady a jeste jednou omluva za opakovani. Pekny den
 
Jinak p. Volek tam pry prede mnou pouzival Mazda Original Oil 5W-30 pro vozy s DPF.
 
Dekuju za odpoved, jen ja nejcasteji objednavam dily od autodily PEMA, tak ktery filtr vzit tam? Na odkazu od tebe rozmery nemaji a v Peme zase ne origo Mazda, ale oleje Mazda tam maji, snad to nebude nejaka kopie..Chci tam rovnou objednat i aditiva od VIFu a vymenim zrovna i vzduch. filtr, chci Mazdicce dopravat jen to nejlepsi!
 
Skvele, mne slo o ty rozmery prave, jsou tam ruzne..Delsi, kratsi, tlustsi, tenci, atd. Objednam rovnou od toho Manna, to jsou dobry filtry..A myslis, ze se nemusim bat tam objednat i olej? Aby to nebyla nejaka pancovina, jen jestli jsi treba neslysel neco negativniho, atp.
 
Ja jsem tam od nich kupoval prave 5w-30 original mazda....nemyslim si ze je to kopie...jen teda pro benzin
 
A jeste me napada jedna vec, kdybych chtel shodit vanu a vycistit ji a ocistit i saci kos pro klidne spani, je pod vanou nejake tesneni, ktere bych zrovna taky mel objednat? Za mych kdysi let se to resilo cervenym "silikonem" ale tuhle prasecinu bych tady nerad aplikoval
 
Super, skoncil jsem odpoledni a jak prijedu domu, hned vsechno objednam. Moc dekuji za rady a snahu..
 
Shozena vana pro kontrolu saciho kose, najeto 216.400 km, 2.2 MZR-CD 136kW. Ani stopa po zaneseni karbonem, takze spokojenost maximální
 

Přílohy

  • IMG-20180201-WA0000.jpg
    IMG-20180201-WA0000.jpg
    181,5 KB · Zobrazení: 86
  • IMG-20180201-WA0001.jpg
    IMG-20180201-WA0001.jpg
    153,1 KB · Zobrazení: 87
Ahoj, četl jsem si toto vlákno a stejně si nejsem jistý proto se raději zeptám. Budu měnit olej v autě viz podpis. Jezdím cca 800 km týdně, kombinace dálnice a město. řeším dilema jestli si mám vyměnit originál olej v Mazdě nebo si pořídit jiný olej? V servisu mi potvrdili, že si můžu přivést vlastní olej. Co by jste mi doporučili? Najeto 60 000 km. Díky a mazdar!
 
Ahojte, bol som na 2 garančke a menili mi olej ale tento krát mi tam dali 0w20 mazda olej , pri prvej garančke mi tam naliali 5w30 mazda olej , myslite že to bude mat nejaký vplyv na motor?
 
Back
Top