• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Jasne nejspis by to pomohlo. Na G jsem měl high, na pohyb low. Low mi zdetekoval auto metr za mnou, high by zdetekoval možná i více
Ono to takto nějak doporučují na svých "poradních webech", kdy zase jen obyčejný pohyb stromů ve větru může pak vyvolat "jalové nahrávání".

Já teď spíš nevím jestli vzít A129 Pro Duo a nebo se spokojit jen s přední kamerou a vzít A229 Pro :D
Já rovněž i s odkazem na Tvé vstupy projel půlku Google, A229 Pro vypadá skvěle... zatím jen na dvou, třech portálech reportovali pokulhávající SW, resp. jeho nevyladěnost s možnostmi nového HW (ve srovnání s předchozími modely). Ono to jistě doběhne, kamera je parametricky vepředu a jen tak nezestárne... pouze jsem se začetl.
Nikde se nerozepisují, obrázky mohou být taky ilustrativní ... A229 Pro 1CH je skutečně pak nerozšiřitelná prostým dokupem dalším aux. kamer?
Neboť právě obrázky ukazují na těle HW i porty na kameru interiéru i kameru zadní pak?
 
No to je otázka. Na ostatní 2,3 4 kanálový kamery se ty ostatní dají dokoupit, jen na 229 Pro jsem zvlášť zadní nenašel což mě trochu štve, rád bych pak časem dokoupil
 
No to je otázka. Na ostatní 2,3 4 kanálový kamery se ty ostatní dají dokoupit, jen na 229 Pro jsem zvlášť zadní nenašel což mě trochu štve, rád bych pak časem dokoupil
Hmmm, třeba časem doplní portfolio o "tyto drobky", ale obecně tedy front těla VIOFO kamer jsou ready HW/SW pro případný prostý dokup a zapojení?
 
Vím že u 129, 129 plus, 129 pro, 139, 139 pro se ta kamera dá dokoupit. Dokonce myslím aji k 229, ale u 229 Pro tato možnost není, netuším proč

Edit : na stránkách výrobce ta zadní kamera zvlášť k dispozici je (za 73€), takže jen není zalistovaná na eshopech v ČR
 
Poslední úprava:
Nedávno jsem pořizoval novou kameru. Protože jsem měl A129 Duo a nechtěly se mi přepojovat kabelky, pořídil jsem A129 Pro.

Řešil jsem i ní 2 věci. Jednak když mě škrábla šalina, zjistili jsem, že na kartě tak 30% záznamu chybí (včetně té bouračky), což byla vina pomalé karty. Používám Sandisk Extreme 512. Jedna z ofic. doporučovaných je Sandisk Extreme 256, takže jsem opravdu nečekal, že její větší bráška nebude stíhat. Kdo ví, jestli i 256 by stíhala. Přednastavil jsem kompresi z "maximum" na "high", což se zdá, že pomohlo. Píšu to jen proto, abyste si na to dali pozor. Kamera se tváří, že funguje, videa tam na kartě vidíte, ale některý tam chybí, čehož si člověk může všimnout, až když už je pozdě. Kamera nedala vůbec vědět, že má se zápisem problém.

Druhý problém je, že se dost zahřívá. To si pogooglite. Co jsem to měřil termokamerou, tak paměťová karta měla okolo 60°C. V garáži bylo 20. Měl jsem tam permanentní nahrávání v parkovacím režimu. Když to bude stát celý den na slunku a v autě bude o 30 víc, nevím, jestli nemůže být problém. Limit pro tu kartu je 85. Oni kvůli přehřívání zmenšili u prmanentního nahrávání v parkovacím režimu rozlišení přední kamery na 2k.

Jinak s kamerou spokojenost. Hlavně protože jsem ji neporovnával s 225 😃

A kameru bez displeje bych určitě nechtěl. Bude nějaký problém, kamera nebude nahrávat dobře a člověk se to nedozví. Třeba bude z nějakýho důvodu nahrávat černý obraz nebo cokoli jinýho.

IMG-20231011-WA0001.jpg

Nevíte někdo, co znamená ten obrázek karty? Jak jsem si s tím teď hrál, tak jsem to omylem zapnul (tuším dlouhým podržením tlačítka mikrofonu).

PXL_20240306_070459272~2.jpg

Tak prý to je přepnutí z h264 na h265.
 
Poslední úprava moderátorem:
Jj je to zapnutej kodek h.265 - soubory zabírají o třetinu min mista ale díky většímu vytížení procesoru se bude ještě vic zahřívat
 
Do autokamer nebo IP kamer se doporučují karty endurance, které vydrží stále přepisování, vysoké a nízké teploty atd. Např. Samsung endurance pro, SanDisk high (max) endurance.
 
Jj zajimavy že 512 nejde použít a jde použít 256, přitom stejně jak u flashdisku mívají modely s vyšší kapacitou trochu lepší přenosový rychlosti
 
Tak doporučená A119 mini2 je objednána. Trochu jsem se trápil u těch karet, zajímavé jsou články zde a zde třeba.

Z těch mnoha rozumů vypíchnu jen následující:
Karty SD jsou spotřební materiál. Abyste zajistili dobrý stav karty, doporučujeme kartu SD jednou za 2-3 měsíce naformátovat. Tím zajistíte, že na kartě SD neuvíznou poškozené soubory nebo ruční nahrávky, které by způsobovaly chyby nebo zkracovaly cyklus smyčky.

Zálohování karty SD. Všem našim zákazníkům navíc doporučujeme zakoupit menší 16GB nebo 32GB kartu, kterou budete mít neustále ve vozidle.
Důvodem je to, že je lze použít v případě, že vaše SD karta v jednotce selže nebo jste na cestách a nebudete moci včas uložit nebo zkontrolovat záznam, než se přepíše. Karty budete moci okamžitě vyměnit a pokračovat v nahrávání bez obav, že se důležité záběry vymažou.


Vše zní logicky, ale brát už poměrně drahé médium tohoto typu jako spotřební, je stejně frustrující jako myslet (některé kamery snad umí i upozornit) na pravidelné formátování... no, zkrátím to, nová hračka = nová starost :cool:
 
Zajímavé, že Viofo nedoporučuje kartu Samsung Endurance Pro. Samsung dává záruku 5 let a slibuje 16 let nepřetržitého ukládání. A to formátování karty občas v kameře dělám. Většinou, když je potřeba nahrát nový firmware, tak vezmu kameru domů, nahraju nový firmware, zformátuji kartu a kameru trochu vyčistím. To samé dělám i u IP kamer na domě.
 
Já mám přesně tu nedoporučenou Samsung Endurance Pro 128 GB v A129 plus duo (přední má rozlišení 2k, zadní fullHD) a otec Sandisk High Endurance 64 GB v A119 (nejsem si jistý jestli je jen fullHD, nebo taky 2K). A už rok a čtvrt jedou obě v pohodě.
 
Tak doporučená A119 mini2 je objednána. Trochu jsem se trápil u těch karet, zajímavé jsou články zde a zde třeba.

Z těch mnoha rozumů vypíchnu jen následující:
Karty SD jsou spotřební materiál. Abyste zajistili dobrý stav karty, doporučujeme kartu SD jednou za 2-3 měsíce naformátovat. Tím zajistíte, že na kartě SD neuvíznou poškozené soubory nebo ruční nahrávky, které by způsobovaly chyby nebo zkracovaly cyklus smyčky.

Zálohování karty SD. Všem našim zákazníkům navíc doporučujeme zakoupit menší 16GB nebo 32GB kartu, kterou budete mít neustále ve vozidle.
Důvodem je to, že je lze použít v případě, že vaše SD karta v jednotce selže nebo jste na cestách a nebudete moci včas uložit nebo zkontrolovat záznam, než se přepíše. Karty budete moci okamžitě vyměnit a pokračovat v nahrávání bez obav, že se důležité záběry vymažou.


Vše zní logicky, ale brát už poměrně drahé médium tohoto typu jako spotřební, je stejně frustrující jako myslet (některé kamery snad umí i upozornit) na pravidelné formátování... no, zkrátím to, nová hračka = nová starost :cool:
Ja jsem zkusil samsung (tu bilou) na A129 plus duo z aliny a to byl šílený krok vedle. Tak jsem dokupoval sandisk tu v čechách (256GB obe). Kamera fičí bez problému, nahrává vše, když si chci stáhnout uložené záznamy do PC tak rovnou i formátuju kartu. Ale to s tou malou kartou je docela dobrý nápad. Dokoupím, v autě se neztratí.
 
A129 Plus je jen 2k že? Tam takový nároky na zápisovou rychlost nejsou, měla by to zvládat každá UHS Class3 / Videospeed V30

Taky jsem teď ve fázi že řeším jakou 256GB kartu pro 4k záznam, aby s rezervou zvládala 60MB/s zápis.
Vypadá to na jednu z
Obě s cenou okolo 1000. Nechce se mi dávat 1500 a víc za max endurance a výkonnější, když je to spotřebák
 
Poslední úprava:
Ceny jsou příznivější, a doprava zdarma platí povětšinou při objemu objednávky nad 49EUR
 
Tak vezmeš 2 a cenově to vyjde jak jedna Samsung Max Endurance 256GB, která má ještě menší rychlosti zápisu a čtení jak tato. Docela mě pálí ruka , že bych to teď objednal ... jen ještě nemám tu kameru koupenou, čekám s jakým "voucherem" přijde @brnenska.odchytova :D
 
Back
Top