• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Opotřebení klínového řemene

Ber to tak že při nejhorším:
Nový klíňák alternátor/klima - cca 250Kč
Kladka (bez napínacího mechanismu) - cca 350Kč
Kdyby bylo opravdu nejhůř tak komplet kladka i s napínacím mechanismem - cca 1600Kč
+ Práce 15-25 minut[/Q
Ty ceny jsou v pohoidě,ale kurňa,snad mám záruku na nový vůz...Tak ať se chlapci činí...,ne? Kdyby bylo po záruce,tak ještě najít super mechanika,jelikož na té staré Mazdě jsem nic takového nikdy neřešil a normální výměny jsem si dělal sám...:)
 
Zdar mazďáci.
Tak klínový řemen je OK. Byl jsem v Brně v Auro Palace a ukázali mi můj starý a nový řemen .Ty písmenka jsou vážně jen na jedné třetině plochy řemene....Tak jsme zase o něco chytřejší....
Mějte se.
 
Tak jsem dnes absolvoval proceduru s novými klínákama u p.Mikuše po 150 000 km,byly prý původní a výroba-čína.Byly ve velmi dobrém stavu,ten menší bez závad a ten delší minimální 2 prasklinky.Určitě by vydržely ještě velkou porci kilometrů.Kladka naprosto v cajku.Ve srovnání s GH ,kde jsem klínák měnil také po 150 000 km byl tenhle naprosto v pohodě.U GH byl fakt hodně opotřeben,když jsem ho v prstech zmáčknul,tak byl samé příčné prasklinky.Připadalo mi,že je spíš zteřelý.
 
Zkontrolovat kladky - povrch (hlavně napínací kladka, protože po ní běhá ten řemen zadní stranou), volnost otáčení
Zkontrolovat napnutí řemenu - jestli není moc nebo málo
Zkontrolovat jestli nějaký cizí předmět nejřišel do kontaktu s řemenem.
Ale podle foto je ten řemen na výměnu.
Už někdy v přelomu roku 2013/2014 byla u Sky-G dodavatelem dodána vadná série klíňáků, který se po cca 20000-30000km doslova rozpadly. Třeba se situace opakuje.
ahoj, no ja som menil of febi a bola to ina, tiez cca 40tisic, daval som to zavinu len sportovej remenici od CorkSport. Ale teraz ako citam tak toto bola ina chyba.
 
Ahoj, tak mně praskl klínový řemen. Měl najeto 45k km. Netřepil se po hranách, praskliny na drážkách žádné ani zvenku. Není ani "vysušený". To se mně ještě s žádným autem nestalo. M6 Skyactiv-D.

20230707_170456.jpg 20230707_170514.jpg 20230707_170528.jpg 20230707_170536.jpg
 
Back
Top