• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Opravy karoserie / laku / zakapávání

U nového auta je to škoda. Tam by ta fólie dávala smysl ale chápu. Stojí to nesmysl..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Podívej tuhle sem koukal paket předek a něco na zadku za 18.
Ale i to je dost. Nicméně teď kdybych měl znovu nové si to nechám dat.
 
40 stojí cele auto a ne předek. Ten max 15 ne?
Co sem se ptal tak základní barevná folie za 30 celopolep, metalicke folie za 35 a prémiové za 40.

Transparent je dražší za 60 celopolep a těch 18 paket nějaký maxi a nějaký základní asi 14.
 
Za chvilku budou automobilky prodavat auto bez laku, vzdyt si to stejne kazdy polepi. Musk uz to myslim na te svoji plecce testuje, jak se to ujme...

Je vtipne, jak se ty vyrobni naklady cim dal vice presunuji na zakazniky. A auta zaroven stoji cim dal vice...
 
Ona ta auta zatim zas tak moc nezdrazila, aspon v Cesku pri nasi inflaci, to prave zdrazeni podle me prijde az s vynucenou elektromobilitou (furt doufam, ze ekomagori a jimi ovladani politici dostanou rozum a nestane se to). V Cesku zdrazila auta za poslednich pet let o skoro stejne, jako byla inflace... auta, co stala v 2019 kolem 200, stoji kolem 300, a hodnota dnesnich 300 tisic je na urovni 215 tisic z roku 2019.

Nejlevnejsi predvadeci Mazdu 3 jsem nasel aktualne za 519, ja kupoval predvadecku v 2012 myslim za 329, a kdyz to hodim do inflacni kalkulacky, je to v podstate furt stejne drahy auto. Stejne jako ty nejlevnejsi auta navic dneska ty auta maji vyssi vybavu a nezridka i vykon.

MX5 jsem taky loni koupil — a jeste relativne draho, ve zbytku roku jsem pak videl nekolik nizsich nabidek — protoze jsem dosel k tomu, ze je vlastne nejlevnejsi, co byla za poslednich 15 let. Ale ta elektricka uz asi tak levna nebude, nebo levnejsi verze budou mit mizivy dojezd... Mimochodem aktualne je nejen v CR, ale i za hranicema, docela dost novych "nejetych" (500 km apod.) MX5 v tech specialnich edicich za ceny kolem 800 - 850, to loni vubec nebylo... presvedcuju kamose k prestupu Porsche->Mazda (uz ma dost naprosto otresne spolehlivosti starsich nemeckych vozu), tak to docela sleduju. A nova MX5 s dvoulitrem lehounce nad 800, to je o dost niz, nez co kdy bylo, kdyz se vezme v potaz inflace.

Ja treba vidim spis problem v tom, ze aspon v mem "relativne bohatem" okoli temer nikdo nedostava pridano ani o inflaci, pokud vubec. Prijmy podle me — aspon na mem malem vzorku — vzrostly hlavne remeslnikum, statnim zamestnancum nebo nizsim prijmovym skupinam, kde je to tlaceny i davkama nebo minimalni mzdou, coz zveda stat. Takze vlastne jakoby muj vzorek stredni a vyssi stredni tridy objektivne chudne, kdezto můj vzorek ruznych pomocnych delniku, udrzbaru, prodavacek, apod., co tady mame na vesnici, je na tom furt stejne.

--

Abych byl k tematu, mne se s tuzkou na lak osvedcila jehla. Ale je to priserna piplacka. Malicka boulicka z cire vrstvy laku neni prakticky videt, je to porad lepsi, nez tam nechat tu puvodni dirku. Na Mazde 6 ale z duvodu, jaka to je piplacka, a ze nenavidim tenhle typ prace, zatim porad jeste nic neretusoval :)
 
Poslední úprava:
Možná už to tady někde bylo řečeno. Nevíte, kde bych na své M3 našel číslo odstínu barvy? U mých dalších aut najdu číslo barvy na výrobním štítku v kufru u místa pro pro rezervu. U M3 jsem v tomto místě žádný štítek nenašel 🤷‍♂️
 
Tak včera při přezouvání nalezena první větší vada na kráse. Některý z "ohleduplných" spoluobčanů se opět předvedl a přidělal mi zbytečné starosti. Nevím chování některých lidí prostě nepochopím. Zkusím kontaktovat pána ze Zlína, zda by mi to opravil metodou PDR (lak je naštěstí ok). Co jsem četl zkušenosti ostatních tady na klanu tak by to snad měl zvládnout opravit.

IMG_20240324_091038.jpg
 
Pokud není poškozen lak (koukni na to lupou) tak opraví. Druhá věc je ze to nemá cenu, takových ,,zářezů” budeš mít víc - já už mám 4 tak čekám až toho bude ještě víc pak to nechám opravit hezky dohromady.

Daji se opravovat i místa s poškozeným lakem, ale musí se tam dostat háky ze vnitřku.
 
ja som včera umyval auto ručne, a mám tam strašne veľa dobiek. Aj na kapote aj na zvysku auta. Ako to ošetrit? lebo tam mnoho je až do kovu.
Ako chapem je to 10r auto ale z blizka ma to hneva zvlášť na tej bielej to vidiet :D
 
No tak nakonec zmena, jsem na folii objednany. Predek, svetla, blatniky, A sloupky, hranka nad oknem. 42k bez dane. Kupodivu jsme to rozhodli po manzelcine intervenci...
42 bez daně? To je dobrá pálka. Já jsem za předek, blatníky, kapotu a světla dal před pár měsíci 20 (bez daně), ale stojí to zato. Budeš mít klid.
 
No tak nakonec zmena, jsem na folii objednany. Predek, svetla, blatniky, A sloupky, hranka nad oknem. 42k bez dane. Kupodivu jsme to rozhodli po manzelcine intervenci...
Děláš dobře pokud hodláš auto si déle nechat. Má to rozhodně smysl a budeš spokojený.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To je raketa, bože to bych šel jinam.

Paket za 18500,- včetně DPH
  • Kapota
  • Přední nárazník
  • Přední světlomety
  • Zrcátka
  • Misky klik dveří
  • Nákladová hrana zadního nárazníku
  • Náletová hrana nad čelním sklem
  • ( lze libovolně ubrat či přidat části karoserie dle přání )
Za 40 tisíc včetně DPH je celopolep.
 
Dekuju za podporu. Pan mi to vysvetloval, libilo se mi, jak o tom mluvil. Na ten osobni dojem prpste dojmu, ze vi, co dela, a pouziva vsechno nejlepsi. Deset let garantuje ochranu i to, ze to nebude takhle dlouho zloutnout. Uvidim, no.
 
Dekuju za podporu. Pan mi to vysvetloval, libilo se mi, jak o tom mluvil. Na ten osobni dojem prpste dojmu, ze vi, co dela, a pouziva vsechno nejlepsi. Deset let garantuje ochranu i to, ze to nebude takhle dlouho zloutnout. Uvidim, no.
To garantuje i tady za necelou polovinu.
A taky o tom pěkně mluvil 😂
Já si tedy nechával dělat jen tónování skel jelikož mám auto 3 roky a je už poničené tak to pro mne už nemá smysl, ale bavil jsem se s nim o tom hlavně v rámci celopolepu (až to budu mít jednou dopraseny) a viděl jsem jak se tam děla celopolep a bylo pro mne i překvapeni ze má díly narezane na mašině - dřív to všichni rezali na autě.
Ve výsledku jedou všichni stejný folie ty nekvalitní dnes děla jen kutil v garáži.

Za tónování fólií Infrasol jsem dal 2500,-

No ale hlavní je že to budeš mít polepený, jestli si ještě koupím nové auto nechám to udělat hned po převzetí vozu - stejně jako vystrikani spodku.
 
Ja jsem, zr argument "hezky o tom mluvil" neobstoji :) Ale stal tam Maybach za 7.5 a vypadal vyborne. A kdyz jsem se pokusil smlouvat, rekl mi, ze bohuzel. Takze svoji cenu zna.
 
Ja jsem, zr argument "hezky o tom mluvil" neobstoji :) Ale stal tam Maybach za 7.5 a vypadal vyborne. A kdyz jsem se pokusil smlouvat, rekl mi, ze bohuzel. Takze svoji cenu zna.
Tomu se říká marketing. Tak jako ve WrapStylu v Brně stojí už x let Huracane a AMG GT. A dělají stejnou práci jako ostatní akorát mnohonásobně dražší. Svoji cenu znají a mohou si ji dovolit ale o kus vedle můžeš mít to stejný za půlku.
 
Pardon, pisu na mobilu jako dis-neco :)
Otazka je, jestli to vedle bude opravdu to stejny. No, proste objednano.
 
Back
Top