• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Opravy karoserie / laku / zakapávání

P55P

člen KLANu
52
Ahoj,
muzu se zeptat jestli mate nekdo zkusenost s opravou karoserie pomoci PDR metody ( promackliny a dulky bez lakovani )
Dnes prijdu k autu a nejaky dement trisknul necim do motoroveho vika a je tam dulek, coz u barvy Red Soul je videt a hodne to nasere.
Bojim se ze to muze jit i na prelakovani, protoze se me zda lak poskozeny.
Myslite ze pojistovna uzna pojistku na vandalismus ?
Jako zitra tam skocim, ale moc sanci si nedavam a jestli se to bude muset prelaknout tak me fakt trefi slak.
Predem dik za jakykoliv rady.
 

Přílohy

  • 20171108_133337.jpg
    20171108_133337.jpg
    245,7 KB · Zobrazení: 217
Ahoj,
muzu se zeptat jestli mate nekdo zkusenost s opravou karoserie pomoci PDR metody ( promackliny a dulky bez lakovani )
Dnes prijdu k autu a nejaky dement trisknul necim do motoroveho vika a je tam dulek, coz u barvy Red Soul je videt a hodne to nasere.
Bojim se ze to muze jit i na prelakovani, protoze se me zda lak poskozeny.
Myslite ze pojistovna uzna pojistku na vandalismus ?
Jako zitra tam skocim, ale moc sanci si nedavam a jestli se to bude muset prelaknout tak me fakt trefi slak.
Predem dik za jakykoliv rady.
Zajdi na mistni SNB :)! Skodni udalost at mas papir pro pojistovnu !!! Na nehodu to nevypada tak skodni udalost ! Nafoti a sepisou ! Zaplati ti to tak jako tak ! Dle tve pojistky a spoluucasti ! Jak se zjisti pachatel je to bohuzel v hajzlu ! Obcansko pravni cestou vymahat po něm !
 
Poslední úprava:
V létě kroupy asi 40 dolíku,servis Dolní Benešov metodou PDR cena 54000kč,vše přes pojištovnu,asi tak.
 
V létě kroupy asi 40 dolíku,servis Dolní Benešov metodou PDR cena 54000kč,vše přes pojištovnu,asi tak.
Dobra raketa za tu robotu,ale musi to byt hrozna drbacka...Jinak Dolni Benesov doporucuju,velmi vstricni,pokazde co sem tam volal tak vzdy zvedli telefon coz se o servisech v Ostrave rict neda :mad:
 
Mne v septembri tiez opravovali moju Mazdu 6 po krupobiti. Na jednom mieste bol prasknuty lak, takze to museli prestriekat, nastastie to bol len spojler nad piatymi dverami, takze pomerne maly diel. Nevsimol som si ziadne stopy, chromovanie okolo okien tiez museli menit. Celkom to bolo 69 tis. korun, nastastie to islo na poistovnu.
 
Nedokážu si to představit a už vůbec bych to nechtěl zažít.
Ale hlavně mít pojištění. Jinak to je na mašli
 
Mne sa podarilo dnes zohnať sadu na opravu laku-farby Red Soul originál z mazdy ...je to sada ktorú používajú v Mazde na škrabance aj tie hlbšie ..
 
Mne sa podarilo dnes zohnať sadu na opravu laku-farby Red Soul originál z mazdy ...je to sada ktorú používajú v Mazde na škrabance aj tie hlbšie ..
No nevim jestli maji ruzne sady...Kazdopadne ja sem minuly rok koupil snowflake white touch up set a podarilo se mi zamazat jen par der na predni kapote...Problem byl asi vtom ze to voskuju,takze bych to zas musel "cele" odmastit a pak by to asi slo v pohode opravit,ale na to jsem shnily,pac to voskovani me stoji tolik sil :D
 
Toto je na Red Soul + krycí lak
150F3648-261F-4848-818D-A2C235582832.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Ja som to skúsil na kamaratovej cx-5 trochu primitívne som to pretrel najprv obruskom na čistenie okuliarov a potom to zatiahol (ten štetec je tam na nič ) a po polhodinke išla 2 vrstva a potom lak ..efekt perfektný ..a on to mal škrabnute kľúčmi
 
Poslední úprava:
Ja som to skúsil na kamaratovej cx-5 trochu primitívne som to prezrel najprv obruskom na čistenie okuliarov a potom to zatiahol (ten štetec je tam na nič ) a po polhodinke išla 2 vrstva a potom lak ..efekt perfektný ..a on to mal škrabnute kľúčmi
Ja sem nepsal ze to neni dobre,jen ze kdyz voskujes auto tak s tou opravou je vice prace. A uprimne mel jsem jsem Mazdu3 r.v.2003 do roku 2014 a kapota nerezivela i kdyz byla otriskana od kamenu,takze predpokladam ze o dve generace dal to bude stejne ne-li lepsi :)
 
Ja som to skúsil na kamaratovej cx-5 trochu primitívne som to prezrel najprv obruskom na čistenie okuliarov a potom to zatiahol (ten štetec je tam na nič ) a po polhodinke išla 2 vrstva a potom lak ..efekt perfektný ..a on to mal škrabnute kľúčmi
Mám osobně velmi dobrou zkušenost na drobné opravy Red soul 41V barvičkou Tamiya TS-95 Red za cca 170 kč.Není na bázi vodou ředitelných ale syntetiky, čím není potřeba finálního čírého krycího laku.Hlaví je,pořídit si kvalitní tenký modelářský štěteček,hodit do sebe štamprlu něčeho ostřejšího pro pevnou ruku a výsledek je zaručený :D:D:D
 
Mám osobně velmi dobrou zkušenost na drobné opravy Red soul 41V barvičkou Tamiya TS-95 Red za cca 170 kč.Není na bázi vodou ředitelných ale syntetiky, čím není potřeba finálního čírého krycího laku.Hlaví je,pořídit si kvalitní tenký modelářský štěteček,hodit do sebe štamprlu něčeho ostřejšího pro pevnou ruku a výsledek je zaručený :D:D:D
Taky mám na opravy Tamiya TS - 95 ,na jaře to budu muset absolvovat ,ta zima a ty posypové šutry temu laku moc nesvědčí :( Znam dokonce chlapa , který se na mojí majdě zkusí posunout dál :D a né jenom to šudlit voskem ,že Robe @Natural :D
 
Back
Top