• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Opravy karoserie / laku / zakapávání

Ahojte, mám auto 2 roky a i když ho poctivě voskuju, tak se mi na kapotě vyrojilo dost bílých teček po kamínkách. Dokáže to někdo z vás (nebo poraďte kontakt) opravdu hezky opravit na barvě Soul Red? Díky.
Edit Natural: Přesunuto do existujícího tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
Kluci, najde se tu někdo, ideálně z Moravy, kdo dokáže pěkně a za dobrou cenu zapravit bílé tečky po kamínkách na kapotě? Mám jich tam tak 10. Nebo to radši nechat v servisu celé přelakovat?
 
Kde nejlépe sehnat tu tužku? Dá se u Mazdy nebo normálně najít lakovnu a nechat namíchat?
 
Kazda automobilka prodava svoje laky v tuzce. Ted je otazka, jak je auto stare (vysisovany lak) a zda nebude lepsi si ho nechat namichat u lakyry podle vzorniku.
 
Mne zas nekdo rikal, ze ta opravna sada je vodovka, ze si mam namichat akrylatovou barvu (rada nad zlato :D ). Zkouseli jste to s tim nekdo delat? Vypada vysledek dobre a je trvanlivy?
 
Já mám bílou perlu a tam je u každého tukance od kamínku vidět černý podklad tak bych t chtel jen něcím zamaskovat.
 
Můžete mi prosím doporučit nějakého opravdu šikovného lakýrníka z jižní Moravy, který by mi "zakápl" nebo přestříkl oděrky na blatníku, příp. i tečky na kapotě od kamínků (a to celé za rozumnou cenu, ať to nemusím dělat přes havarijko)? Četl jsem návod od Doris, ale v žádném případě si na to sám netroufám :D

Případně máte někdo zkušenosti s karosářskými pracemi u Balvína v Brně?

Díky moc.
 

Přílohy

  • blatnik_detail1.JPG
    blatnik_detail1.JPG
    410,2 KB · Zobrazení: 111
  • blatnik_detail2.JPG
    blatnik_detail2.JPG
    473,3 KB · Zobrazení: 110
  • blatnik_nahled_zoom.JPG
    blatnik_nahled_zoom.JPG
    435,1 KB · Zobrazení: 104
  • blatnik_nahled.JPG
    blatnik_nahled.JPG
    489,1 KB · Zobrazení: 106
  • kapota1.JPG
    kapota1.JPG
    344,8 KB · Zobrazení: 106
  • kapota2.JPG
    kapota2.JPG
    591,8 KB · Zobrazení: 108
Dle mého je lepší namíchat u lakýra podle vzorníku nebo aktuálního odstínu, k tomu tužidlo + lak.
Nanášet to malým štětečkem bude o dost preciznější. Nezapomeňte ale odmastit - benzinový čistič je na to best.
Na menších opravách škrábanců není nic těžkého
 
Tak už mám označkovaný celý pravý bok. Nechal jsem asi 15 minut stát auto na Vranovské v Brně a po příchodu k němu jsem našel krásnou rýhu od předního po zadní světlo. Místy je to prodřený i přes barvu. Zlámat ruce. IMG_20190515_141408.jpg IMG_20190515_141400.jpg IMG_20190515_140336.jpg
Něco foceno až v práci. Budu muset najít firmu na opravu, půjde-li :(
 
Já mám bílou perlu a tam je u každého tukance od kamínku vidět černý podklad tak bych t chtel jen něcím zamaskovat.

Opravná sada od Mazdy na bílou perleť je dokonale přesná. Ale jak psal @Natural, chce to pevnou ruku a dodal bych, že i zkušenosti. První pokusy se mi moc nedařily. Další už byly mnohem lepší. Není třeba panikařit, když to nezvládneš napoprvé. Tyhle opravy nevydrží koncentrovaný tlak wapky, takže jsem je proudem vody odloupl a opravu udělal znovu a lépe. Hlavně platí, že méně je někdy více. Aplikačním štětečkem s minimem barvy skutečně jen lehce ťukni na poškozené místo. Jinak se tam vytvoří boule barvy a to vypadá nehezky a nápadně.
 
Tak už mám označkovaný celý pravý bok. Nechal jsem asi 15 minut stát auto na Vranovské v Brně a po příchodu k němu jsem našel krásnou rýhu od předního po zadní světlo. Místy je to prodřený i přes barvu. Zlámat ruce. Zobrazit přílohu 22456 Zobrazit přílohu 22457 Zobrazit přílohu 22458
Něco foceno až v práci. Budu muset najít firmu na opravu, půjde-li :(

Na tohle nepomůže nic než kamera v autě a tvrdé tresty vězení, protože se jedná o značné poškození. Je potřeba, aby tento stát skončil ze sranda tresty typu podmínka na půl roku apod. Jen jedenkrát by někomu za tohle dali tři roky nepodmíněně a ona by si to spousta podobných kreténů rozmyslela. :mad:
 
Na tohle nepomůže nic než kamera v autě a tvrdé tresty vězení, protože se jedná o značné poškození. Je potřeba, aby tento stát skončil ze sranda tresty typu podmínka na půl roku apod. Jen jedenkrát by někomu za tohle dali tři roky nepodmíněně a ona by si to spousta podobných kreténů rozmyslela. :mad:
To nelze, to by přece zkrachoval celý ten byznys s opravnýma sadama a lakýrníkama. To je jako kdybys chtěl po těžařské společnosti aby vyvíjela auta na vodík, nebo po tabákovém koncernu aby podporoval zákaz kouření na veřejnosti.
 
Děkuji za projevy soustrasti :) a za kontakt na firmu.
Ano, je to o vymáhání zodpovědnosti za činy. To se ale v našem banánistánu nenosí na všech úrovních. Takže takovej chudák z ulice je nepostihnutelnej. Omlouvám se za OT.
 
Mám tu slušnou sbírku různých originálních laků (34K, 22V, 41V) v různém poločasu vyschnutí, tak se je snažím oživit, zejména báze, laky jsou celkem tekuté fajn, pomocí ředidla. Zdá se, že xylen (S6005) na to působí dobře.
 
Můžete mi prosím doporučit nějakého opravdu šikovného lakýrníka z jižní Moravy, který by mi "zakápl" nebo přestříkl oděrky na blatníku, příp. i tečky na kapotě od kamínků (a to celé za rozumnou cenu, ať to nemusím dělat přes havarijko)? Četl jsem návod od Doris, ale v žádném případě si na to sám netroufám :D

Případně máte někdo zkušenosti s karosářskými pracemi u Balvína v Brně?

Díky moc.

Taky bych rád kontakt na šikovnýho a spolehlivýho lakýrníka v Brně nebo okolí.
 
Back
Top