• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Ošetření plastů v interiéru

mellda

výkonný člen KLANu
439
Prosím o radu ohledně přípravku na ošetření plastů v interiéru mé M3 2014. Už jsem z toho zoufalý. Plasty jsou krásně matný. Zkoušel jsem Auto Finesse Dressle, který měl být matný, a matný rozhodně nebyl. Sundal jsem ho dolů (na čištění používám Auto Finesse Verso) a na doporučení dal Auto Finesse Spritz, který už určitě měl být matný. Bohužel. Navíc to akorát pěkně smrdí. Další, co mi lidi doporočovali jako určitě matné, je Poorboy's Natural Look. Nechcu zase zbytečně vyhodit 400 a srát se s tím 2 hodiny. Shrek ještě doporučuje Meguiars Interior Detailer.
 
Pokud bys měl zájem, tak bych od tebe nějaký z přípravků odkoupil, pokud ho už nebudeš používat.
 
Pokud bys měl zájem, tak bych od tebe nějaký z přípravků odkoupil, pokud ho už nebudeš používat.
Spritze bych se asi rad zbavil. Dnes si skocim pro poorboys natural look asi a vyzkousim. Pokud bude lepsi,nema smysl mit spritz. A ani mi moc nevoni. Kokos mi rozhodne nepripomina :) Dressle si nejspis necham na cisteni pod kapotou.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Spritze bych se asi rad zbavil. Dnes si skocim pro poorboys natural look asi a vyzkousim. Pokud bude lepsi,nema smysl mit spritz. A ani mi moc nevoni. Kokos mi rozhodne nepripomina :) Dressle si nejspis necham na cisteni pod kapotou.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
OK, kdyžtak pořešíme v SZ detaily.
 
Zkus od Chemical Guys InnerClean. Je to čistič a ochrana v jednom. Zanechává OEM vzhled bez lesku a lepivého povrchu. Je ho možné použít na kompletní interiér včetně obrazovek.
 
Já používám vlhčené ubrousky Na palubní desku od Sheronu, a zdá se mi to dobré. Ale možná nejsem příliš náročný.
 
Já jsem si nechal poslat přípravky na kůži a na měkčené plasty od expertky na ošetření interiérů i exteriérů - Doris. Zatím jsem stihl aplikovat jen na kůži a naprostá spokojenost. Funguje přesně dle popisu, tj. kůži zvláční, nechá ji matnou, snadno se nanáší a po aplikaci večer jsme ráno vyrazili na dovolenou a nic nepáchlo, nelepilo :) Ošetřený volant je jak na mazlení :D Na plasty se vrhnu snad do týdne.
Kontakt na Doris raději píšu zde, ať nemusíš hledat, budeš-li mít zájem. Spousta jiných klaňáků jistě podá další reference, resp. mrkni třeba na téma
Interiér - čištění, údržba
Doris Obručová <Doris.Obrucova@seznam.cz>
 
Ja používam na plasty na palubke (CX-5 KF) Sonax Xtreme Cocpit Reiniger Matteffect. Je za priaznivú cenu,neobsahuje žiadny silikón, povrch je pekne matný bez máp.
 
neřešil už někdo na BN ty černé klavírní laky na dveřích? Zda existuje někdo, kdo to umí rozleštit od malých drápanců a pak aplikovat asi průhlednou folii, což asi zvládnou i tam, kde aplikují folie na karoserii, přepokládám. Chtěl bych to uchránit do budoucna, ale moc se mi nezamlouvá metoda, lepit tam nějakou imitaci z chinaexpress.
 
Poorboys Natural Look mam k plné spokojenosti taky. Je krásně matný a nedělá stopy. Po hodně otestovanych u něho zůstávám a doporučuji.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
neřešil už někdo na BN ty černé klavírní laky na dveřích? Zda existuje někdo, kdo to umí rozleštit od malých drápanců a pak aplikovat asi průhlednou folii, což asi zvládnou i tam, kde aplikují folie na karoserii, přepokládám. Chtěl bych to uchránit do budoucna, ale moc se mi nezamlouvá metoda, lepit tam nějakou imitaci z chinaexpress.
Ahoj, přišel jsi na něco ? Nejlépe něco svépomoci ? Asi kvůli kousku na středovce nebudu shánět profi lepiče folie :D
 
Nemám to nijak doskrabane a pouze takové ty pavučiny od hadru. Vpodstate s tím moc dělat nejde. Aktuální plasty rozlestit údajně nejde. Original nové plasty vychází cca 1500kc kus a pak aplikovat čirou folii nebo prostě demontovat stávající 3 kusy a poslat je někomu kdo se tím zabývá aby je podlepil folii dle tvého vkusu. Viděl jsem fakt precizní výsledky ale byl to slovak ale u nás to polepi za 2 tisíce taky někdo... Na aliexpress máš možnost koupit pouze imitaci karbonu a tu pak aplikovat sám. Za sebe bych volil řešení že při jarní demontáži plastu a vytlumeni tyto tři kusy odvézt někam kde budeš mít předem dohodnuto polepeni vybraným vzorem a pak je namontovat rovnou zpět..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Prosím o radu ohledně přípravku na ošetření plastů v interiéru mé M3 2014. Už jsem z toho zoufalý. Plasty jsou krásně matný. Zkoušel jsem Auto Finesse Dressle, který měl být matný, a matný rozhodně nebyl. Sundal jsem ho dolů (na čištění používám Auto Finesse Verso) a na doporučení dal Auto Finesse Spritz, který už určitě měl být matný. Bohužel. Navíc to akorát pěkně smrdí. Další, co mi lidi doporočovali jako určitě matné, je Poorboy's Natural Look. Nechcu zase zbytečně vyhodit 400 a srát se s tím 2 hodiny. Shrek ještě doporučuje Meguiars Interior Detailer.
Meguiars Interior Detailer mám . Je to lesk
 
Nemám to nijak doskrabane a pouze takové ty pavučiny od hadru. Vpodstate s tím moc dělat nejde. Aktuální plasty rozlestit údajně nejde. Original nové plasty vychází cca 1500kc kus a pak aplikovat čirou folii nebo prostě demontovat stávající 3 kusy a poslat je někomu kdo se tím zabývá aby je podlepil folii dle tvého vkusu. Viděl jsem fakt precizní výsledky ale byl to slovak ale u nás to polepi za 2 tisíce taky někdo... Na aliexpress máš možnost koupit pouze imitaci karbonu a tu pak aplikovat sám. Za sebe bych volil řešení že při jarní demontáži plastu a vytlumeni tyto tři kusy odvézt někam kde budeš mít předem dohodnuto polepeni vybraným vzorem a pak je namontovat rovnou zpět..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Opět nepomohla péče a přípravky od Doris? :eek:
 
Jako těžko posoudit ale fascinuje mě jak někteří odstranili pavučiny z laku jen za pomoci vosku od Doris. Mě auto voskuje 2x ročně přímo Natural ale hologramy bohužel nemizi ačkoli nejsou nijak viditelné.

Ale kosmetika od Doris neřeší lesklé plasty uvnitř auta. O tom sem nikde tedy nečetl...

A ještě mě napadlo... Necháváte kosmetiku na auto v těchto zimach v autě?
Až teď mi došlo že většina přípravků může zmrznout a po opětovném uvolnění možná ztratí své schopnosti
 
neřešil už někdo na BN ty černé klavírní laky na dveřích? Zda existuje někdo, kdo to umí rozleštit od malých drápanců a pak aplikovat asi průhlednou folii, což asi zvládnou i tam, kde aplikují folie na karoserii, přepokládám. Chtěl bych to uchránit do budoucna, ale moc se mi nezamlouvá metoda, lepit tam nějakou imitaci z chinaexpress.
Jistě. Nedávno. Plasty jsem vyndal, odstrojil, nechal u lakýrníka stříknout do barvy auta. Stejně jsem nechal stříknout ten černý plast u řadičky. Navrch přišlo pár vrstev clearcoatu, tak snad to chvilku vydrží.

Hologramy asi těžko někdo odstraní pouhou aplikací kosmetiky. Nepočítám případy, kdy se určitými přípravky dají rýhy DOČASNĚ zalepit, např. před prodejem auta. Na mechaniku jedině mechanikou a kdo říká něco jiného, tak kecá. Nic proti té vaší Doris....
 
Poslední úprava:
Back
Top