• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Ovládání oken + demontáž / montáž

Stáhni okno a koukni do dražky pro okno jestli tam není vmáčknutá nějaká nečistota
 
Ahoj všem, přišel jsem se s vámi poradit ohledně nefunkčního okna, tak pokračuju v tomto tématu. Mám problém s otvíráním/zavíráním okna u řidiče. Zpočátku někdy nešlo otevřít/zavřít, teď už to funguje spíše výjimečně. Demontáž ŘJ ze dveří nebyla problém, myslel jsem si, že to prostříkám kontaktolem a bude to ok. Nicméně se mi nedaří. Buď je ta vodivá dráha toho posuvného "tlačítka" už příliš vyšoupaná, a nebo je na té desce ještě nějaká jiná součátka vadná (relé cvaká trochu chaoticky). Každopádně viděl jsem na aliexpressu celý ten komponent za pár šupek a moje otázka zní, zda máte někdo zkušenosti s tak levnými díly. Myslíte si, že to může být funkční? Například toto.
Díky za případné nápady.
 
Mám Poláka za cca 1300 a nepravidelně se rozkalibruje okno řidiče. Když chce řidič na dálku pootevřít okna tak zatímco se ostatní okno po uvolnění tlačítka zastaví, řidičovo okno sjede až dolů, to samé při dovírání oken na dálku
 
Tiež mi okno fungovalo kadejako, objednal som ovládač z ali, fungoval okrem stahovania na diaľku, nahrial som starý (zakladnu dosku) a vrátil, zatiaľ ide, keď prestane objednám iné ktoré mi boli odporučené že sú 100%

Alebo
Ak niektorý vyberieš daj vedieť. Inak ten môj nový bol mechanicky v poriadku až na to diaľkové ktoré potrebujem hlavne teraz v lete. Dovod bol že okamžite po vypnutí auta vyplo aj jeho a teda nešlo tú polminútu ovládať okná a ani po odomknuti
 
Takže nakonec jsem objednal poláka NTY EWS-MZ-001 z Allegra za 1200,-. Tlačítka dneska dorazila a hned jsem je namontoval. Všechno funguje OK, podsvícení, i automatický dojezd nahoru/dolů. Na dálku se musí tlačítko na klíči držet, dokud všechna okna nedorazí do koncové polohy - asi to tak má být. Nic jsem tedy nekalibroval a funguje to, je to možné? Jinak u joystiku na ovládání zrcátek jsem zaznamenal o něco méně konkrétní chod jednotlivých tlačítek, nicméně netrápí mě to.

Pro doplnění jen přikládám foto, kde je starý vs. nový díl.

IMG_20230727_104052.jpg IMG_20230727_104120.jpg IMG_20230727_104133.jpg
 
Mne aj po odpojení baterky udrží polohu okien okrem vodičovho, to zabúda aj počas jazdy
 
To mě dělá polák taky a docela to štve, někam dojedu , potřebuju rychle vystoupit a po zavření okna sjede okno zase dolů, musím ho nakalibrovat a pak se dovře. Navíc na dálku když chci otevřít okna, tak 3okna se zastaví když pustím tlačítko ale u řidiče sjede úplně dolů. stejně tak když na klíči chci okna přivřít, tak u řidiče se zas zcela zavře ... ale zas to bylo za daleko lepší cenu než originál.
 
Takže nakonec jsem objednal poláka NTY EWS-MZ-001 z Allegra za 1200,-. Tlačítka dneska dorazila a hned jsem je namontoval. Všechno funguje OK, podsvícení, i automatický dojezd nahoru/dolů. Na dálku se musí tlačítko na klíči držet, dokud všechna okna nedorazí do koncové polohy - asi to tak má být. Nic jsem tedy nekalibroval a funguje to, je to možné? Jinak u joystiku na ovládání zrcátek jsem zaznamenal o něco méně konkrétní chod jednotlivých tlačítek, nicméně netrápí mě to.

Pro doplnění jen přikládám foto, kde je starý vs. nový díl.

Zobrazit přílohu 47015 Zobrazit přílohu 47016 Zobrazit přílohu 47017
Ahoj. Prosimte a co jsi udelal s tim starym ? :)
 
Schoval jsem si ho pro případ, že by se mi někdy chtělo ho opravit... :D Ale jak už se znám, tak to za pár let při úklidu půjde beztak do šmelcu.
 
Schoval jsem si ho pro případ, že by se mi někdy chtělo ho opravit... :D Ale jak už se znám, tak to za pár let při úklidu půjde beztak do šmelcu.
prosimte..ja mam napůl urvanou kolébku ridičova okna...myslis , ze pujde prehodit kolebka co ovlada ta zadni okna ? ty ja vubec nepouzivam
 
Tento ovládač funguje na 100%, aj diaľkovým sťahuje, má trochu tuhšie ovládanie zrkadiel ale nenastavujem to každý deň. Na druhý pokus mám plne funkčný.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €24.89 35%OFF | Car Accessories New Electric Control Power Master Window Switch Button For Mazda 6 2007 2008 2009 2010-2013 GS1E-66350-A
 
Tento ovládač funguje na 100%, aj diaľkovým sťahuje, má trochu tuhšie ovládanie zrkadiel ale nenastavujem to každý deň. Na druhý pokus mám plne funkčný.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €24.89 35%OFF | Car Accessories New Electric Control Power Master Window Switch Button For Mazda 6 2007 2008 2009 2010-2013 GS1E-66350-A
dik...tak jsem to zkusil objednat...tak uvidime :)
 
Ahoj, přidám se tu s problémem u mnou krátce vlastněné GH, 2008:
1. Jeden den se mi nechtělo vyjet okýnko řidiče až nahoru, jelo samovolně do půlky a stop. Pak jsem musel asi 20x-30x zmáčknout vyjíždějí, neboť se okno vypnulo po pár mm. Přečetl jsem zde prizpevky a asi jsem to další den preprogramoval. - fungovalo to už normálně v plném rozsahu.
Tento bod píšu, jen kdyby měl spojitost s tím hlavním:

2. Dnes, o dva dny později jsem jel na vapku. Po cestě zpět jsem zjistil, že panel na ovládání oken je úplně mrtvej (nesvítí, neotvírá žádné okno) a nestáhnu ani okno spolujezdce jeho solo přepínačem.
Na autě minulý majitel nechal měnit komplet 4-kolébku u řidiče a spínače na klikách.
Pojistka č. 3 v motorovém prostoru (okna) přepálená není.
Ač jsem oknu v ,,den Vapky" nevěnoval do zjištění pozornost a nepoužil ho, mám teda podezření, že jsem někam vapkou nahulil vodu do elektroniky.

Rád bych Vás tedy poprosil o radu, po čem jít a kde se nachází hlavní jednotka pro ovládání? Je pod kolébkáčema u řidiče?
Na konci týdne určitě rozeberu dveře řidiče a podívám se na konektor a na vlhkost, pokud tam ještě nějaká bude... kudy se tam voda nejčastěji dostává,abych to mohl zkontrolovat?
Vše k tématu je vítané.

Díky za případnou pomoc :)

PS. To auto jsem ještě umyl blbě, prahy zůstaly pořád špinavý... takže mě to sere 2x.
 
Ahoj, přidám se tu s problémem u mnou krátce vlastněné GH, 2008:
1. Jeden den se mi nechtělo vyjet okýnko řidiče až nahoru, jelo samovolně do půlky a stop. Pak jsem musel asi 20x-30x zmáčknout vyjíždějí, neboť se okno vypnulo po pár mm. Přečetl jsem zde prizpevky a asi jsem to další den preprogramoval. - fungovalo to už normálně v plném rozsahu.
Tento bod píšu, jen kdyby měl spojitost s tím hlavním:

2. Dnes, o dva dny později jsem jel na vapku. Po cestě zpět jsem zjistil, že panel na ovládání oken je úplně mrtvej (nesvítí, neotvírá žádné okno) a nestáhnu ani okno spolujezdce jeho solo přepínačem.
Na autě minulý majitel nechal měnit komplet 4-kolébku u řidiče a spínače na klikách.
Pojistka č. 3 v motorovém prostoru (okna) přepálená není.
Ač jsem oknu v ,,den Vapky" nevěnoval do zjištění pozornost a nepoužil ho, mám teda podezření, že jsem někam vapkou nahulil vodu do elektroniky.

Rád bych Vás tedy poprosil o radu, po čem jít a kde se nachází hlavní jednotka pro ovládání? Je pod kolébkáčema u řidiče?
Na konci týdne určitě rozeberu dveře řidiče a podívám se na konektor a na vlhkost, pokud tam ještě nějaká bude... kudy se tam voda nejčastěji dostává,abych to mohl zkontrolovat?
Vše k tématu je vítané.

Díky za případnou pomoc :)

PS. To auto jsem ještě umyl blbě, prahy zůstaly pořád špinavý... takže mě to sere 2x.
Osobne by som sa moc s opravou netrápil keďže je to ďalšia typická chyba tohto auta a rovno objednal nový, mne funguje čo som posielal vyššie.
 
Osobne by som sa moc s opravou netrápil keďže je to ďalšia typická chyba tohto auta a rovno objednal nový, mne funguje čo som posielal vyššie.
Díky,
objednat asi nebude problém, jen se mi zdá divný, že po předchozí opravě odešel tak krátce (asi rok, 8tkm zpět) a zrovna během vapky?
 
Díky,
objednat asi nebude problém, jen se mi zdá divný, že po předchozí opravě odešel tak krátce (asi rok, 8tkm zpět) a zrovna během vapky?
Voda sa tam moc nemohla dostať, konektor je dosť mimo stekania vody, jedine vrchom okolo tlačítok. Ak sa opravovali len tlačítka a teraz nejdú ani zrkadlá tak buď len + a - alebo celá elektronika. Mne náhodne vypadávalo celé ovládanie na pôvodnom + zabúdalo pozíciu môjho okna a nevedel som ho stiahnuť diaľkovým náhodne.
 
Mě to kdysi po sundání tapecu taky blblo pak jsem zjistil že nemám jen docvaknutej konektor a povyjelo to. Tyhle ford konektory jsou obecně nahovno, musí se to fakt dorvat
 
Back
Top