• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor P2177 Fuel system too lean at off idle

RTjohny

člen KLANu
39
Ahoj,

na me MX-5 doslo k vymene tesneni u skrtici klapky kvuli podezreni na nasavani vzduchu. Dnes jsem se byl konecne projet taky trochu ostreji a vyskocila mi tato chyba.
Dle popisu chyby bych videl souvislost prave s tim, ze je skrtici klapka nove spravne utesnena. Vidite to stejne? Co bych pripadne mel jeste checknout?

Diky
 
Ahoj,

na me MX-5 doslo k vymene tesneni u skrtici klapky kvuli podezreni na nasavani vzduchu. Dnes jsem se byl konecne projet taky trochu ostreji a vyskocila mi tato chyba.
Dle popisu chyby bych videl souvislost prave s tim, ze je skrtici klapka nove spravne utesnena. Vidite to stejne? Co bych pripadne mel jeste checknout?

Diky
PCM monitoruje krátkodobé úpravy paliva (SHRTFT), dlouhodobé úpravy paliva (LONGFT) během regulace směšovacího poměru v uzavřené smyčce mimo volnoběh. Pokud LONGFT a součet těchto palivových úprav překročí předem naprogramovaná kritéria, PCM zjistí, že směšovací poměr je mimo volnoběh příliš chudý.
 
Dekuji. Dnes se nijak nepovedlo chybu vyvolat, vsechny diagnostiky v servisu OK.
Dle toho, co jsem si ale nasel na internetch, se vycistila vaha vzduchu a subjektivne je znat hladsi beh motoru. Tak snad to bylo tim. Alternativne se zvazoval palivovy filtr, ktery se musi menit vcelku. S ohledem na najete kilometry ( 190k km) ho zrejme necham vymenit preventivne taky.
 
Back
Top