• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Péče o klimatizaci

Petapr

výkonný člen KLANu
345
Jak se staráte o klimatizaci? Plnění média je jasné, to si doma člověk neudělá, ale jak se staráte o průduchy? Doma/servis?
Já jsem jednou použil nějakou pěnu která se stříkala hadičkou do průduchu, ale to nemělo smysl (buď špatná aplikace, nebo výrobek). Poté jsem zkusil http://autokosmetika.heureka.cz/sonax-cistic-klimatizace/ a to už mělo výsledek-klima chvíli voněla, ale nic dlouhodobého (aspoň na sezonu).
Ptal jsem se v servisu i na ozon a řekli mi že ano, ale jakmile to smrdí(plíseň) tak to nemusí pomoct na dlouho.
Co vy na to?
 
Já si to nechávám dělat vždycky s výměnou pylového filtru, autorizovaný servis používá nějaký Würth sprej. Jinak klimu většinou vysouším ještě před dojezdem, pokud na to nezapomenu, tedy zvlášť když je venku hodně teplo a nezajíždím do chladné garáže.
 
Já si to nechávám dělat vždycky s výměnou pylového filtru, autorizovaný servis používá nějaký Würth sprej. Jinak klimu většinou vysouším ještě před dojezdem, pokud na to nezapomenu, tedy zvlášť když je venku hodně teplo a nezajíždím do chladné garáže.

Jak myslíš to "vysouším"
 
Jak myslíš to "vysouším"
Pár kilometrů před cílem, podle toho jak jedu rychle, vypnu klimatizaci a pustím víc ventilátor, aby se systém topení/větrání oteplil na teplotu okolí a zároveň se vysoušela zkondenzovaná vlhkost uvnitř.
 
Pár kilometrů před cílem, podle toho jak jedu rychle, vypnu klimatizaci a pustím víc ventilátor, aby se systém topení/větrání oteplil na teplotu okolí a zároveň se vysoušela zkondenzovaná vlhkost uvnitř.
taky to tak dělám, protože když vypne klima až s motorem a "nevysouším" ji, tak pokud startuju za krátký čas od vypnutí, se mi hodně zamlží okno
 
Pár kilometrů před cílem, podle toho jak jedu rychle, vypnu klimatizaci a pustím víc ventilátor, aby se systém topení/větrání oteplil na teplotu okolí a zároveň se vysoušela zkondenzovaná vlhkost uvnitř.

pouzivam rovnaky postup
 
Můj otec klimu nevypíná ani v zimě a pokud vím, tak mu ji čistili ve škodovce 1x za 7let asi za 1700kč. Nesmrdí mu a to jezdí ještě kratší trasy než já.
Hold asi jak to začne jednou smrdět, tak se toho těžko zbavuje. Mám itala a kdo ví jestli to někdy čistili :(
Ale zkusím nějakej ten Würth sprej ale tentokrát zespodu, ať se dostanu pořádně na výparník-díky za tip.
 
Můžu potvrdit,jako byvalej obchoďák Wurtha,ty spreje opravdu fungují,protože obsahují dezinfekci která zabíjí mikroby a houby.Jinak shrek to dělá správně,klimatizace se má zhruba dvě minuty před vypnutím motoru vypnout aby se vyparnik vysusil,pokud to neděláte tak tím nevysusenim se skondenzuje vlhkost na vyparniku a jak známo vlhkost je úrodná půda pro plísně,spory mikrobu a uz to jede.Pokud klimatizace smrdí hodně tak pomůže kombinace několika druhů čištění,nejhorší je demontáž,čemuž se každý snaží vyhnout.Byl jsem skoleny na čištění klinatizaci a opravdu špinavý vyparnik nevycisti nic,musí přijít demontáž a ručně vyloženě setrit ten hnus z vyparniku a proudem vody vymyt.Jinak může pomoct kombinace ultrazvuku,různých vaporizeru a nakonec vždy nějaký sprej.Pokaždé je ale nutné měnit filtr,kabinovy,na youtube je někde video s rozdelanim palubky a tam se dá přímo vyčistit ten vyparnik.Jinak narovinu,teoreticky funguje jak sprej-kapalina,tak i sprej-pěna,důležité je dostat tu funkční látku až na vyparnik,kecy o tom ze to stačí stříkat do pruduchu jsou blbost,nestece to až na vyparnik a pěna nemá takovou rozpinavost ze by se z pruduchu dostala až na vyparnik.Ja si svoji mazdu vyčistil ultrazvukem a hned na to sprejem,ne Wurth,stejně ještě smrdí,ale ne tak jako když sem ji koupil.Doporučené čištění je dvakrát ročně,před letem a před zimou,to platí pro již smrdici klimatizace.Filtr měnit po každém čištění.Ja tohle dodrzuji,vozim tři děti s v dnešní době chemie ve všem jim nechci dopravat ještě plísně a alergeny když sedí v autě.Klidně se me ptejte ohledně klimatizaci,čištění,co vím rád poradím.
 
můj názor je, že čistit klimu mají odborníci pomocí ozonu, tím vyvraždit zvířátka nejen v klimatizaci, pak klimu vypustit, otestovat a doplnit .... všechny možný spreje si myslím, že neudělají takovou službu

jinak kabinový filtr u GH se vyndá tak, že se otevře kastlík, vyhákne do strany zarážka a vyklopí se tak úplně a pak se kouká přímo na ten filtr za bílým krytem
 
Každej to má jinak,ja jen o tom něco vím,tak predavam zkušenosti pro ty co to nechtějí nechat na servisu.
 
Je to čištění ozonem znát? Mám na mysli, jestli to opravdu ničí pachy a tak :)
 
To je slusna cena,ale musim mrknou jestli neni neco bliz..
Tobe smrdi? Me prvni pusteni hruza(poustel jsem i v zime obcas),ale ted uz to neni az tak strasne-ale mam prcka tak to chci mit ok
Mně právě moc nesmrdí. Jenom GH trocha po spuštění, ale nic hrozného. Já chtěl hlavně doplnit chladící médium, respektive olej, který maže klimakompresor, no a když jsem uviděl tuhle akci, tak jsem nerozmýšlel :)

Natural: Tak jsem neodolal a také objednal :) Díky moc za tip :happy:
Nemáš zač ;) Třeba se tam potkáme :D
 
Tak dnes doplněny a vyčištěny klimy na obou autech. Musím uznat, že za mě spokojenost. Vše podle plánu a jedno auto je hotové tak za cca 30min.
Klima teď hned chladí a nesmrdí. Respektive mně nesmrděla ani před tím, takže už se jen vyvětrají zbytky ozónu a bude to pohoda. Vyměnil jsem si hned kabinové filtry a klima je nachystána na sezonu :)
Jen ke službě samotné. Bavil jsem se s JaMiJa a ten mi potvrdil, že pořádná dezinfekce, má trvat cca hodinu. A zadruhé, jsem nedostal žádné papíry o stavu klimy a náplně před a po. Takže to jen takové poznatky. Ale jinak za mě absolutní spokojenost a za tu cenu adekvátní služba ;)
 
Back
Top