• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Péče o klimatizaci

U GH bych si koupil kus hadičky, kterej by se nandal na odtok
a tím bych tam pěnu stříkal a po nastříkání hadičku shodil/otočil hadičku dolů do nějaký připravený nádoby, aby bylo vidět co z toho leze.
Jen by bylo fajn mít u toho druhýho člověka, kterej by přes otevřenej kabinovej filtr koukal na větrák aby se tam tý pěny nenaládpvalo moc a zároveň koukal jestli i pěna neleze už moc z výdechů (při použití BG709)

Nebo nandal na odtok hadičku, rovnou jí nasměroval dolů a dělal to zespod auta podobně jako tady na videu:
 
Poslední úprava:
@Max6 tedy klobouk dolů ? před Tvým nasazením (místy až totálním) a ještě navíc ochotou to popsat do fóra.
Myslím, že odznak „mladého chemika“ sis zasloužil dostatečně... jen abych to odlehčil (nikoli shodil), vzpomněl jsem si na dovoz z tehdejšího SSSR (foto), jako kluci jsme si taky hráli ;)

mlady-chemik.jpg
 
@Max6 udělám to podle origo navodu, navrtám díru zavrtám naustek mezi větrák a výparník a pak na nej dám krytku a bude to ready na příště ;)

Návod v příloze
 

Přílohy

  • 709-Frigi-Clean-instructions-English.pdf
    249,1 KB · Zobrazení: 58
Poslední úprava:
Tak dnes aplikováno BG 709 Frigi Clean - na GH se to blbě zachytává (koupím si hadičku ať to neteče po kastli ale kape rovnou na zem nebo do sklinky pod auto) - ale už to teče :D

Nejdřív jsem stříkl trochu do odtoku ale hned to teklo ven. Takže jsem udělal malou šikmou dírku po směru proudění vzduchu do prostoru mezi větrák a výparník.
IMG_20220822_203755.jpg

Pořádně jsem to napěnoval při klimatizaci Max - 15°C - vzduch z venku. Pak jsem to šplíchnul ještě z vrchu přes oddělanej dvojitej výdech a s vyplou ventilací nechal 15 minut působit.

Potom zas klima max - 15°C - z venku a vyteklo toto:
IMG_20220822_201426.jpgIMG_20220822_201448.jpg

Zbyla mě cca 1/3 spreje tak jsem to aplikoval ještě jednou a pak vyteklo už toto (sklinka je špinavá)
IMG_20220822_203257.jpg

Na závěr pak ještě desinfekce Bilt Hamber Air Con Bomb

No zajímavý :p ještě vyměnit ten chladič klimy a bude to asi cajk.
 
Dnes jsem na GH namohtoval čirou odtokovou hadičku t to kape přimo pod auto , - pruhledná akvarijní hadička 12mm 44Kč/m . Bylo potřeba tak 30cm aby byla pod úroveň nápravy. Konec jsem trochu nahřál a nasunul na výpust (ta má cca 14mm). Drží pevně a je aspoň vidět co z toho teče , a zároveň se to skvěle odvádí do nádoby pod autem když je potřeba, zítra nafotím ;)
 
@no_hits : jeden muj znamy pouziva dva me do te doby nezname terminy

- Výborník
- Vynálezník

Na tebe sedi oba ?? Meli by ti udelit nejaky premiovy status. "Vynálezník fóra" bych si to tak predstavoval ??‍? Rodinny clen klanu neni ono.
 
My mame na nakladnich autech pred chladicema takovou drobnou síťku. To je tema pro nejakeho nadseneho sikulu. Je to umisteno asi centimetr (max) pred chladicema a zabranuje to odletavajicim kaminkum poskodit voštiny chladice.

A ted kdo se toho chytne??‍??
 
Potřeboval bych poradit. Pokud AC bezi, nic necitim. Ale pokud zapnu jen ventilator (at uz abych vyfoukal vyparnik pred dojezdem, nebo treba protoze mam stazena okna), tak mi z toho jde vlhko a zatuchlina. A to jeste jen, kdyz je tepleji, řekneme okolo 30•. Co bych mel vycistit? Ruzne spreje obcas pouziju, ale vzdy jen s AC, jak je v návodu. Mam zkusit sprej bez klimy?
 
Potřeboval bych poradit. Pokud AC bezi, nic necitim. Ale pokud zapnu jen ventilator (at uz abych vyfoukal vyparnik pred dojezdem, nebo treba protoze mam stazena okna), tak mi z toho jde vlhko a zatuchlina. A to jeste jen, kdyz je tepleji, řekneme okolo 30•. Co bych mel vycistit? Ruzne spreje obcas pouziju, ale vzdy jen s AC, jak je v návodu. Mam zkusit sprej bez klimy?
Ahoj, měl by jsi vyčistit výparník + dát i nový kabinový filtr. Tohle je začátek rostoucí houby/plísně.
 
Já můžu rozhodně doporučit to BG 709 Frigi Clean, u mě to dost pomohlo, první přípravek po kterým je zápach pryč viz fotky výše ;)
 
Pane! Mate pod autem louzi! Tece Vam z toho benziiiiin! (Jednou me takto pani upozornila-hodne hodne dlouho zpet v case-ze mi tece z vyfuku benzin)

Me ta klima ceka taky,dekuju ti za navod??
 
Stejně jako @Max6 jsem si dal druhý kolo čištění a tady je výsledek


IMG_20220827_120913.jpg

Tady po 10 minutách už takl jen čistý kondenzát
IMG_20220827_123444.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top