• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pečení nejen pro ženy

LadyDoubleEl

rodinný člen KLANu
762
Asi spíš téma pro ženy, kterých je tu jako šafránu, ale i přes to, mě to zajímá,.. ale třeba nějaký chlap překvapí :happy:

Tak se pochlubte, kolik a hlavně co pečete na Vánoce? Nebo i klidně, co Vám nejvíce chutná? :woot:

U nás hlásím 5 druhů - linecké, rohlíčky, dortíčky, kokosky a žabí huby. :angelic:
 
Já hlásím že perníčky jsou letos obzvláště vypečené :D
Každý rok jsme s mojou pekli tak nějak společně, ale letos to nestíhám, takže budu jak Vítek :D
Máme linecké, pracny, rohlíčky a perníčky.
 
Já zbožňuju linecké, perníčky, rohlíčky a pusinky. A potom asi všechno. No zbožňuju, spíše žeru. Jsem známý tím, že rád ujídám cukroví před vánoci. Takže co se přede mnou neschová, to na vánoce není :D :angelic:
 
Já pro jistotu jím i čerstvé těsto:D perníkové, linecké :cool:, jak se to upeče, tak mi to tak nešmakuje:D
 
tak snad leda, aby tě vybavila taky dostatkem mlsu, abys mi to nezblajznul :p
 
Hezkyyy, ja jsem take pouze konzument. Od pečení mám šikovné holky :). U nás je toho vsehochuť, pracny, rumové koule s kokosem, vosí hnízda, šuhajdy, linecké, samozřejmě perníčky a pak takové co ani netuším jak se to jmenuje.........to zas bude hubnutí po vánocích :)
 
Včera jsem dostal za úkol koupit piškoty a moučkovej cukr. Neměli, regál s piškotama prázdnej, moučkovej cukr to samý. Přítulkyně chtěla dělat úly a asi nebyla jediná. Naštěstí v druhým krámu už to měli.

Jinak loni jsem dětem koupil v IKEA perníkovou chaloupku, pak jsme ji slepili a ozdobili, byla to super zábava. Letos jsem chtěl zas, ale byla vyprodaná (a je to už tak 14 dní), tak jsem pověřil přítulkyni, aby ji upekla.
 
Nás to předpokládám čeká příští víkend, a asi jen rohlíčky, vosí hnízda a čokoláda :)
 
U nás se dělaj perníčky. První várka začátkem prosince, odhaduju tak 2 kg těsta, asi 8 plechů to bylo, sežráno bylo za 4 dny (a to já je nejím). Druhou várku děláme většinou 25. nebo 26. prosince, děti si to vykrajujou, baví je to, takže je to spíš zábava než "povinnost". Ale stejně se zase sežerou do týdne. Pak matláme vosí hnízda a letos se chystáme na čokoládu. Ale to vše až během Vánoc samotných, jak říkám, dělá se to spíš kvůli té aktivitě než výsledku samotnému a o svátcích je na to víc času i nálada.
No a já mám trochu speciální druh stravování, takže mám za tím účelem přichystáno pár spešl receptů, jako třeba kokosky bez cukru, tyčinky z pohanky, máku a oříšků nebo makovo-sýrové slané krekry. Snad se na to dostanu, budu mít o Vánocích totiž málo času, protože hodlám intenzivně zajíždět naší novou CX-5 :).
 
Back
Top