• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Pískání při nezapnutém pásu

Snad este bude aktualna tato tema.
Dnes som v predajni autopotrieb nasiel takuto vec proti otravnemu pipaniu bezp. pasov.
Za elektronicke software-ové vypnutie v servise som platil 2 x 30 € (M2,M3).
No a tato vecicka stoji 5 € !!!

Vyhody -
vypína pípanie ,
hocikedy sa da do neho zapnut pás, ako do original zamku,
predlzuje vysku zamku, ktory je dnes vacsinou utopeny niekde pri sedadle.

Na pouzivanie bude vhodne najskor iba v meste do 50 km. Co prave potrebujem.
Na dialnici najskor asi nezverim svoju bezpecnost na pevnost materialu tohoto zamku. o_O

Camera1020_2017_02_20_08_53_08_859.jpg Camera1020_2017_02_20_08_53_43_057.jpg
 
A nebo je ještě možnost vlézt si pod sedačku a odpojit konektor od spony ;)
Mám to odpojený kvuli 6bodovejm pásům na autodrom.
(u manuálně ovládanejch sedaček otázka pár sec. u elektrický s pamětí v MPS to byl trochu porod)
 
A nebo je ještě možnost vlézt si pod sedačku a odpojit konektor od spony ;)
Mám to odpojený kvuli 6bodovejm pásům na autodrom.
(u manuálně ovládanejch sedaček otázka pár sec. u elektrický s pamětí v MPS to byl trochu porod)
Ano, v jednom servise (nie mazda) mi to tak "po slovensky" spravili v mojom aute, do ktoreho auta som si tu vec kupil.
Nik mi to na 100% nevedel potvrdit, ze to nema ziadny vplyv na airbag - predpinanie , napinanie pasov v pripade potreby,
aj ked mam normalne zapnuty bezpecnostny pas pri rozpojenom kontakte :rolleyes:
 
Poslední úprava:
Předpínání pásů i airbagy normálně fungujou, protože si auto v tu chvíli myslí, že je pás zapnutý (rozpojený kontakt = zapnutý pás = nepípá upozornění na rozepnutý pás)

S tim pyropředpínačem to mám i vyzkoušený, při nehodě na závodech když sem byl připoutanej 6bodem se aktivoval a zarval obyč pás do sebe a už nešel vytáhnout.
 
Předpínání pásů i airbagy normálně fungujou, protože si auto v tu chvíli myslí, že je pás zapnutý (rozpojený kontakt = zapnutý pás = nepípá upozornění na rozepnutý pás)
S tim pyropředpínačem to mám i vyzkoušený, při nehodě na závodech když sem byl připoutanej 6bodem se aktivoval a zarval obyč pás do sebe a už nešel vytáhnout.
Vdaka za overene informacie.
Keby som skor bol vedel, mohol som usetrit 60 € za software upravu pipania na mazdach.o_O
 
Zdravím, snad si to ještě někdo přečte, ale mě ta zvuková signalizace nezapnutých pásů nefunguje. Ne že by mi otravný zvuk nějak chyběl, ale spíš mi vadí, když něco má fungovat a nefunguje. Nějaký nápad, čím by to mohlo být? Pojistky, konektor, nebo to už někdo nějak odpojil? Kontrolky fungují normálně. Mazda 6 GH 2,5
Díky za nápady.
 
Zdravím, snad si to ještě někdo přečte, ale mě ta zvuková signalizace nezapnutých pásů nefunguje. Ne že by mi otravný zvuk nějak chyběl, ale spíš mi vadí, když něco má fungovat a nefunguje. Nějaký nápad, čím by to mohlo být? Pojistky, konektor, nebo to už někdo nějak odpojil? Kontrolky fungují normálně. Mazda 6 GH 2,5
Díky za nápady.
Pokud kontrolky fungují normálně, tak to musí být jen vypnuté přes diagnostiku.
 
Na GY, ked som odpojil konektor, prestalo piskat.
Takze mozno mas odpojeny konektor pod sedackou ;) alebo zly kontakt
 
Na GY, ked som odpojil konektor, prestalo piskat.
Takze mozno mas odpojeny konektor pod sedackou ;) alebo zly kontakt
Ahoj, šlo by to otravné pípání zkrátit? Nechci ho úplně zrušit, co kdybych někdy fakt zapoměl. Chtěl bych, aby mě to krátce upozornilo, ale když se rozhodnu nepoutat, třeba na firemním dvoře, aby mě to neterorizovalo. Navíc to řve i při couvání, kdy se poutat nemusím. Šlo by to?
 
Jde jen vypnout kompletně (žádné zkracování ani tlumení), volby jsou 3: extra pro sedadlo řidiče, extra sedadlo spolujezdce a extra zadní sedadla.
 
Poslední úprava:
A kontrolka nezapnutých pásů bude fungovat i bez pípání?
Tak už je to jasné, dnes mi shr3k deaktivoval i-stop i pískáni nezapnutých pásů, a funguje to přesně jak jsem chtěl: kontrolka upozorní, ale nic neřve. A motor taky nezdechá. Konečně auto začíná sloužit, a ne buzerovat.
 
Back
Top