• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Po repasu kouří jak indianská babička

Karp

člen KLANu
33
Mazdárek. Tak jsem si dneska splnil sen a jel jsem si pro RX8. Je z mazdy a je po repase asi 50km. Docela se z ní kouří, ale hooodně. Prý je to proto že si to všechno musí posedat a vypálit. Tak jsme se domluvili, že mi ji servis na týden půjčil a pak se prý uvidí. Co na to říkají odborníci??
 
Jojo, ale jen po nastartování a na jedničku a dvojku, pak už to není tak zlé. Já jen jestli je to opravdu pravda, že to kouřit přestane, nebo ne
 
Po nastartovani je to jasny a pokud tomu trosku slapnes pri rozjezdu tak taky chapu.. Lijes tam premix? Mohlo by to byt i olejem co pouzivas.. Protoze rx8 si myslim uz primazavaj taky sami zevnitr pokud se nepletu
 
Jojo, říkal že s tím mám tak stovku až dvě najet a mělo by to přestat, že se pak ještě poladí to mazání, že je možná nastavené moc. Tak uvidíme. Protože už teď se mi ho nechce vzdát, je to masakr auto :D jsem z toho úplně vedle :D
 
Zavidim ti ten samosvor ja budu varit :D dnes jsem vymenil sekundarni vstriky a jeste nikdy to nejelo jak ted takze ja jsem tez s rotacakem spokojen :)
 
Jojo, tady by mělo být všechno hotové. Prý to borec dělal aniž by to bylo potřeba, že chtěl dodržet servisní interval, či co. Pak mu ženská nadala a stavěj barák. Tak uvidíme. Myslím že tenhle týden bude hodně peněz za benzín :D
 
Ja jeste nejsem hotov hodne toho jeste neni.. Ted budu kupovat komplet stavitelnej podvozek vzpery pak uz jen prehodit baterku a druhou skorepinu ke spolujezdcovi mozna najdu jeste neco co v tom aute je navic a vyndam to.. :p
 
Ještě mi prosím poraď, jak se štelují světla. Svítí hodně dolů. Občas se mi na budíkách povede namačkat ten ukazatel štelování, ale vůbec nevím jak a vůbec nevím jak je zvednout... :)
 
Tak ty to mas nejspis na motorkach elektronicky jinak nad svetlama jsou vetsinou kdyz otevres kapotu sroubky tak si vecer rozni na zed a zkus esi to neco dela v tomhle jsem jinak mimo me to mrka :D
 
Acha :D (y) Bude to asi někde štelovatelný z palubky, jen to najít :D Zatím jsem ani nepřišel na to jak nastavit hodiny :D Je to tam samej čudlík :D
 
Pokud máš xenony, tak tam je naklápění automatický dle zatížení auta. Je to pohodlnější a hlavně musí být dle vyhlášky :) Takže musíš pohledat nastavení náklonu přímo na lampách. Jako když to štelujou na STK.

K tomu kouření/mazání. Jsem jen zvědav, ale viděl jsem teď nedávno někde video, kde měl RX3, motor z RX7 a řikal tam, že leje ethanol a rovnou do toho přidává olej jako do dvoutaktu. Že mazací kanálky stojeji za kulový... Dělá se to běžně, nebo to jenom poladil aby to hned nepřidřel?
 
Jojo, jsou tam xenony. Něco jsem pomačkal a na budíkách se mi objevila ikona jakoby štelování světel, ale nevím jak se mi to povedlo :D
 
Tak to nevim, ale klasický ovládání naklápění jako u halogenů tam nikde nebude, otázka, co všechno se v tom dalo štelovat a jak se to vlastně povedlo, příště si natáčej pohyb v autě :D
 
Ano nekteri maji mazani oddelany a do urcityho roku to tam ani nedelali kdyz se to odpoji tak to potom nezere olej takze se to nemusí kontrolovat po kazde ostrejsi jizde ale leje se tam mixovanej benzin s olejem do dvoutaktu.. Delam to tak i ja jediny minus je ze zdrzuju pri tankovani protoze tam musim striknou ten olej. Dle me je to lepsi protoze tam je ta jistota toho ze tam ten olej je a nemusis se bat ze by ho tam kanalek nedotlacil v dobrym mnozstvi
 
Jojo :D Je tam požehnaně čudlíků. Asi zítra strávím den v garáži a budu zkoušet :D
 
pokud nemá RX8 nějakou specialitu, xenony se nikdy neštelují "z auta" . Takový je jejich princip. Nastavit v servisu/STK mechanicky na správnou výšku a o zbytek se stará automatická nivelace podle zatížení zadku auta.
 
Přesně tohle jsem měl na mysli, nedokážu si vůbec představit, k jakýmu nastavení se povedlo se dohrabat :D
 
Už jsem to vypátral :) Není to nastavení, ale kontrolka poruchy mechanismu světel :-( Asi ji vrátím, nacházím čím dál víc chyb :-( Dneska jsem kouknul na olej a po ujetí 60km jsem musel 2L dolít. Budiž, je to po repasu, třeba si to posedá, ale když na mě lidi troubí, že hořím, to už mi vadí. Nemluvě o tom, že jsem začal předjíždět a najednou to zastřílelo do výfuku a přestalo to táhnout o mlze zamnou nemluvě. Asi tam bude něco špatně...
 

Podobná vlákna

Back
Top