• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počas jazdy mi zasvieti červený kľúč - imobilizér?

LastV8

nový člen
9
Mazda 3 MPS s bezkľúčovým systémom (advanced key).
Ahojte. Mazda mi začala robiť takú vec, že približne po kilometri-dvoch jazdy sa mi naraz rozsvieti na palubovke červený kľúč a stabilizácia. Stabilizácia zhasne. V momente rozsvietenia padne ručička otáčkomeru spoločne s rýchlomerom, ale na jazde sa to neprejaví, je to len vizuálna záležitosť. Potom stabilizácia zhasne, červený kľúč svieti už celú jazdu. Potom sem-tam preblikne stabilizácia a rovnako to spravia spolu aj ručičky. Už sa mi to ale raz objavilo aj v kombinácií s RVM nápisom a s ikonkou posilňovača riadenia...ale to vždy naraz s tým kľúčikom. Preto podozrievam imobilizér. Batérku v ovládači som preventívne menil. Na samotnej jazde sa to nijak neprejavuje. Pár krát som nevedel pri zapnutom motore otvoriť zadný kufor, ale to s tým asi nesúvisí. Mám aj video:
 
Tipoval bych to na ukostření.Jak baterie nebo ukostřovacích uzlů ke karoserii pod baterií i kdekoliv jinde.Důvodem bývá oxidace,takže šroubky povolit,očistit,znovu řádně dotáhnout a zakonzervovat voskem nebo vazelínou.
 
Skúsil som, našiel som tri viditeľné miesta pod kapotou, kde sa ukostruje, dve boli zooxidované, ale nepomohlo to....včea už mi svietilo asi 7 kontroliek, po vypnutí a zapnutí mi zhasli, neskôr sa rozvietil tradičný červený kľúč a sem tam trakčná... :-(
 

Podobná vlákna

Back
Top