• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svietiaca kontrolka RVM

Zsoltee89

nový člen
11
Ahojte, tento tyzden som spozoroval, ze na palubovke po nastartovani auta kontrolka RVM zostane rozsvietena. Po nastartovani na sekundu zhasne a potom sa znova rozsvieti a neustale svieti. Viem ju vypnut len tlacitkom RVM. Neviem ci to ma s tym nieco spolocne ale auto som cez vikend umyval zvonka aj zvnutra. Cim to moze byt? Dakujem za rady. Jedna sa o Mazdu 6 GH kombi 2011 Diesel 2,2 132 kW
 
A kontrola svítí ZELENĚ nebo ŽLUTĚ ? Protože pokud ZELENĚ, tak to je správně a signalizuje to zapnutou funkci RVM a tlačítkem ji vypneš.
 
Keď potlačím dva krát štartovací gombík tak sa na palubovke všetko rozsvieti a RVM svieti na žlto, na oboch predných dverách pri zrkadle ako je výškový reprák zasvieti na chvíľu biele svetlo RVM. Po naštartovaní auta zostane na palubovke svietiť RVM na žlto.
 
Před nastartování ti to svítí správně, to je test signalizace a systémů ... aby jsi poznal třeba že ti funguje AIRBAG atd. a pak po nastartování, pokud to bylo zapnuté by měla svítit ZELENĚ a když je nějaká chyba, tak ŽLUTĚ, takže máš problém s funkcí RVM a musíš na DIAGNOSTIKU.
 
OK ďakujem, tak keď budem mať cestu okolo Mazda servisu dám si spraviť diagnostiku. Zatiaľ si to budem ručne vypínať :)
 
Ahojte...Potrebujem kupin nahradne pouzite RVM riadiace jednotky, ktore su pod zadnym naraznikom. Nemam zhodeny naraznik takze neviem sa pozriet ake presne mam ... Neviete mi prosim Vas niekto povedat alebo pozriet spravne cislo, lebo ako pozeram existuje viacej typov ... Mam Mazdu 6 gh facelift 2011 kombi 2.2 132kW Nasiel som take ze MODULE-L/C/A, LH G33D-67Y90A a aj take ze MODULE-L/C/A, LH G33D-67Y90C Dakujem
 
Ahoj. vyriesil si to? Ake chybove hlasky ti vypisala diagnostika? Tiez mi svieti kontrolka na oranzovo a diagnostika pise U1A4B:49-0B.
 
Ahoj. vyriesil si to? Ake chybove hlasky ti vypisala diagnostika? Tiez mi svieti kontrolka na oranzovo a diagnostika pise U1A4B:49-0B.
Ahoj, diagnostiku mi robili v Mazde, nebol som vnútri pri tom, neviem akú chybu to vyhodilo, len mi povedali že potrebujem vymeniť zadné senzory, ktoré sú pod nárazníkom. Zapotili cenu za originál diel :) tak som radšej odišiel že budem chodiť tak že mi to svieti, max to vypnem. Ale nenechalo ma to na pokoji a kúpil som použité senzory z rozoberaného auta. 30€ za kus. Zatiaľ to ešte nemám nahodené, ale keď pôjde auto na výmenu oleja a opravy k môjmu opravárovi nahodia sa aj tieto senzory. Ako som pozeral, sú tri druhy tých zadných senzorov na Mazdu 6GH. Dúfam že ktoré som kúpil budú dobré ...
 
No, ja prave asi zhodim naraznik a pozriem ake tam su. Potom objednam. V mazde chceli cca 1200eur bez dane za jeden a tvrdili ze sa musia menit v pare. Ale ako pises, da sa zohnat za 30eur jeden. Dokonca mi tvrdil predajca pouzitych dielov ze by sa mal dat vymenit len jeden a potom skalibrovat.
 
Už sa presne nepamätám koľko, ale v Mazde aj mne zapotili takú vysokú sumu a že ešte plus práca k tomu... Ja som kúpil takéto senzory: MODULE-L/C/A, RH_G33D-67Y80A a MODULE-L/C/A, LH_G33D-67Y90C

Aj môj opravár povedal že to vymení bez problémov, len bude zvedavý či to vie skalibrovať z diagnostikou čo má ...
 
No, my sme to prave u servisaka davali na jeho diagnostiku a na kalibraciu je potrebny nejaky specialny modul ktory nema. Takze pokial bude potrebna kalibracia, tak budem musiet do mazdy. Uvidime, snad pri vymene oboch zaraz nebude kalibracia potrebna.
 
Tak som sa k tomu konecne dostal. Kupil som 2 radary od Mazdagentleman, zhodil naraznik, vymenil oba radary a RVM je zas funkcne. Pol hodka prace, 2x 700kc za radary. Nebola potrebna ziadna kalibracia ani nic ine.
 
Tak som sa k tomu konecne dostal. Kupil som 2 radary od Mazdagentleman, zhodil naraznik, vymenil oba radary a RVM je zas funkcne. Pol hodka prace, 2x 700kc za radary. Nebola potrebna ziadna kalibracia ani nic ine.
Zdravím, za těch 700Kč to je asi na GH, když jsme v sekci GH, že? ;) Mám totiž GJ a taky nefunguje RVM, ale prý na to jsou ty čidla hrozně drahý, tak jenom kdyby náhodou. Děkuju.
 
Back
Top