• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Popraskaná barva kapoty

Kuzelnik

nový člen
21
Jak začalo mrznout v noci, objevili se mi na přední kapotě pravidelné praskliny - škrábance. Určitě to nespůsobil člověk, nebo zvíře, auto je pod kamerou s detekcí pohybu. A nebylo by to jenom na přední kapotě, ale i jinde. A ne nad všema prasklinama je poškozen i lak. Má někdo obdobné zkušenosti? Vidím to opět na reklamaci. Celkově je ten lak katastrofa, někdo vedle vás si opře dveře a hned máte škrábanec.
IMG_20181116_151854.jpg IMG_20181116_151909.jpg IMG_20181117_103847.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Jak začalo mrznout v noci, objevili se mi na přední kapotě pravidelné praskliny - škrábance. Určitě to nespůsobil člověk, nebo zvíře, auto je pod kamerou s detekcí pohybu. A nebylo by to jenom na přední kapotě, ale i jinde. A ne nad všema prasklinama je poškozen i lak. Má někdo obdobné zkušenosti? Vidím to opět na reklamaci. Celkově je ten lak katastrofa, někdo vedle vás si opře dveře a hned máte škrábanec.Zobrazit přílohu 17053 Zobrazit přílohu 17054 Zobrazit přílohu 17055
Co máš za auto? A jaký rok?
 
ntwl, mám to samé auto, ale naštěstí tohle se mi neděje. Který měsíc jsi auto kupoval?
 
Mně to připomíná škrábance, které udělala manželka na svém předchozím autě. Položila si na kapotu kartonovou krabici s kosmetikou a pak si ji k sobě přitáhla tak, že přejela jejím dnem po laku. Udělala tam velmi podobné čáry, jako vidím tady na těch fotkách. Pod tou krabicí byla asi nějaká nečistota a to stačilo na poškození laku. Podotýkám, že to byl Volkswagen, takže ta ubohá odolnost laků je obecný problém všech značek.
 
I veverku kamera vedle auta chytla, to bych videl. A lak nahore je nekde bez skrabance. Uvidim co servis, kdyz tak mam poistku na zver u zaparkovaneho auta. Dle mne barva.
 
V zivote jsem nevidel takove praskliny, to se mi nezda. Priklanim se ke skrabancum. Jsi si jisty, ze se to nestalo nekde jinde a vsiml sis toho az doma? Ja jen, abys ze sebe neudelal v servisu klobasu ;)
 
Ja fakt nevim. Ale kdyz lak nekde poskozen neni, jenom barva? Autom jsem byl jenom 2x za tyden nekde. Skalka z auta prede mnou tohle neudlea a je toho hodne, cca 20 ks na cele predni kapote. Pak jsem byl v mycce rucni wapka, kde voda tohle dle mne neudela. To by musel nekdo objet kartacem, nebo dite autickem, ale taky by ty kolecka museli byt vyosene, sikme.
 
To neni popraskane..to je poskrabane..a dokonce mi prijde..ze se to stalo nejakym utiram ci susenim ..nejakym materialem, ktery by na jeho konci ci jednom miste bud hruby nebo nesl nejakou hroubou necistotu ci byl jinak poskozen a pretrenim doslo k poskrabavani laku..vidim to na svem laku..spatne se na nej podivam a uz je tam ryha..proste dan za posr...pravidla o vodou reditelnych lacich.
 
Tak za prve: neni poskraban lak nad vsema prasklinama, jenom nekde. Takze jak by se poskodila barva, bez poskrabani laku?
za druhe: nikdy jsem auto rucne nedosusoval, jenom vysusil rychlejsi jizdou, vzduchem.
za treti: proc je to jenom na kopte a vubec ne na tem plastovem dile ve predu, na bocich, na strese, atd?
Proc se to objevilo jenom ted kdyz zacalo mrznout?
Klidne to poslu na expertizu, budu se soudit, tady je pravda na me strane, ze se tady neco odflaklo a za tim si stojim.
A malo komu jiz doporucim mazdu.
 
Tak za prve: neni poskraban lak nad vsema prasklinama, jenom nekde. Takze jak by se poskodila barva, bez poskrabani laku?
za druhe: nikdy jsem auto rucne nedosusoval, jenom vysusil rychlejsi jizdou, vzduchem.
za treti: proc je to jenom na kopte a vubec ne na tem plastovem dile ve predu, na bocich, na strese, atd?
Proc se to objevilo jenom ted kdyz zacalo mrznout?
Klidne to poslu na expertizu, budu se soudit, tady je pravda na me strane, ze se tady neco odflaklo a za tim si stojim.
A malo komu jiz doporucim mazdu.
Na nás se zlobit nemusíš, my ti to neudělali. Ať tak nebo tak, já osobně ti přeji, aby si byl s mazdou spokojený a aby si obrátil svoje poslední tvrzení. Mohla se samozřejmě stát ve fabrice nějaká chyba, ale taky to mohlo být tak jak mi zmiňujeme. Každopádně přeji, ať dotáhneš tenhel případ rychle do konce a ať máš mazdu ve 100% kondici, tedy i lak.
 
Tak za prve: neni poskraban lak nad vsema prasklinama, jenom nekde. Takze jak by se poskodila barva, bez poskrabani laku?

Trochu nerozumím této větě. Máš namyslí, že svrchní krycí vrstva laku není poškozená a teprve pod ní se objevily tyhle čáry? Protože pokud by se jednalo o mikroškrábance, může být obtížné vidět nějaké konkrétní poškození laku. Celkem pochybuji, že by v technologii míchání laku nebo na samotné lakovně došlo k chybě, to je dost nepravděpodobné. Pokud se tak stalo, je to pořádný průšvih vzhledem k ceně této červené barvy. Mně to nedává moc smysl. Ta barva je uzavřená, vytvrzená a nereaguje na nic. Na to se dělá spousta testu vč. cross-cut, na který jeden majitel VW nedávno doplatil, když se dohadoval o poškození laku:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/218452801080419/

Stát se to ale může, viz nedávno medializovaný problém žlutého laku u Kia Stinger:
https://www.novinky.cz/auto/477812-kia-svolava-vozy-stinger-kvuli-odlupujici-se-barve.html

To, že je poškozená jen kapota, mě nepřekvapuje, ta dostává hodně zabrat. Já se u ní bojím i ometat sníh z auta. :) Každopádně, budu to pozorovat. Já mám na kapotě průhlednou fólii, stejný model auta, stejná barva. Včera jsem si auto prohlížel pod ostrým světlem a nic jsem neviděl. Pokud se něco objeví, dám vědět. Kdyby se mi něco objevilo pod fólií, byl by to jednoznačný důkaz.
 
Ze nekde je ryha (bila prerusovana cara, nebo ta zizala spojita pravidelna, klikata) a kdyz po tem projdu nehtem tak nejde na povrch, jenom ji je videt. Nejsem odbornik na laky atd., mod mikroskopem jsem se taky na to nedival. A objevuji se ty vlnovky i velice malinke, kde si nedovedu predstavit ze by nekdo byl schopen neco takoveho namalovat, vytvorit.
No jsem zvedav, at mi to zkusi logicky vysvetlit v servisu.
 
Ze by ten robot, co strika auto, nastrikal jinak kapotu a jinak treba strechu? Je mozne, ze to udela podklad, ale to se taky dela jednim materialem ve shodny okamzik (nevim, zda to namaci nebi strikaji)?

Kdyz ty skrabance namocis vodou, tak to udela co?

V servisu ti poradi kulove, zajed s tim za nejakym zkusenym lakyrou.
 
Voda na to nema vliv. Se ted bojim vubec snih odmest.

Jinak, pokud nekde vyzniva ze jsem nazlobeny, neberte to osobne, kazdy by asi byl nazlobeny. Jsem rad za toto forum i Vase rady, postrehy, prispevky. ;)
 
Back
Top