• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Poškrábaný plastový kryt přístrojového štítu

Jiří CH.

nový člen
7
Dobrý den,chci se jen zeptat.Ten problém s tím,že stačí jen zlehka utřít naprosto čistou hadýrkou z mikrovlákna,ten plastový kryt u budíků,když je zaprášený,tak že se hned poškrábe je normální??Všiml jsem si to i na foto více aut s pár kilometry nájezdem O:)U mého předchozího auta Hyundai I30 13 let starého ani škrábaneček.Děkuji za odpověď
 
To co tvrdíš je hloupost. V každém autě co jsem jezdil bylo tohle plexi poskrabane. Stačí si na to posvitit baterkou. Není to šťastně zvolený materiál. U sebe to mám vporadku pač to pouze ofukuji vzduchem nebo používám ultra jemnou hadru od začátku. Spousta lidí to otre tím co mají zrovna po ruce a je vymalováno.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Baterkou jsem na to neměl potřebu nikdy svítit.Stačilo,když na to někdy zasvítilo sluníčko a byl vidět jen prach a možná jemné mikroškrábance.Tady je to do očí bijící a auto má najeto 1000 km!A to si dávám opravdu pozor a jen zjemna otřu,že se sotva dotýkám.Myslím to,tak,že tohle je čitelné za každých okolností asi krom jízdy v noci.Ten materiál plexi je opravdu hodně špatný.
 
Baterkou jsem na to neměl potřebu nikdy svítit.Stačilo,když na to někdy zasvítilo sluníčko a byl vidět jen prach a možná jemné mikroškrábance.Tady je to do očí bijící a auto má najeto 1000 km!A to si dávám opravdu pozor a jen zjemna otřu,že se sotva dotýkám.Myslím to,tak,že tohle je čitelné za každých okolností asi krom jízdy v noci.Ten materiál plexi je opravdu hodně špatný.
Ano, bohužel BP má to plexi na budíkách extrémně citlivý. Tady na klanu o tom najdeš už téma, kde to lidi řešili.
 
Na ty citlive povrchy v interieru (napr. zahyby kolem budiku, ale klidne i na kryt budiku jako takovy) pouzivam uz jen takove stetce. Na prach to staci. Pokud to je zaprskane, tak pak jedine pripravek a mikrovlakno s jemnym chlupem.

Screenshot_20231227_090025.jpg
 
Dobrý den,chci se jen zeptat.Ten problém s tím,že stačí jen zlehka utřít naprosto čistou hadýrkou z mikrovlákna,ten plastový kryt u budíků,když je zaprášený,tak že se hned poškrábe je normální??Všiml jsem si to i na foto více aut s pár kilometry nájezdem O:)U mého předchozího auta Hyundai I30 13 let starého ani škrábaneček.Děkuji za odpověď
Na Aliku lze koupit folii na budíky i panel.
 
20240108_125900.jpg
O víkendu jsem to zkusil rozleštit. Nijak jsem to nehrotil, je to auto na prodej 😄 Výsledek za mně ok, něco tam samozřejmě zůstalo, ale už to aspoň nebije do očí. Jen rozebírání nic moc, ale podruhé to už půjde určitě rychleji 😄. Zároveň jsem tam vytlumil i nějaký plastíky z boku budíků, co mi přišly, že můžou o sebe drnčet. Když jsem byl v tom leštění, vzal jsem i ten středový plast. Evidentně je tam hodně té čiré vrstvy, nebál jsem se toho a vzal to nejdřív pod vodou lehce smirkem na těch nejhorších místech a pak dvoufázově rozleštil a žádné probruošení do spodních vrstev se nekonalo ☺️.
20240108_131432.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak tohle udelat na Mazde, tak je to na novy lak, protoze by se to nasledne prolestilo az na plech o_O
 
Back
Top