• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Potlučené dveře a poškrábaný lak od souseda

V lednu s tím budu mít zkušenost minimálně já, dám vědět :)) Každopdáně jsem to řešil s několika lidmi + infolinkou pojišťovny a všichni tvrdili, že by to mělo jít.

Zde to také zmiňují:


Ve vyúčtovacím dopise od pojišťovny se píše:

Těmi dalšími nároky by hádám mohl být právě onen doplatek po předložení faktury, ale to hádám.

No uvidíme, třeba mě čeká ještě dobrodružství.
Jak to dopadlo? Mám podobný problém, ač jen s jednou "tečkou". Řeším, zda autorizák, nebo raději šikovný detailer s opravnou tužkou a leštičkou. Autorizák se mi nechce, kvůli takové blbině lakovat dveře apod. mi přijde úlet (oni ale těžko zvolí jinou cestu). Jde mi o zacelení, ať to nezlobí a samozřejmě aj estetiku. Pán na parkoviští ve ski areálu nechal děcko vystupovat samotné, na dveřích se z kopce v podstatě zhouplo a zastavilo se o mé dveře ... Pán mě poslal dost nechutně k šípku a odešel. Aktuálně to řeším s jeho pojišťovnou (zjištěnou přes ČKP).

20240115_084639.jpg 20240115_084644.jpg
 
To jsi měl tomu týpkovi hned napálit. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Já měl něco podobného. Ode dveří nějakýho pracanta se služební dodávkou na parkovišti u obchoďáku. O trochu větší šrám, ale velikost nerozhoduje, když se lakoval celý blatník, rozstřik na dveře. Cena autorizáku co si pamatuju cca 35tisíc a k tomu ztráta hodnoty vozu (protože dneska každej mudrlant s lakoměrkou bude mudrovat, že to byla havárie-lakování). Naštěstí jsem ho u toho chytil, to je jediná šance, jinak to půjde z tvojí kapsy (nebo na vandalismus).
 
No já ho také chytil, ale co s tím, když řekne že je to malé a nezajímá ho to a odejde? Mám mu to před jeho děckem napálit a pak se za to ještě nechat popotahovat? Já pořád doufám, že tohle se opraví bodově s rozleštěním, nechávat to přelakovat je nesmysl, ale sere mě to parádně. Hold ne každý má auto jen jako nástroj na přesun z bodu A do bodu B. Celý rok to udržuju, pravidelně voskuju, starám se o to a pak takový dement toto. Samozřejmě se bude škubat a dokazování bude skoro nereálné - slovo proti slovu, nahrané samozřejmě to bouchnutí nemám, ve Ski Areálu jakási kamera prý je, záznam někde uložili případně pro policii (mě ho dát nemohou), ale že je to nekvalitní a nejspíš tam ani nebude nic vidět (a max. bude stejně vidět to, že zaparkoval vedle mě a pak se tam o něčem dohadujeme - může snadno říct, že už tam tvrdil že to neudělal a hotovo). Člověk to nečeká, pže sám by se zachoval jinak, ale lidi jsou hovada, bohužel. Poučení pro příště, ihned mobil do ruky a i rozhovor o poškození nahrávat (tam to uznal, ale choval se jak idiot a prostě odešel).
 
Z fotky neni poznat, jestli je na tvem laku jeho barva, nebo naopak tvoje barva chybi. Ve druhem pripade neni co rozlestovat. A pokud k tomu mel typek takovy pristup, tak bych se mu asi nechtene otrel hranou lyzi o dvere, jejda. No stane se, umyslne to nebylo, skoda do 10, co naplat :eek:
 
Je vytlučený můj lak do základu. Jeho auto byla cihlová Toyota Verso Pro Ace. Má na dveřích dole takovou ostrou hranu a ta se zabodla do mých.

Abych se mstil na laku jeho auta by mi přišlo ubohé. Hold k tomu přistupuji jinak. Na jeho úroveň se snižovat nehodlám. Mě se něco takového stát, tak dám za stěrač aj lísteček a neřešil bych, zda mě někdo viděl apod. Co člověk nadělá, lidi jsou různí, že takto vychovává i svého tak 5-ti letého syna je smutné. Co naplat.
 
Chapu, kazdy jsme nejaky. Nedavno jsem na dva typky, co si davali nakup do auta a meli dvere oprene o moje, tak nastoupil, ze jeden zacal koktat a furt se omlouval a druhy upustil cast nakupu na zem. A verim, ze je fakt jen opreli, bez narazu. Az mi jich bylo lito, kdyz jsem odjizdel :joy:
 
Jo hoši. Já parkuji v lese ikdyz jedu nakoupit do Globusu. Natož nějaký aquapark, hrad nebo lyžařské centrum. Tam je to sázka na jistotu. Ano, sloužím více já autu ale tak to hold někteří máme. Za 5 let provozu hlavně Praha bez jediného zásahu

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já také, manželka si ze mě dělá srandu. Ale teď jsem byl s dětmi a manželkou a nechat je šlapat v lyžákách kdo ví odkud se mi nechtělo. Místa bylo dost, ale když narazíš na kokota ... Přijel, šoupl to blízko a nechal dítě vystupovat samotné. Jak jsem to viděl, šel jsem mu přidržet dveře zvenku já, no, nestihl jsem.

Btw: Chtěl jsem aj přeparkovat, ale žena už celkem naštvaná, zda bych to jednou nemohl neřešit - a dopadlo to takhle ...
 
:joy: Ne, tak to neberu, může za to ten idiot. Ale kdybych přeparkoval, byl bych před ním auto ochránil. Osud. Co nadělám.
 
Mě tyhle situace za to nestojí. Tvoje žena by na mě viděla celý čas nervozitu a roztrzitost. Jsou chlapy co auto pouze posouvají a pak my co auta milujeme. Idioti co se lepí dveřmi ačkoli je místo mě fakt serou a jednou jednoho někde rozbiju. Stojí to dnes hrozný prachy to auto a každá pytlovina pak rapidně snižuje cenu ala nějaký amatér Kubrt a jeho merak laku. Fakt když nemusím tak nebudu parkovat mezi idioty. Ať žena a děti šlapou a nejsou líný. Ale někdy široko daleko není kde jinde zaparkovat. Chápu. Nebo dávám ještě auto na prase když není kam jinam tak ho dám podélně na bok parkoviště že vedle nikdo další nemůže stát. Ano seru na lidi když se neumějí chovat k cizímu majetku či nehlidaji své děti.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kubrt je hroznej exot :joy:. Vi o autech asi jako ja o jadernych reaktorech. Zkouknul jsem asi 3 videa a to se fakt neda...
 
Naučil som sa parkovať ako "Polsonside" - ideálne ďaleko od brán supermarketov, ak je možnosť na oddelenom mieste a tiež kým niekde idem, tak si nájdem vhodné parkovisko napr na mape... (platí hlavne o zahraničí, navyše parkovací dom má často jasnejšie pravidlá ako parkovanie niekde na ulici) A kľudne zaparkujem aj 2 km od cieľa ak je tam lepšie parkovanie Ďalekých voľných parkovacích miest je vždy dosť.. Moje auto má nejaké maličké poškodenia (ošetrené čo najskôr), ale nedá sa tomu úplne zabrániť.
Pre väčšinu ľudí je auto úplne poslednou vecou na svete a tak sa správajú aj k autám okolo. Zásadne neparkujem vedľa starých obúchaných vrakov, prípadne áut s 2 / 3 dverami (=majú dlhé dvere / zásah je takmer na 100% istý). A potom je ešte ideálne vyhnúť sa "rodinným" autám = deti niekedy priamo "vykopnú" dvere a mamičky neriešia škody na autách okolo.
Navyše som dobrák a nemám rád konfliktné situácie.

Všimol som si ale, že ďalej od vchodov parkujú ľudia, ktorí majú svoje auta radi :grinning:

Minule som zaparkoval na začiatku našej dlhej bytovky... Došiel sused so svojou obúchanou Škodou Citigo... Zastavil na ceste hneď za mnou (ja som čakal na dcéru v aute). Tak si vystúpim že idem pozrieť, lebo sa mi to nejako nezdalo v zrkadle. Sused parkoval tak, že bok jeho predného nárazníka sa oprel o bok môjho zadného a zatlačil ho cca 2 cm do vnútra :scream:. A ja že "Pán sused, zaparkoval ste na mojom nárazníku..." A on, že "Veď sa nič nestalo"... Odcúval a na mojom nárazníku zostal "škrabanec" (na jeho ich už bolo tak 150 o_O)... A on, že "Skočím do predajne "farby laky", kúpim bielu farbu a zatrieme... Keby som nebol aký som, tak asi "vybuchnem... 🤬 Na moju bielu perleť nejakú farbu z plechovky??? Nakoniec som sa na to vykašľal, odišiel a neskôr vytiahol z pivnice môj zázračný "Turtle Wax Safe Cut", zázračnú utierku (mikrovlákno obyčajné) a rozleštil to. ANI jediná maličká stopa nezostala !!! :heart_eyes: (kedysi som presne rovnako susede perfektne rozleštil škaredo vyzerajúce poškodenie na nárazníku - výsledok nebol na 100% perfektný, ale na 95% = na malej "bodke" chýbala farba... Suseda bola šťastím celá "bez seba".. Škoda, že má 70+ :innocent:)

Tento sused je presne typ, ktorý kašle na svoje auto a ešte viac na vaše. NAŠŤASTIE bežne parkuje niekde v garáži a býva o 50 m ďalej od mňa. Takže pravdepodobnosť ďalšieho stretu je malá :)

Dodatok k opravám laku...
- Kedysi som našiel na aute - na prednom "spoileri" toto = 1. fotka
- malo to minimálne 16 cm a bolo to NEPEKNÉ (bola to guma od nejakého auta??? - netuším)
- po rozleštené mojou metódou popísanou vyššie to vyzeralo takto - posledná fotka
- "zbytkové poškodenie" som zatrel korekčnou farbou, rozleštil... Nie je to na 100% perfektné, ale nie je to vidieť a nikdy viac mi to už nepadlo do oka = je to opravené dostatočne ;)
Podmienkou je, aby nebol poškodený lak (tak, že tam už nie je = čierne stopy a "vlasy" na poslednej fotke). Neraz som bol prekvapený, čo všetko (na prvý pohľad hrozne vyzerajúce veci) je možné rozleštiť (nerobil som to iba na mojich autách)

01 Pred 1.jpg 02 Pred 2.jpg 03 Po oprave.jpg
 
Niektoré služobné autá sa ale dajú odkúpiť a potom sa o nich človek stará lepšie ;). Navyše, ak má človek vzťah k autám, tak si dá pozor aj na služobné auto. A ak už nie na to služobné, tak na autá vedľa stojace.
 
Back
Top