• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Prasklá palubní deska u spolujezdce

Sphynx

člen KLANu
41
Ráno jsem zjistil nepříjemnou věc, na palubní desce u spolujezdce vznikla prasklina skoro do půlky, vypadá to, jak kdyby někdo desku rozříznul žiletkou. Říkal jsem si, že je to možná výsledek nějakého pnutí střídání teplot v autě plus mrazy. Jak ale vidím na jiných fórech, stalo se to během těchto měsíců spoustě lidem, asi skončila nějaká obecná životnost těchto dílů (protože všechna auta jsou přes 10 let stará). Přikládám ilustrační fotku (není moje, ale je to velmi podobné). Řešil to někdo? Nový díl palubky stojí docela dost, pokud vůbec půjde sehnat, takže spíš připadá v úvahu cesta lokální opravy. Narazil jsem na stránky opravaplastu.cz kde dokážou zneviditelnit poměrně velká poškození... opět - kdyby měl někdo zkušenost s opravou tohoto poškození, uvítal bych rady. Díky.

18720_palubka-spolujezdec.jpg
 
@Sphynx vsadím se s tebou o zmrzlinu, že ten plast prasklý není, ale jen taková "něco jako" textilie která je na tom plastu nalepená a dělá ten vzor povrchu.?
Já bych to spíš zkusil dát čalouníkovi co na to řekne.
 
@Max6 ano, máš pravdu, jsem to napsal zjednodušeně, plast je v pořádku, ale praskla ta gumokoženka, která je v interiéru jako potah. Ale i to právě opravují na té stránce co jsem zmínil. Je to v podstatě kosmetická věc, ale člověka co se o auto stará to prostě naštve :)
 
@Sphynx teď jsem na ty stránky koukal a nevypadá to špatně. Oni tu trhlinu zřejmě zatmelí a pak airbrushovou pistolí zastříkají na požadovaný odstín. Za sebe bych měl asi největší strach aby se trefili do tý barvy. I na některých fotkách je vidět že je ta barva po opravě jiná než okolní, ale některý věci mají fakt super nepoznatelný.
 
Ahoj, pridavam se do klubu. Na zacatku unora se mi stalo to same na mem GHcku. Praskla palubka, jen na trochu jinem miste nez tobe, vic u stredu. Ani jsem to zatim nefotil, ale nepotesilo me to. Bylo to z niceho nic. Jeden den ok, druhy den prasklina.
 
Je to bohužel klasický problém GH. Praskají buď postupně ve tvaru "obálky" okolo airbagu nebo rovnou čarou středem od čelního skla dolů. Ale jak již bylo psáno, praská pouze vrchní povrchová úprava.
Na opravaplastu.cz mi byla kalkulována oprava na částku okolo 6000,-Kč.

Kdyby někdo chtěl palubovku na opravu, aby nemusel mít po dobu opravy odstavené vozidlo, mám jednu prasklou k dispozici v garáži ;)
BiZDdk.jpeg
 
Mám to stejně tak, jen na M3 BL. Prasklina kopíruje zřejmě již zmiňovaný airbag a s vyšší teplotou se zatahuje až je takřka neviditelná. Proto jsem si ji při koupi vozu také nevšiml. Pro ty co nemaj to "štěstí", dá se tomuto předejít např. vhodnou autokosmetikou? 6k je celkem ranec pokud by se tomu dalo předejít prevecí za pár stovek ;)

20210323_170456.jpg 20210323_170502.jpg
 
Mám to stejně tak, jen na M3 BL. Prasklina kopíruje zřejmě již zmiňovaný airbag a s vyšší teplotou se zatahuje až je takřka neviditelná. Proto jsem si ji při koupi vozu také nevšiml. Pro ty co nemaj to "štěstí", dá se tomuto předejít např. vhodnou autokosmetikou? 6k je celkem ranec pokud by se tomu dalo předejít prevecí za pár stovek ;)

Zobrazit přílohu 33607 Zobrazit přílohu 33608
Vyřešeno, rychle, levně a efektivně ?

20210428_182635.jpg
 
Tak bohužel se mi stalo taky to samé asi měsíc zpět. Nevím jestli to nemá náhodou souvislost se svolávací akcí na navíječe airbagu spolujezdce, kterou jsem absolvoval přesně před rokem.
IMG_8346.JPG
 
Poslední úprava moderátorem:
Když jsem prováděl impregnaci kožených sedaček, vzal jsem tím i palubku před spolujezdcem, udržuju to stejně jako zbytek interiéru Natural lookem od poorboye a zatím drží i když jsem tam udělal pár vrypů nehtem :D
 
Takze od nich kupuješ už opravenú palubnú dosku a na protiucet posielaš svoju prasknutu? Môžeš poslať link na firmu?
 
Poslední úprava:
Ahoj, je vymena tohoto dilu narocna?
Ahoj trochu zrucnosti tak to neni narocne , jediny pozor na konektor od airbag je to mallinkaty (a pro jistotu jsem mel odpojenou baterku) a jestli se nepletu tak je tam pod kaslikem dva srouby ktere drzi airbag, a si 5 okolo pak to jde vycvaknout ,
tahle zenska to brala fakt fusersky
 
Ahoj trochu zrucnosti tak to neni narocne , jediny pozor na konektor od airbag je to mallinkaty (a pro jistotu jsem mel odpojenou baterku) a jestli se nepletu tak je tam pod kaslikem dva srouby ktere drzi airbag, a si 5 okolo pak to jde vycvaknout ,
tahle zenska to brala fakt fusersky
Diky za info. Budu muset sehnat ten dil zrejme nekde jinde. Ten odkaz od tebe uz nefunguje.
 
Back
Top