• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Přední brzdy - jedno kolo hřeje

Toby97

člen KLANu
31
Zdar pánové,

Chci se zeptat mám takový menší problém a nebo možná jen zvelicuji . :confused:
Jde o to že prave přední kolo je více zahrajte než levé. Nedalo mi to a tak jsem to včera rozdelal a vše promazal včetně vodících čepu a taky plošek brzdových desek aby se zlehka pobybovali.Kontroloval jsem i pistek ale nezdal se že by byl narezly.po projetí nebyli žádné známky toho že by pravé kolo pribrzdovalo když jsem vyřadil auto jelo stejnou rychlosti. Po rozjetí na 80km/h a prudsiho pribrzdeni auto nikde netáhne a drží stopu. na brzdach je najeto 21tis.a jak se dělali vymenovali se i pistky včetně brzdové kapaliny.
Má někdo stejné poznatky že by se mu jedno kolo zahřívalo trochu více než to druhé...?
Čeká mě dovolena 1200km tak nechci zůstat někde stát...
Moc díky ;)
 
Ahoj,postupoval bych asi stejně,já jsem měl problém na zadku,nakonec se ukázalo že jeden z vodících čepů byl úplně vyschlej a někdy se zaseknul,takže se kolo tak zahřálo až to smrdělo...Po kompletní výměně desek a kotoučů a promazání jak píšeš ty žádný problémy. Říká se že je dobrý to alespoň každý 2 raky rozhodit a promazat.
 
Ahoj,postupoval bych asi stejně,já jsem měl problém na zadku,nakonec se ukázalo že jeden z vodících čepů byl úplně vyschlej a někdy se zaseknul,takže se kolo tak zahřálo až to smrdělo...Po kompletní výměně desek a kotoučů a promazání jak píšeš ty žádný problémy. Říká se že je dobrý to alespoň každý 2 raky rozhodit a promazat.

No tohle se mi stalo tehda jak jsem vymenoval komplet všechny brzdy akorát s tím rozdílem že na předku právě na pravé straně, sekl se mi totiž pistek a jak píšeš smrdelo to ale taky to nechtělo jet jako kdyby byla za autem koule. Ale to se hned měnily oba pistky jak se to zjistilo, takže jsou rok staré. Ráno jsem zkoušel po cestě do práce co nejméně brzdit a po příjezdu jsem zkoušel teplotní rozdíly. Pravdou je že levý kotouč byl studenejsi oproti právě pravému... :confused:
 
Chápu že to bude znít jako kravina ale nemohlo by to dělat ložisko v kole...?
Jinak fakt nevím...
Pravdou je, že jsem ten pistek nezkoušel částečně vytlačit jestli chodí volně...
 
@Toby97 Pokud by se kolo zahřívalo od ložiska, tak by to ložisko bylo určitě hodně hlučné. A většinou s načatým ( hučícím ) ložiskem ujedeš bez problémů tisíce kilometrů s tím že je jenom postupně hlučnější a hlučnější.
 
Poslední úprava:
@Toby97 Pokud by se kolo zahřívalo od ložiska, tak by to ložisko bylo určitě hodně hlučné. A většinou s načatým ( hučícím ) ložiskem ujedeš bez problémů tisíce kilometrů s tím že je jenom postupně hlučnější a hlučnější.

Jasně to chápu, jak jsem psal, že to bude znít jako kravina. Hučící ložisko poznám nedávno jsem měnil na levém předním kole a souhlasím je hlučnější a hlučnější.
A prave je tiché.
 

Podobná vlákna

Back
Top