• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Pripominka servis

Pepek

nový člen
14
Ahoj kolegove,

mam dotaz jak funguje servisni pripominka. Byl jsem zvykly u oktavky, ze se bud na 1 roce nebo 15.000 km rozsvitila pripominka na servid. Vetsi ou to bylo drive nez 15.000 (cca 14000km). Auto si vyhodnotilo ze je cas jet na servis.

a ted jak to je u mazdy? V aplikaci na mazdim infoteimentu se podivam do udrzby (to same mam na pravem budiku) a je tam ze je naplanovano (scheduled) za 3 mesice nebo 8000km. Nyni mam najeto 12.000km. Polozka oil change (posledni) mi zobrazuje hodnotu 40%.

chapu to spravne ze km a mesice jsou fixni a ze hodnota opotrebeni oleje v procentech je smerodatna?
Obcas mi problikne zluta hlaska service past due a tak nevim co je tedy spravne. Auto zakoupeno v srpnu 2019 a ma najeto 12.000 tedy za me jsem stale v limitu 1 rok ci 20.000km.

diky za vysvetleni
 
1000km pred limitom sa ti rozsvieti kontrolka..ako to je podľa času neviem ešte nikdy som nemal to šťastie aby sa mi to stalo :D:D:D( mazda kúpená v októbri minulého roku a nábeh už cez 24.000km) :cool:
 
1000km pred limitom sa ti rozsvieti kontrolka..ako to je podľa času neviem ešte nikdy som nemal to šťastie aby sa mi to stalo :D:D:D( mazda kúpená v októbri minulého roku a nábeh už cez 24.000km) :cool:
Diky za odpoved. Predpokladam ze mi bude svitit stale a odpocitavat km do 0. Problem je ze nyni mi to obcas ukaze hlasku service past due ale fakt nevim proc. V chybovych hlaskach na infoteimentu nic take nemam. a

Ta hlaska ma byt na pravem budiku a predpokladam ze stale viditelna. Nasel jsem na us foru ze se obcas toto hlaseni o servisu chova chybne a je reseno updatem cmu.
 
Back
Top