• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problém s elektronikou?

yamahar1

nový člen
9
Mazda 6 2,0 108 kW r.v.2008
Prosím poraďte, mám takový problém.
Při nastartování motoru a zařazení 1. stupně začne pískat zvuková signalizace - jako bych byl blízko překážce před sebou. Mám parkovací čidla a píská to nepřetržitě, i když jsem od překážky daleko. Po zatažení ruční brzdy to přestane. Děje se to jen při jízdě dopředu a jen do určité rychlosti. Když jedu cca 10 km/h tak to přestane. Tím vlastně přední parkovací čidla postrádají svůj smysl, protože to piští pořád i když najizdim na překážku. Zadní čidla fungují dobře.
Mám jedno zjištění - při vyřazení a sešlápnutí spojky to pípne. Na autě mám nasazený 2 kusy kol bez čidel tlaku v pneumatikách.
Je tedy problém s parkovacím čidlem ve předu, spojkou a nebo tlaková čidla v kolech?
Děkuji za odpověď

IMG_20231005_165040.jpg
 
Spojka a TPMS ma by vyhodily kontrolku. Čidla překážky nemají chybovou kontrolku. Když se parkovací čidla vypnou tak je klid? Za mě to vypadá na poškozený některý z předních čidel dá se to zjistit přiloženým prstem. Funkční čidlo má brnět
 
Svítí mi jen kontrolka tlaku v pneu důsledkem absence čidel ve 2 kolech. Na parkovací čidla jsem sahal, ale nezdálo se mi, že by brněly. Piští to i na neutrál s odbržděnou ručkou.

Spojka a TPMS ma by vyhodily kontrolku. Čidla překážky nemají chybovou kontrolku. Když se parkovací čidla vypnou tak je klid? Za mě to vypadá na poškozený některý z předních čidel dá se to zjistit přiloženým prstem. Funkční čidlo má brnět
A když vypnu parkovací asistent, tak to přestane pískat
 
Na neutralu bez ručky to má fungovat do nějakých 10-16 km/h to je v pořádku. Poskozený čidlo nebrní.
Nebyl sundávanej přední nárazník?
 
A jak zjistím, že je nějaký to parkovací čidlo poškozený? Tedy když nebrní žádný čidlo by ani vzadu?
 
Zapni zapalovanie,zaraď spiatočku a choď sa poprechadzať v zadu alebo použi nejaký predmet na detekciu čidla. Keď bude ticho tak je čidlo mimo činnosť.
Taká sovietská diagnostika :)
 
Tak jsem zapnul zapalování, a píská to i na neutrál a to nemám nastartované auto. Když zařadím zpátečku, nebo zatáhnu ručku, přestane to pískat. Je tedy možné že je problém u předních čidel, když to píská jen na neutrál, se zařazeným 1. stupněm a při jízdě dopředu do rychlosti cca 15 km/h? Když zařadím zpátečku, nebo couvu, čidla vzadu fungují perfektně. V případě, že je tedy problém u některého z předních čidel, jak zjistím které je to špatné? Byly tady různé nápady, ale mě to bohužel nešlo tímto způsobem zjistit.
 
Když zaradis zpátečku nebo 1ku tak by se naopak cidla i přední měly aktivovat. A naopak ručkou by se měly vyřadit , na neutralu tuším nefunguji
 
Jak jsem řekl - nekterej ze senzorů vepředu je v háji nebo je na něm námraza / necistota
 
Tak já nevím, ale včera jsem jel po dlouhé době po dálnici a problém s parkovacími čidly vyřešen. Zničeho nic začaly fungovat.
 
Back
Top