• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problikávání navigace CX-5 KF

tecki

výkonný člen KLANu
337
Chlapci, niekto sa už stretol s problémom občasného blikania navigácie? Niekdy (nepravidelne ale často) sa mi stáva, že navigácia (celý obraz) zblbne a nepravidelne ale opakovane bliká...s intervalom cca 5 až 10 sekúnd... Niekedy pomôže vypnúť motor a znova naštartovať, niekedy nepomôže nič. Ide len o navigačnú obrazovku, ostatné všetko funguje správne a nebliká, len navigačná obrazovka... :-(
 
Jak tak čtu diskuzi, tak nevím zda koupit. V nejhorším nebude fungovat. Ale origo Mazda jsou vyhozené peníze. To raději budu používat navigaci v mobilu
Co ti na tej navigacii vadi? Nie je draha, je spolahliva, dobre sa ovlada, mna osobne nikdy nesklamala. Mam ju uz v treťom aute a nikdy som s nou nemal problemy.
 
Chlapci, niekto sa už stretol s problémom občasného blikania navigácie? Niekdy (nepravidelne ale často) sa mi stáva, že navigácia (celý obraz) zblbne a nepravidelne ale opakovane bliká...s intervalom cca 5 až 10 sekúnd... Niekedy pomôže vypnúť motor a znova naštartovať, niekedy nepomôže nič. Ide len o navigačnú obrazovku, ostatné všetko funguje správne a nebliká, len navigačná obrazovka... :(
Mně to v šestce (GJ) dělá několikrát do měsíce. Včetně toho, že zmizí horní řádek s časem.
 
Ano, presne tak sa to správa, že zmizne občas aj horný riadok. A nereklamoval si navigáciu v Mazde? Neriešili ti to zatiaľ?
 
Este tak zistit sposob, ako sa tam da (pre skusku) dat verzia 502... :(
 
Ja mám tiež 59.00.504 EU N a nerobí mi to. A používam ju dosť často. Tak neviem či bude chyba tam.
 
Este tak zistit sposob, ako sa tam da (pre skusku) dat verzia 502... :(
downgrade není možný, maximálně můžeš zkusit verzi 59.00.532 (jestli to pomůže)...
Co koukám na internet, tak je to celkem známý problém, ale objevuje se jenom někomu :(
 
Iba niekomu a iba niekedy...to je na tom najhorsie, lebo tazko vystihnem chvilu ze to robi a nedokazem to ukazat v servise...vtedy to zarucene nebude robit :) Este keby sa tak dalo jednoznacne vylučiť, či je problém v navigácii alebo či nie je v SD karte s mapou...
 
jenom nápad, u GJ před FL to dost pomáhá na zvýšení výkonu "infotainmentu". Vyndat SD kartu, zkopírovat na kvalitní a rychlou SD kartu a vrazit zpátky.... ?
 
No myslím si, že navigácia nezoberie akúkoľvek SD kartu ale len origo Mazda, lebo je tuším chránená niečim...Na VW - Škoda ale aj na Forde to tak vždy bolo, že musela byt origo SD karta príslušnej značky auta, ináč žiadna navigácia nešla. Naposledy som to riešil na Octavii, že som kúpil origo prázdnu SD kartu v Škoda servise a na ňu som stiahol posledne mapy a fungovala. Myslím si, že niečo podobné bude aj na Mazde. Ak sa mýlim, nech ma niekto opraví a poteší, že môžem na akúkoľvek SD kartu (príslušnej veľkosti) nahrať mapy a navigácia v Mazde ich zoberie? ;)
 
No já jsem si origo kartu zkopíroval na běžnou SD kartu a origo mam doma a jezdím bez problémů s kopií.
 
Tak som teda skúsil skopírovať mapy na inú - neorigo SD kartu a funguje! Je to pre mňa veľké prekvapenie (príjemné), keďže som použil SD kartu s rýchlym čítaním (SanDisk Ultra 32GB - class 10 s 80MB/s) tak je navigácia zrazu rýchlejšia a všetko reaguje rýchlejšie a príjemnejšie :) Uvidím, ako sa bude správať počas dlhšej jazdy a či to ovplyvní aj môj pôvodný problém...Ale už to zrýchlenie čítania dát je supeeeeer ;):):D
 
Tak sem si to taky nahral na rychlejsi SD kartu , ale jen 16GB. To staci, doted sem to mel na 8GB. Tak uvidim, jeslti je to rychlejsi.
 
taky jsem to chtěl zkusit, ale protože jsem Mazdí navigaci zkusil použít jenom jednou a od té doby jedu na telefonu WAZE, tak mi to přišlo zbytečný.... fajn, že to funguje :)
 
Iba niekomu a iba niekedy...to je na tom najhorsie, lebo tazko vystihnem chvilu ze to robi a nedokazem to ukazat v servise...vtedy to zarucene nebude robit :) Este keby sa tak dalo jednoznacne vylučiť, či je problém v navigácii alebo či nie je v SD karte s mapou...
Mně vždy když navigovala několik hodin v kuse
 
Takže moja skúsenosť po 3 dňoch s rýchlou SD kartou (SanDisk Ultra 32GB - class 10 - 80MB/s) - zatiaľ mi navigácia už konečne nebliká a to už 3 dni, a to ani po dlhšom navigovaní... Uvídim časom...Dám sem vedieť ;)
 
Back
Top