• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Problikávání navigace CX-5 KF

Aktualizujem svoju skúsenosť po 21 dňoch s rýchlou SD kartou (SanDisk Ultra 32GB - class 10 - 80MB/s) - navigácia funguje bez problémov a nebliká ani po celodennom navigovaní... :happy::happy::happy:
 
Aktualizujem svoju skúsenosť po 21 dňoch s rýchlou SD kartou (SanDisk Ultra 32GB - class 10 - 80MB/s) - navigácia funguje bez problémov a nebliká ani po celodennom navigovaní... :happy::happy::happy:
Nechval par kilometrů pred celodenní jizdou na letní dovolenou :smuggrin:
 
Kazdy den mi blikala aj pri jazde po SK...a kedze teraz uz 21 dni ani "blick", je to uspech, ci nie? :) Jasne ze netvrdim, ze som "objavil Ameriku" ale tesim sa, ze tak dlho zatial funguje.
 
Keďže tu boli pred časom pochybnosti o mojom spôsobe odstránenia blikania navigácie, po dlhšom čase a najazdení 16 tis km znova dopĺňam info o napálenej navigácii na rýchlu SD kartu (konkrétne u mňa SanDisk Ultra 16GB a 98MB/s) - navigácia neblikla odvtedy dodnes ani raz! Takže po 4 mesiacoch potvrdzujem moje úspešné odstránenie problému blikania, snáď už to bude navždy ;)
 
Dopĺňam zas po čase (k mnou vytvorenej tejto téme blikania navigácie Mazda) nejaké info k tomuto blikaniu - pôvodná origo karta Mazda blbne čoraz viac, nie len že bliká počas jazdy ale aj často ju dokonca nevie jednotka ani načítať (píšem len skúsenosť po jej opätovnej skúške, ja ju nakoniec už ani v aute nepoužívam, len pre vyskúšanie som ju vsunul zas do auta). Takže podľa mojej skúsenosti, jednoznačne chyba samotnej SD karty! Origo kartu teda používam len v styku s aplikáciou Mazda, aby kartu rozpoznala ako originálnu a dovolila tak nainštalovať nové aktualizované mapy (napr. aj práve teraz som nainštaloval mapy január 2019). Potom obsah skopírujem (buď natvrdo cez PC alebo kľudne v pohode aj cez položku backup v Mazda aplikácii po prihlásení) na moju externú rýchlu SD card (SanDisk Ultra 32GB - class 10 - 80MB/s) a tú potom používam v aute a bez akýchkoľvek problémov (už ju používam od apríla 2018 takže čoskoro rok!). S uvedeného teda tvrdím, že príčinou blikania či problémov s načítaním SD karty s mapami je samotná origo SD karta (ako nekvalitné SD médium). Ak sa niekto s blikaním navigácie ešte nevysporiadal, doporučujem skúsiť a potom sem napísať vlastnú skúsenosť aj pre iných, čo ich navig Mazda trápila blikaním či nenačítaním ;)
 
TIP: aktuální verze Mazda Toolbox již neumožňuje (oproti starší verzi) manipulaci s jakoukoli jinou, než "originální" Mazda SD kartou.
Postup (v některých případech nezbytný), kdy se udělala záloha origo karty a obnovila se na novou (třeba rychlejší) SD kartu již tedy nyní nefunguje - Mazda Toolbox odmítne s takovou kartou pracovat (resp. ani nepustí uživatele k přihlášení do aplikace).

Obejít toto "zabezpečení" je naštěstí poměrně jednoduché - origo kartu stačí "naklonovat" na novou kartu přes k tomu určený software (https://www.aomeitech.com/aomei-backupper.html, https://www.easeus.com/partition-master/clone-sd-card.html, https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/clone-sd-card-to-pc.html a jiné).
Na US fórech píší i lidé, kteří jen obsah z origo karty zkopírovali do PC a pak zase zpátky na novou kartu, ale tento jednodušší postup jsem osobně nezkoušel a šel jsem "na jistotu".

Poté již Mazda Toolbox novou SD kartou bez problému přijme a umožní s ní dále pracovat (aktualizovat, zálohovat atd.)
 
Zkus tento odkaz:
(smazáno autorem - splnilo účel)

Myslíš naráz zmáčknout back + nav + mute?
 
Poslední úprava:
jo dělalo mi to něco podobného, ještě mi předtím ale uplně zamrzla obrazovka, trojklik pomohl
 
Z mojich skúsenosti na 3 Mazdách CX-5 to bola vždy nekvalitná SD karta navigácie...
 
Dnes po nastartování vše ok. Nechám to provést jako záruční opravu až v rámci ročního servisu.
 
nevim jeslti to muze byt pravda, ale na sve mazde jsem vypozoroval, ze cim je venku chladneji tak mi rano nabiha system pomaleji a displey zezactaku blbe..nemam garaz, parkuju venku
 
Back
Top