• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Prosím o pomoc - auto z bazaru / spotřeba oleje

Maťo 30

nový člen
1
Ahoj klubaci mám taký problém pred týždňom som kúpil moju prvú Mazdu 6 2.0 108 kw nájazd cca 169.000 km dnes som prišiel ku autu a bola vybitá baterka (vcera ráno som normálne zaparkoval) tak som naštartoval cez káble nechal chvíľku naštartovane a šiel domov z práce v klude pomaly cca 8 km....po ceste naspäť mi na voľnobehu šli otáčky samé furt na 2000 zastavil som vypol xenony a všimol som si že sa zapla sahara a chladila tak som nechal chvíľu naštartované nech sama vypne ale po cca 10 min nič a tak som zhasol motor..bolo mi to divné že sa tak rýchlo auto zohrialo aj keď je von 7 stupňov a tak som potom pozrel chladičku ale tá úplne vrela a prišlo mi ako keby s nej ubudlo... ďalšia vec pri kúpe som sa pýtal predajcu že či to nezerie olej povedal mi že normálne cca 1l na 10.000 km čo mi prišlo normálne....keď som ju kúpil prešiel na nej domov cca 150 km a na druhý deň za studena pozrel na rysku oleja tak bola na minime tak som volal predajcovi že aký tam dával motorový olej pri výmene že potrebujem doliat (výmena na štítku bola napísaná pri 158.000 km) kúpil som olej a dolial cca 4-5 deci potom som na aute nabehal asi cca Max 100 km a keď som dnes pozeral na rysku keď som zistil že baterka je vybitá tak bolo kúsok nad minimom...poraďte mi som bezradný čo mám ďalej robiť na auto som dlho šetril a stálo ma 161.000 kč ?? či to mam vrátiť predajcovi keď je to zajtra presne týždeň od kupenia alebo mu rozbiť hubu čo mi to predal alebo čím to môže byť a ako to mám ďalej riešiť ?
 
Zdravím, Jen reaguji na příspěvek výše, Jak mechanik při koupi auta pozná, že žere olej ? Jedu si pro M6 2.5I, tak by mě to zajímalo. Děkuji.
 
Dekl je nacvaknutej a na svíčky je vidět. Každopádně pokud to žere olej, bude i vyfuk sytě černej, v horším případě i trochu lepkavej
 
V bazaru oddeklovávat motor a demontovat svíčky? To nevím jak bych uspěl, každopádně diky.
dekl vycvakneš a klíčem na svíčky je to otázka pár minut. dole na svíčce, kde přeskakuje jiskra, nesmí být olej
 
Poslední úprava:
@Redy19
Jak psali kluci:
1) podle "zahnojení" svíček - případně po odmontování svíček kouknout i na písty jestli na nich není moc černo/olej
2) koncovky výfuku - pokud je prodejce šikovnej,tak to před tvým příjezdem umeje,tak na to pozor
3) profukování okolo pístních kroužků - po nastartování odšroubuj víčko oleje a přikrej tu díru na dolívání tenkým pevným hadrem. Pokud to ten hadr bude mít spíš tendenci nasávat dovnitř nebo jen pulzovat,tak je to OK. Pokud to ten hadr bude mít tendeci silně odfouknout,tak je mezi pístem a stěnou válce hodně velká vůle a to je i velký předpoklad na spotřebu oleje.
4) olej bude brzy po výměně černý jak bota - pokud by prodejce tvrdil že to má čerstvě vyměněný olej a už bude černej jak uhlí tak bacha
 
Poslední úprava moderátorem:
Ok, děkuji za reakce, určitě to při koupi prověřím. Každopádně jde o první Mazdu, co řeším, předtím vždy jen BMW :D..
Konktretně jde o tuhle: https://www.autoesa.cz/mazda/6/kombi/benzin/191232622

Budu jí měnit protiučtem za svoje E91 325i (jde mi hlavně o velikost a určitě lepši pohodli než u té trojky).
Ještě jsem jí neviděl, budou jí teprve převážet do Brna, kde si jí budu prohlížet, zatím jsem jen složil převozní zálohu.

Jestli by se tu našel někdo, kdo to auto zná a byl by ochotný o něm něco napsat.. a nebo lépe, kdyby se našel někdo z Brna a okolí kdo by se na ní jel semnou podívat, (né zadarmo) Byl bych moc rád.

Díky!
 
Ty budeš kupovat u Auto ESA? - upřímnou soustrast. Tihle zloději jsou schopni požrat zálohu a pak auto není vůbec na místě. Původně jsem si chtěl také koupit auto u nich, ale dali mi takovou lekci, že pro mě tahle firma vůbec neexistuje i kdyby jejich nabídka byla sebelákavější. Nevěřím jim ani nos mezi očima. Připrav se na to, že podepíšeš, že kupuješ nepojízdný vrak na součástky, ovšem potom, to tě tam nechají několik hodin vyhnít! Nepřišel jsem o peníze jen o půl dne ztraceného času. Co slíbí, to nedodrží. Pokud tam auto nebude nebo bude jiné popř. poškozené, tak z nich převozní zálohu budeš neskutečně těžko dolovat. Speciálně u této firmy je lepší jet přes celou ČR a platit na dřevo než zaplatit za převoz.

Velice mě zajímá, jak u nich dopadneš.
 
Poslední úprava:
Uvidíme, bude to moje první zkušenost s tímto autobazarem. Otec tam kupoval před měsícem a uplně v pohodě. Já nakonec nebudu brát protiučtem, jelikož si dnes moje auto odvezl pán, takže pujdu rovnou po té Mazdě.
To že budu podepisovat takovou smlouvu, je mi viceme méně jasné, má to tak skoro každý bazar.
Oni chtějí prodat, pokud mě budou nechávat čekat, tak se sbalím a půjdu pryč, to stejné, pokud tam nebude to auto, které jsem si objednal - to budu vyžadovat zálohu zpět. (i když asi pochybuju, že jí z nich dostanu, s tím jsem už taky smířený :D )

Nechám se překvapit. :)
 
Back
Top