• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problém s podtlakom? + vymena spojky

Majstrisveta2002

nový člen
7
Dobry den, prosim vas vedel by mi niekto poradit s nasledovnym problemom pri mazde Cx-7 2.2 diesel 127kw?
Auto uz ma cez 320 000km, je po vymene rozvodov atd
Problem spociva v tom, ze z nicoho nic zacal po sliapnuti a silnejsom tlaceni na brzdovy pedal padat na podlahu. Auto je po vymene brzd, ale brzdovka nemizme ani nikde netecie, ale brzdovy pedal proste pada na podlahu, ked je auto nastartovane. Takisto pozorujem aj mensiu stratu vykonu alebo pomalsi nastup vykonu(ale to moze byt aj turbom ktore je uz aj hlucnejsie podla mna a takisto vstreky ktore boli repasovane uz su pri rannom starte hlucnejsie). Napr. dnes po nastartovani a prejdeni 100m som chcel trochu viac pridat a auto sa javilo ako keby bolo v nudzovom rezime, ale proste za chvilu sa prebralo a tahalo normalne. Viete mi poradit? Moze to byt nejaka podtlakova hadicka alebo ventil alebo nieco take? Neviem si vysvetlit ten brzdovy pedal ani ten vykon.

Dalej by som mal otazku ohladom spojky. Ako sa na CX-7 prejavuje vadna dvojhmota? Urcite je uz na vymenu, spozoroval som buchot od motora a ked sa stlaci spojkovy pedal tak utichne, ale moze sa to prejavit aj vibraciami a rezonovanim pri studenom aute? Ked sa auto zohreje tak rezonovanie zmizne, ale napr. Pri prejazde kopcekom kde auto povedzme podskoci a naberie na okamih vacsiu rychlost tak citit na sekundu rezonovanie, moze to byt vsetko dvojhmota alebo to moze byt aj kardan alebo rozvodovka alebo nieco take? Vdaka.

A zaroven ak mi viete poradit, aku znacku spojky a zotrvacnika kupit? Oplati sa kupit original zotrvacnik z buraneho auta ktore ma najazdene 60 000? Cenovo vychadza ovela lepsie(200€) a este k tomu je to original. Dakujem za rady
 
Back
Top