• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Rada před koupí

boza77

nový člen
2
Zdravím,

Vybírám CX-5 v naftě, poradíte 110kw, nebo 129kw? Je v tom nějaký velký rozdíl? Kterou verzi doporučujete?

Díky všem za radu
 
Hlavne dobre zvazit, ci je nafta dobry napad. Vyrazne nizsia spolahlivost, uplna nevhodnost pre kratsie jazdy, potencialne velmi drahe opravy.
 
Hlavne dobre zvazit, ci je nafta dobry napad. Vyrazne nizsia spolahlivost, uplna nevhodnost pre kratsie jazdy, potencialne velmi drahe opravy.
Denně jezdím do práce a z práce 40km, každý víkend 150km na chalupu a 150km zpět, tak proto asi nafta.
 
Podívej denně najezdím do práce taky 40 km, na chalupu to mám sice "jen" cca 90 km a jezdím méně často, ale stejně jsem jednoznačně vzal benzín právě s ohledem na možný dražší servis dieselu , který pak smázne raz dva úsporu v palivu ?
 
Poradil by som vopred sadnúť nad kalkulačku a spočítať si len orientačne vopred, či vôbec najazdíte XY-tis. km ročne, aby sa Vám tá naftová motorizácia z dlhodobého hladiska vyplatila, nebudeme si klamať, že tá 2.2D bude na servis nákladnejšia a priam vyžaduje tankovanie prémiovej nafty, výmenu oleja každých 10tis. km, prípadne podľa exkluzívneho Mazda indikátora nariedenia nafty v oleji, ktorý Vás môže celkom prekvapiť, ak s tým budete jazdiť aj krátke trasy...
 
Ja denne najazdim do prace a z prace spolu 145 km plus nejake vylety s rodinou cez vikendy. Mal som 2.0 AWD benzin od 2013 a tento rok som presiel na 2,5l AWD a vobec nelutujem. Chcel som silnejsiu verziu aj kvoli profilu cesty, ktoru jazdim do prace a spat a mozem povedat,ze vobec nelutujem prave naopak mal som ist do 2,5l verzie skor. Vobec som sa nebal spotreby, ktora je teraz na urovni 7,6 l/100km (najazdene 12000km).
Ten tvoj najazd do prace a na chalupu sa z dlhodobeho hladiska nevyplati aby si kupoval diesel, moj nazor. S benzinom som zatial max.spokojyn za tie roky. Takze poriadne zvaz kupu ;)
 
Back
Top