• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Řízení

Bizonblackk

nový člen
25
Zdravím, chci se zeptat jestli se někdo nesetkal s problémem na řízení. Na naší CX 3 mě připadá že volant při rovné jízdě když chci mírně zatočit volantem se neposouvá plynule ale jakoby poskočí . Nedělá to vždy auto má najeto 30000, neplave , drží stopu, kola vyvážené. Říkal jsem si že udělám geometrii ale divné je že volant nejde po milimetrech ale že skočí . Nedaří se mě zjistit kdy to udělá abych s tím mohl do servisu. Dik za rady.
 
Tak přesně toto pozoruji od loňska.. mám teď najeto 100tis... ale když jsem to začal pozorovat tak jsem měl necelých 90tis... nejsem si jistý jestli je to kvůli výměně baterie (kterou jsem si musel vyměnit sám a ne v servisu) anebo tím že mi vržou (už delší dobu) ložiska v uložení tlumičů (nebo jak se tomu říká) - prý je to u mazdy normální... no anebo je to závada v řízení - jak jsem někde zahlédnul - tuším že v USA na to je dokonce svolávací akce..

Ed.
 
Tak přesně toto pozoruji od loňska.. mám teď najeto 100tis... ale když jsem to začal pozorovat tak jsem měl necelých 90tis... nejsem si jistý jestli je to kvůli výměně baterie (kterou jsem si musel vyměnit sám a ne v servisu) anebo tím že mi vržou (už delší dobu) ložiska v uložení tlumičů (nebo jak se tomu říká) - prý je to u mazdy normální... no anebo je to závada v řízení - jak jsem někde zahlédnul - tuším že v USA na to je dokonce svolávací akce..

Ed.
Tak jsem zjistil že to dělá kolem rychlosti 90 Km . Pokud jede auto rovně a netočím volantem tak volant jakoby zamrzne a potom když chci jemně zatočit na levou stranu tak volant poskočí. Na geometrii jemné seřízení nic vážného . Tak to ještě otestuji na delší cestě a uvidim .
 
dal jsem to sem do posledního příspěvku. Je potřeba vyměnit vadnný elektromotor pod volantem. Ve videu toho poláka máte i vysvětlení, které čísla dílu na elektromotoru jsou vadné. Oprava kolem 2 tisíc euro. V americe to mění zdarma. Psal jsem do mazdy, říkali mi, že o ničem neví, poslal jsem jim přímo vyjádření od US Mazdy. Pak mi akorát napsali, že až to budu dávat do servisu, ať jim řeknu do jakého, že se budou informovat. Seru na ně.

 

Přílohy

  • MC-10171846-0001.pdf
    439,3 KB · Zobrazení: 23
Back
Top