• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Snímače tlaku v pneu jsou aktivní (tedy každé kolo má vlastní snímač), bohužel infotainment nezobrazuje info o tom v kterém kole k poklesu došlo (i když předpokládám, že auto tuto informaci má). Byl jsem na horách a po změně teplot z +10 na -10 se mi rozsvítilo varování o nízkém tlaku (bez specifikace o které kolo jde) a musel jsem zkontrolovat všechny 4.
 
Takže nešiel som cestou trvalého vypnutia TPMS ale aj na letné disky som dokúpil snímače a nainštaloval na disky. Jasné že všetky gumy dole z diskov a znova obuť... Nevedel som teda, že CX-5 II má znova snímače, keďže som tu niekde na fóre čítal že staršia generácia či iné Mazdy majú snímanie nepriamo len cez ABS. Po cca 2km sa samé nastavili a "skamarátili" s RJ auta a zdá sa, že všetko funguje tak, ako má :) Naozaj nie sú až také "múdre", aby oznamovali ktoré koleso má pokles tlaku, ale aspoň upozornia na zmenu. No dúfam len, že baterka v nich vydrží aspoň 5rokov a nebudem ich tak skoro musieť meniť.
 
Takže nešiel som cestou trvalého vypnutia TPMS ale aj na letné disky som dokúpil snímače a nainštaloval na disky. Jasné že všetky gumy dole z diskov a znova obuť... Nevedel som teda, že CX-5 II má znova snímače, keďže som tu niekde na fóre čítal že staršia generácia či iné Mazdy majú snímanie nepriamo len cez ABS. Po cca 2km sa samé nastavili a "skamarátili" s RJ auta a zdá sa, že všetko funguje tak, ako má :) Naozaj nie sú až také "múdre", aby oznamovali ktoré koleso má pokles tlaku, ale aspoň upozornia na zmenu. No dúfam len, že baterka v nich vydrží aspoň 5rokov a nebudem ich tak skoro musieť meniť.
zapomeň na 5 let, budeš rád za 4 roky a předešlá verze má nepřímé měření
 
No nepotesili ste ma...keď jeden snímač stoji cca 70€ :-( Niekto na CX-5 to uz musel riešiť?
 
Takže k tejto téme pridávam môj výsledok z vlastnej skúsenosti: CX-5 (KF) na 19" je trošku tvrdšia než na 17", ale stále je to supeeer komfortné prijemné a pohodlné, žiadne tvrdé rázy ani na hrboloch necítim. Mal som obavy z predošlého auta (Octavia III) a preto som túto tému založil. Takže moje obavy boli zbytočné, kľudne doporučujem zmenu zo 17" na 19" :happy:
 
Takže k tejto téme pridávam môj výsledok z vlastnej skúsenosti: CX-5 (KF) na 19" je trošku tvrdšia než na 17", ale stále je to supeeer komfortné prijemné a pohodlné, žiadne tvrdé rázy ani na hrboloch necítim. Mal som obavy z predošlého auta (Octavia III) a preto som túto tému založil. Takže moje obavy boli zbytočné, kľudne doporučujem zmenu zo 17" na 19" :happy:

....bych chtel videt :) ....
 
Chtěl bych se zeptat. Mám při koupi zimních pneu zůstat na 19 nebo přejít na 17 kola ? Dík
 
Hmmm, ja som prechadzal zo zimnych 17" na letne 19". Na 17" bolo auto tak makke a komfortne, ze som vobec nemal potrebu obchadzat jamy a hrboly na ceste a nic som necitil :) Co je v zime vyhoda, kedze je viac vytlkov a nerovnosti nez v lete. Teraz na 19" ich citim a radsej jamy obchadzam. Ale na zimu dam asi 17", kedze ich mam pripravene s takmer novymi pneu. Keby som ich nemal, tak kvoli vzhladu by som asi rozmyslal tiez 19" aj na zimu, aj ked rozum mi hovori, aby som zostal na zimu na 17"...
 
Chtěl bych se zeptat. Mám při koupi zimních pneu zůstat na 19 nebo přejít na 17 kola ? Dík

je to otázka hlavně podle tvého gusta. Buď preferuješ vzhled a zvolíš i na zimu 19" anebo volíš o trochu větší komfort a hlavně cenu a jdeš do 17" a nevadí ti, že auto vypadá jak kolečko na beton :D
 
Ak nejde niekomu primarne len o vzhlad, tak 17" na zimu su ideal. Vacsie balony, lepsie tlmia v zime narazy a hlavne, cena zimnej 19tky pneu je znacne vyssia. Takze myslim ze 17" na zimu su takou "volbou z rozumu".
 
Vim to. Ale měnim pneu obvykle po 3 nebo max. 4 sezonách. Vždy mi “vydržely”.
 
Ak nejde niekomu primarne len o vzhlad, tak 17" na zimu su ideal. Vacsie balony, lepsie tlmia v zime narazy a hlavne, cena zimnej 19tky pneu je znacne vyssia. Takze myslim ze 17" na zimu su takou "volbou z rozumu".

19ky jsou tuze krasny, nicmene indikuji pouziti vozu na kvalitnejsich silnicich.

na rpzbity odbocce to uz zase vypada imho hur :)

Podle mne to cele nema dobre reseni... my kazdopadne zustavame u 17tek. Smerova stabilita naprosto dostatecna. Chce to peknej elektron imho.
 
Tak bavi se tu primarne o CX-5, ktera ma, pokud se nepletu, vetsi kola, jak Mazda 6. Tudiz tam asi i 19" muze byt komfortnejsi. Ale moje zada zatim prezivaji i ty 19" v zime na sestce a to i se snizenym podvozkem od Eibachu :D.

Ale ano, obcas bych ty silnicare nejdrasi zabil. Zrovna kdyz jsem minule najizdel na Prazsky okruh z Rozvadovske spojky pri odjezdu z CMK, tak takova desna slupka z te pricne nerovnosti. Driv tam by solidni hup, ale ted jsem se bal, ze jsem tam nechal napravu.
 
Tak bavi se tu primarne o CX-5, ktera ma, pokud se nepletu, vetsi kola, jak Mazda 6. Tudiz tam asi i 19" muze byt komfortnejsi. Ale moje zada zatim prezivaji i ty 19" v zime na sestce a to i se snizenym podvozkem od Eibachu :D.

Ale ano, obcas bych ty silnicare nejdrasi zabil. Zrovna kdyz jsem minule najizdel na Prazsky okruh z Rozvadovske spojky pri odjezdu z CMK, tak takova desna slupka z te pricne nerovnosti. Driv tam by solidni hup, ale ted jsem se bal, ze jsem tam nechal napravu.

koukam na CX5 do 2016 a mas pravdu -- u 19ky ma 225/55.. coz je moc pekne :) ... u 17ky dokonce 225/65... moc pekne! tj. beru zpet.

ad. CZ silnice... zvlast Praha po tech vsemoznejch upravach pro pumpickare a marxisty.. ktere ovsem neudrzuji a rozpadly se ve stylu krizovatka Zelivskeho u Strojimportu.. to je fakt masakr.
 
Back
Top