• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Tak to som prekvapeny, ze niekto ma v technicaku na CX-5 ine rozmery, nez su na SK zapisovane... Rad by som tu cast technicaku videl, nechce sa mi to verit, vsetky CX-5 maju len 225/65 R17 a 225/55 R19, nic ine! Ani v servise Mazda este nikdy o nicom inom nepoculi... To boli kde kupovane CX-5, v akom state? V CZ alebo v DE? Nepise niekto nahodou o CX-7 ???
 
CX7 to není ale letos kupovaná nová CX5ka. Ano na TP od Mazdy dalera jsou jen určené druhy disků/pneu, ale za prachy (STK, papíry o homologaci atd. atd.) se dají na odboru dopravy dopsat i některé jiné rozměry. Akorát se divím, že takovou trivialitu nezná servisní automechanik, to lze dopsat nejen u Mazd.
 
Samovolne Ti tam nic nepripisou, protoze to auto nema homologaci na ty jine rozmery. Ale s typovym listem na disky Ti to tam zapisou.
 
nebo tak... Prostě jsem si za tu frajeřinku připlatil.... ale ve výsledku jsem cca 10 tis ušetřil za 19ky litiňáky z gumama než mi nabízeli origoše u Mazdy
 
Zajímavý na tom je to, že Mazda má v TP dva druhy ET u těch 17" kol... 45 a 50. Plechy 45, litý 50
 
Od CX-5 II r. 2017 má už len ET 45...ET 50 nemám vôbec v TP zapísané...
 
Od CX-5 II r. 2017 má už len ET 45...ET 50 nemám vôbec v TP zapísané...
Nevím jak je to u na TP od ofic.dealera na SK, ale na českém TP přímo od Mazda Motor...Praha4 u 17ek mám i ET50.
Pozor, na TP k CX5II,českém, jsou dvě místa kde se mluví o kolech/pneu.Zkoukni si svůj podrobně, možná to tak máš též.
Samozřejmě nemluvím o tom, co jsem si nechal dodatečně dle Typ listu atd. dopsat.
 
Hmmm, neviem na co by boli dobre utopené ET50, ja by som aj tak radsej ET40, 35 ci tak podobne...aby neboli kolesa tak utopene ako v elektricke (jak v tramvaji) :))
 
Chci koupit nové kola na CX5 tedy musím koupit i snímače tlaku. Jaký typ snímačů tlaků koupit? Nebo to je jedno jaký typ?
 
Priamo v Mazde mi ich ponukali sadu za 150€
Teda 35€/ks za origo mi nepride az tak vela, aby som hladal alternativu.
 
Devatenáctky nebo sedmnáctky? Je to je skoro k neuvěření, v ČR jsou origo disky předražené. Opravdu to je cena za celou sadu ?o_O
 
Hej sninace tlaku som myslel, reagoval som na posledne otazky.
Cena diskov v SR: 17" sada 715€, 19" sada 810€
 
Hladal som medzi temami, ale nikde som nenarazil na to, ake pneu obuvate na CX5 v zime? Su to 17" alebo 19"? A ake znacky pneu, ake mate skusenosti?
Ja co som zatial pozeral, do uzsieho vyberu mi postupili Nokian a Michelin. Goodyear som mal, myslim ze su neskor hlucnejsie, Dunlop na odporucanie viacerych pneuservisov radsej nie. Continental je vraj pneu robena na testy, na dalsi rok rapidne stracaju vlastnosti.
Tak ake su vase skusenosti?
Sorry ak je to mimo temu, ale dalo by sa to do tejto temy zahrnut...
 
Hladal som medzi temami, ale nikde som nenarazil na to, ake pneu obuvate na CX5 v zime? Su to 17" alebo 19"? A ake znacky pneu, ake mate skusenosti?
Ja co som zatial pozeral, do uzsieho vyberu mi postupili Nokian a Michelin. Goodyear som mal, myslim ze su neskor hlucnejsie, Dunlop na odporucanie viacerych pneuservisov radsej nie. Continental je vraj pneu robena na testy, na dalsi rok rapidne stracaju vlastnosti.
Tak ake su vase skusenosti?
Sorry ak je to mimo temu, ale dalo by sa to do tejto temy zahrnut...
Pozri si vlákno "Nová Mazda CX-5 2017 KF" približne od príspevku #518 tam sa to začali riešiť prví majitelia cx-5 minulú zimu (disky, pneu, tpms ventilky).

Ja som dal na zimu 17" origo Mazda disky aj tpms ventilky a pneu 225 / 65 R17 Continental 106V ContiWinterContact TS850 P SUV.
 
Co sa stane, ak sa zmeni sirka disku na 8x19 namiesto 7x19? Disk v rozmere 7x19 vie dodat naozaj len Mazda...
 
Back
Top