• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Ahojte.
Kupil som CX-5 KF 2.2D Rev Top 11/2018 s original Mazda letnymi 19" a zimnými 17" (z Rakuska). Auto 5 rokov takto behalo po AT,CZ,SK,PL cestách bez problemov. V TP mám zapisane iba 19" disky. Na STK mi chlapik povedal, že tie 17" by som nemal použivať a TK mi so zažmurenými očami dal. Skušal som ziskat info zo stranok tradeslovakia - bohužial na moje auto vyrobca predpisuje iba 19" disky. Viete mi niekto poradiť, ako by bolo možné taketo disky na aute použivat oficialne ?
Ahoj,
Matně si pamatuju, že když jsem auto koupil dostal jsem nějaký doklady na tažný i na 17 kola a při pridělení spz jsem jim to tam vrazil a oni to dopsali do velkýho techničáku.
 
Ahojte.
Kupil som CX-5 KF 2.2D Rev Top 11/2018 s original Mazda letnymi 19" a zimnými 17" (z Rakuska). Auto 5 rokov takto behalo po AT,CZ,SK,PL cestách bez problemov. V TP mám zapisane iba 19" disky. Na STK mi chlapik povedal, že tie 17" by som nemal použivať a TK mi so zažmurenými očami dal. Skušal som ziskat info zo stranok tradeslovakia - bohužial na moje auto vyrobca predpisuje iba 19" disky. Viete mi niekto poradiť, ako by bolo možné taketo disky na aute použivat oficialne ?
nepises rozmer...
 
225/55R19 (v AT technicaku je zapisane - Achse1+2:225/55R19-99V: 7Jx19/ET45)
225/65R17 M+S - tieto zimaky mam momentalne namontovane na aute
Mazda Slovakia ma odporučila na firmu Tradeslovakia
Vyjadrenie Tradeslovakia:
"na základe vašej žiadosti vám oznamujeme, že na vozidlo číslo karosérie (VIN) JMZKFXXXXXXXXXX71 sú výrobcom vozidla Mazda schválené: 1x19-palcové rozmery pneumatík a diskov, ktoré sú správne zapísané v zahraničnom Osvedčení o evidencii (OEV). Ďalšie/iné rozmery pneumatík a diskov nie sú výrobcom vozidla Mazda schválené na dané číslo karosérie (VIN). Dané vozidlo bolo výrobcom vozidla Mazda vyrobené a schválené len na 19-palcových rozmeroch."
 
Poslední úprava:
Dobrá pakárna😬 Jak říkám u mě vystavil prodejce nějaký lestra a mám to v techničáku dopsaný.

IMG_6875.jpeg
 
225/55R19 (v AT technicaku je zapisane - Achse1+2:225/55R19-99V: 7Jx19/ET45)
225/65R17 M+S - tieto zimaky mam momentalne namontovane na aute
Mazda Slovakia ma odporučila na firmu Tradeslovakia
Vyjadrenie Tradeslovakia:
"na základe vašej žiadosti vám oznamujeme, že na vozidlo číslo karosérie (VIN) JMZKFXXXXXXXXXX71 sú výrobcom vozidla Mazda schválené: 1x19-palcové rozmery pneumatík a diskov, ktoré sú správne zapísané v zahraničnom Osvedčení o evidencii (OEV). Ďalšie/iné rozmery pneumatík a diskov nie sú výrobcom vozidla Mazda schválené na dané číslo karosérie (VIN). Dané vozidlo bolo výrobcom vozidla Mazda vyrobené a schválené len na 19-palcových rozmeroch."
Tak to je masakr, žil jsem v tom, že na CX5 je vzdy 17" a 19". Potřebuješ typový list, pak by ti to měly zapsat. Už jsme to asi 2x řešili. Mám se ti podívat po kontaktu? Stalo to tuším 2500,-
 
Tak to je masakr, žil jsem v tom, že na CX5 je vzdy 17" a 19". Potřebuješ typový list, pak by ti to měly zapsat. Už jsme to asi 2x řešili. Mám se ti podívat po kontaktu? Stalo to tuším 2500,-
Zohnal som doklad z TÜV Austria, ze v AT boli povolene 17” aj 19” kolesa.
Snad mi to zapisu do TP.
 
Zohnal som doklad z TÜV Austria, ze v AT boli povolene 17” aj 19” kolesa.
Snad mi to zapisu do TP.
To samé jsem řešil před dvěma týdny. Musíš mít "typový list" od výrobce kol. S tím zajet na STK s těmi koly na autě. Tam ti vystaví potvrzení a s tím teprve jít na registr vozidel zapsat do TP.
 
má to ventilky s čipem každý solidní servis tam nainstaluje univerzální za cenu do tisícovky stačí nasadit chvilku se projet a ventilky se spárují automaticky vystražna kontrolka zhasne
 
Back
Top